آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: وارد نشدن به بایوس لپ تاپ

Tamir 2015

کاربر vip
کاربر
2015-08-28
79
36
اصفهان
درود بر همه دوستان
در بعض از دستگاهای لنوو کلید NOVO دارن با کلیدf12 یا fn + f12 هم وارد بوت منو میشن
اگر نشد احتمال خرابی کلیدای کیبورد هم در نظر بگیرید و کیبورد اکسترنال بزنِید و تست کنید(برا من تا حالا نشده جواب نده)

متاسفانه کار من بدجور گیر کرده با کیبوردUSB هم وارد بوت نشد
کیبورد کار می کند ولی وارد بوت نمیشه
ممکنه بایوس پریده باشه؟!

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
268
514
بوشهر
متاسفانه کار من بدجور گیر کرده با کیبوردUSB هم وارد بوت نشد
کیبورد کار می کند ولی وارد بوت نمیشه
ممکنه بایوس پریده باشه؟!
درودی دوباره
محض اطیمنان از سایت لنوو برای همین دستگاه هم سرچ کردم
https://pcsupport.lenovo.com/uy/en/...lenovo-g575-notebook/20081/solutions/ht500207
میگه
Option 1: Plug in bootable USB disk (USB Stick). Restart the PC, then press F12 (Fn+F12) to boot from USB disk.
Option 2: Plug in bootable USB disk (USB Stick). Shut down the machine first, then press Novo Button.
پس مشکلی وجود داره که با کلید Fn+F12 بوت نمیشه
حالا ایراد بایوس میتونه باشه و اینکه کیبورد دستگاه کلید در گیر داشته باشه که کلید Fn+F12 عمل نمیکنه
باز اگر کیبور قابل جدا شدنه جداش کن و با کیبورد اکسترنال امتحان کن

آخرین ویرایش:

i2015

کاربر
2020-10-31
88
61
سلام. اگه میتونید بایوس رو آپدیت کنید. البته اگه بشه با یه هارد یا سی دی یا فلش بوتیبل سیستم رو راه اندازی کنید و فایل بایوس رو از سایت لنوو دانلود و آپدیت کنید. چون با هارد نمیتونه بوت بشه احتمال اینکه خودکار با یکی از دیوایس های گفته شده راه اندازی بشه هست.

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
336
Fars.Iran
باید بایوس رو ریست کنید به یه نحوی چون میگین پیچ هرز شده با یه وسیله ای باز کنید درب پشت رو چون احتمالا مشکل موقتی باشه و با برداشتن باتری بکاپ حل میشه.
اگر حل نشد باید ایسی بایوس رو برنامه بزنین

بالا