آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل پاور 500 وات FSP که روشن نمیشود

ALIREZA1234@

کاربر vip
کاربر
2021-10-13
3
5
18
سلام دوست عزیز بنده یک سری تجربیات در مورد این پاور ها دارم که خواستم باهات به اشتراک بزارم
اول اینکه این پاور دارای مدارر PFC هستش و نمی تونی با لامپ تست تست کنی و باید مستقیم تست کنی
دوم شما وقتی 5 ولت بنفش رو داری قسمت بعدی که باید چک کنی مدار PFC هست باید سر خازن بشکه چک بشه که 390 ولت داشته باشیم اگر ولتتو کمتر بود (290) باید بری سراغ قسمت PFC و اونجا رو چک کنی (ماستف و دیود سه پایه هیت سینک اول بعدش ای سی 8 پایه PFC باید دیتا شیتش رو چک کنی و ببینی سر کدوم پایه باید ولتاژ Enable بیاد و )
اگر از قسمت PFC مطمئن شدی اول خروجی رو چک کن ببین اتصال نباشه (هیت سینک اخری دیود های شاتکی هست پایه وسط هر دیود نباید با دو پایه دیگه اتصال کوتاه باشه و صفر نشون نده با تست بوق )اگه خروجیت هم اتصال نبود برو سراغ هیت سینک دوم پک ببین ترتنزیستور های قدرتت درسته یا نه اگه یکی یا جفتش سوخته باشه ممکنه موج انفجار به دو تا ترانزیستور تقویت کننده ولتاژ رسیده باشه و شاید به ای سی 16 پایه این چیزایی که گفتم روچک کن ببین نتیجه چیه

آخرین ویرایش:

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
سلام دوست عزیز بنده یک سری تجربیات در مورد این پاور ها دارم که خواستم باهات به اشتراک بزارم
اول اینکه این پاور دارای مدارر PFC هستش و نمی تونی با لامپ تست تست کنی و باید مستقیم تست کنی
دوم شما وقتی 5 ولت بنفش رو داری قسمت بعدی که باید چک کنی مدار PFC هست باید سر خازن بشکه چک بشه که 390 ولت داشته باشیم اگر ولتتو کمتر بود (290) باید بری سراغ قسمت PFC و اونجا رو چک کنی (ماستف و دیود سه پایه هیت سینک اول بعدش ای سی 8 پایه PFC باید دیتا شیتش رو چک کنی و ببینی سر کدوم پایه باید ولتاژ Enable بیاد و )
اگر از قسمت PFC مطمئن شدی اول خروجی رو چک کن ببین اتصال نباشه (هیت سینک اخری دیود های شاتکی هست پایه وسط هر دیود نباید با دو پایه دیگه اتصال کوتاه باشه و صفر نشون نده با تست بوق )اگه خروجیت هم اتصال نبود برو سراغ هیت سینک دوم پک ببین ترتنزیستور های قدرتت درسته یا نه اگه یکی یا جفتش سوخته باشه ممکنه موج انفجار به دو تا ترانزیستور تقویت کننده ولتاژ رسیده باشه و شاید به ای سی 16 پایه این چیزایی که گفتم روچک کن ببین نتیجه چیه
با سلام و سپاس از پاسخ شما دوست عزیز
بنده ولتاژ سر خازن صافی رو چک کردم و در حالت خاموش 310 بود و در حالتی که پایه 2 و 3 آی سی سوپروایز رو اتصال کردم (به نوعی پاور رو Force On) کردم حدود 388 بود که نشون میده PFC کارشو به درستی انجام میده (مدل ای سی PFC 16 پایه = CM6800)
سپس با اتصال پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزر 16 پین پاور رو دوباره فورس کردم که روشن بشه و عکسی که با تستر به دست آوردم رو براتون میذارم شاید راهنمایی ایی باشه (3.3 ولت حدود 3.8 الی 4 ولت می باشد)
با سپاس
photo_۲۰۲۲-۰۸-۰۱_۱۳-۴۹-۳۱.jpg

آخرین ویرایش:

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
من همچنان درگیر زیاد بودن ولتاژ 3.3 بودم و داشتم از روی پایه های V33 و i33 آی سی سوپروایزر WT752701 ولتاژ 3.3 و شدت نوسانشو چک میکردم که از 3.4 شروع میشد و تا 4 ولت هم میرفت که نمیدونم چی شد و پاور درست شد و داره الان بدون تعویض چیزی داره روشن میشه و کار میکنه.....:26000000::26000000:
هنگ کردم واقعا نمیدونم چی بگم و چی شده بوده و الان چی شده
(من داشتم این متن بالا رو ادامه میدادم و فکر میکردم که پاور درست شده الکی چون با تستر راحت روشن شد و نیاز نبود پای های 2 و 3 آی سی رو اتصال کنم تا روشن بهشه و همه ولتاژها هم اوکی بودن برای چند دقیقه....) که یهو خاموش شد پاور و منصرف شدم از ادامه دادن چیزی که داشتم می نوشتم و این چیز جدید که در زیر هست رو نوشتم به جاش ... :khandehhhh::khandehhhh:
زیر بار (به سیم زرد 12 ولت یه لامپ وصل کردم) باز 3.3 ولتی که روی 3.4 ثابت مونده بود شروع کرد به نوسان و تا 4 ولت بازی کرد و بار رو وقتی قطع کردم روی 3.4 ثابت شد و چند دقیقه که با تستر به برق بود و روشن بود یهو باز مثل قبل شد و خاموش شد و فقط الان باز دوباره به اتصال پایه های 2 و 3 آی سی سوپروایزر روشن میشه (با تستر روشن نمیشه دوباره).
البته اینم بگم که پاور گوود هم تو حالتی که پایه 2 و 3 ای سی رو وصل میکنم و روشن میشه پاور مشکل زیاد بودن داره البته یجا خوندم این زیاد بودن به دلیل اتصال پایه های 2 و3 هست و چیز خاصی نیست.
اگر کسی میدونه کمکی کنه ممنون میشم

آخرین ویرایش:

ALIREZA1234@

کاربر vip
کاربر
2021-10-13
3
5
18
با سلام و سپاس از پاسخ شما دوست عزیز بنده ولتاژ سر خازن صافی رو چک کردم و در حالت خاموش 310 بود و در حالتی که پایه 2 و 3 آی سی سوپروایز رو اتصال کردم (به نوعی پاور رو Force On) کردم حدود 388 بود که نشون میده PFC کارشو به درستی انجام میده (مدل ای سی PFC 16 پایه = CM6800) سپس با اتصال پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزر 16 پین پاور رو دوباره فورس کردم که روشن بشه و عکسی که با تستر به دست آوردم رو براتون میذارم شاید راهنمایی ایی باشه (3.3 ولت حدود 3.8 الی 4 ولت می باشد) با سپاس مشاهده فایل‌پیوست 186509
خب برای 3.3 خازن های فیلتر لاین خروجی 3.3 چک کنید احتمال اینکه ظرفیت خازن ها بالا رفته باشه هست به نظر عوضشون کنید بهتره

ALIREZA1234@

کاربر vip
کاربر
2021-10-13
3
5
18
با سلام و سپاس از پاسخ شما دوست عزیز بنده ولتاژ سر خازن صافی رو چک کردم و در حالت خاموش 310 بود و در حالتی که پایه 2 و 3 آی سی سوپروایز رو اتصال کردم (به نوعی پاور رو Force On) کردم حدود 388 بود که نشون میده PFC کارشو به درستی انجام میده (مدل ای سی PFC 16 پایه = CM6800) سپس با اتصال پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزر 16 پین پاور رو دوباره فورس کردم که روشن بشه و عکسی که با تستر به دست آوردم رو براتون میذارم شاید راهنمایی ایی باشه (3.3 ولت حدود 3.8 الی 4 ولت می باشد) با سپاس مشاهده فایل‌پیوست 186509
خب برای 3.3 خازن های فیلتر لاین خروجی 3.3 چک کنید احتمال اینکه ظرفیت خازن ها بالا رفته باشه هست به نظر عوضشون کنید بهتره

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
مشکل از خازن ها فکر نمیکنم باشه چون اصلا مشکل فیزیکی ندارن و مهمتر از مشکل فیزیکی اینکه ولتاژ ۳.۳ بر روی پایه آی سی ۱۶ پین سوپروایز مشکل نوسان داره و مشکل از آی سی فکر میکنم باید باشه درسته؟

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
مهندس جان کل سایت های ایران رو گشتم و تماس گرفتم و هیچکس نداشت.شما آیا ندارید از روی برد داغی بتونید به بنده بفروشید؟

سلام و عرض ادب

نه متاسفانه یه چنتایی هم داریم آی سی مشکل دارن.

نمیدونم چرا بعضی از سایت های داخلی قطعه ای که ندارن رو تو سایت میگن موجوده واقعا خودمم سر در نیاوردم.

با این حساب باید از برد اوراقی های که این آی سی سالم هست در بیارن

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
سلام و عرض ادب

نه متاسفانه یه چنتایی هم داریم آی سی مشکل دارن.

نمیدونم چرا بعضی از سایت های داخلی قطعه ای که ندارن رو تو سایت میگن موجوده واقعا خودمم سر در نیاوردم.

با این حساب باید از برد اوراقی های که این آی سی سالم هست در بیارن
بله بنده کماکان دارم از طرق مختلف دنبالش میگردم و هروقت تونستم پیدا کنم و عوض کردم نتیجه را اعلام خواهم کرد
با سپاس

msaberi865

کاربر vip
vip
کاربر
2017-12-28
4
3
سلام ممکنه مدار pfc مشکل داشته باشد بعد از نصب ماسفت و دیود قسمت pfcدوسر خازن اصلی باید حدود 400 ولت داشته باشد چک کنید.

بالا