آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نوسان ولتاژ آداپتور dell

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
دوستان گرامی خسته نباششید
آداپتور دل دستمه که ولتاژ بین 16.5 تا 19.5 نوسان داره کل قطعات تست کردم سالم بودن خازن ها رو تعویض کردم بازم نوسان وجود داشت
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
این مشکل میتونه مربوط به ترانس باشه؟

nisam

کاربر vip
کاربر
2021-05-17
21
26
مربوط به tl431 هست یا مدار تشکیل دهدنه اش مقاومت های تشکیل شانت ولتاژی تست و محافظت مدار

sivier

کاربر vip
vip
کاربر
2021-12-02
74
59
دوستان گرامی خسته نباششید
آداپتور دل دستمه که ولتاژ بین 16.5 تا 19.5 نوسان داره کل قطعات تست کردم سالم بودن خازن ها رو تعویض کردم بازم نوسان وجود داشت
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
این مشکل میتونه مربوط به ترانس باشه؟

درود.دوست عزیز.۴۳۱ و اپتوکوپلر رو عوض کنید.اگه جواب نگرفتید خازن تغذیه ایسی و اگه جواب نگرفتید نهایت ایسی.موفق باشید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
364
748
سلام. توصیه می کنم این آموزش ها رو ببینید. به احتمال زیاد مشکل آداپتور را متوجه خواهید شد.

کالبد شکافی شارژر لپ تاپ - YouTube
چرا منبع تغذیه نوسان داره ؟! - YouTube

به نظرم به عنوان اولین کار سلامت مقاومت استارت آپ و مقاومت تغذیه آی سی PWM را چک کنید بد نباشه. (هر دو وات بالا هستند).
عوامل ایجاد نوسان در خروجی منابع تغذیه سویچینگ اینهاست: عیب در مدار فیدبک، خازن های خروجی، خازن تغذیه آی سی و مقاومت های استارت آپ. البته خرابی و ریپل بالای خازن صافی ولتاژ بالای بعد از پل دیود هم می تواند چنین عیبی ایجاد کند. تست دیود زینر تثبیت کننده ولتاژ آی سی PWM نیز فراموش نشود.

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
سلام. توصیه می کنم این آموزش ها رو ببینید. به احتمال زیاد مشکل آداپتور را متوجه خواهید شد.

کالبد شکافی شارژر لپ تاپ - YouTube
چرا منبع تغذیه نوسان داره ؟! - YouTube

به نظرم به عنوان اولین کار سلامت مقاومت استارت آپ و مقاومت تغذیه آی سی PWM را چک کنید بد نباشه. (هر دو وات بالا هستند).
عوامل ایجاد نوسان در خروجی منابع تغذیه سویچینگ اینهاست: عیب در مدار فیدبک، خازن های خروجی، خازن تغذیه آی سی و مقاومت های استارت آپ. البته خرابی و ریپل بالای خازن صافی ولتاژ بالای بعد از پل دیود هم می تواند چنین عیبی ایجاد کند. تست دیود زینر تثبیت کننده ولتاژ آی سی PWM نیز فراموش نشود.

سپاسگزارم همکار گرامی

بالا