آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل جوش ندادن دستگاه جوش صبا ۲۰۰ آمپر توربو

محیاجان

کاربر
2019-12-11
436
991
زاهدان
سلام دوستان
دستگاه صبا الکتریک مدل ۲۰۰ آمپر توربو
بنده خدا یه هفته قبل خریده جوش نمیده ( جوش در حد جرقه )

ولتاژ خروجی تقریباً 70 ولت داره
ولتاژهای ۳۱۰ ولت و ۲۵ ولت درسته
ولوم و مولتی ترن تست کردم سالم هستن کلیه قطعات مربوط به مسیر ولوم تست کردم سالمن
مولتی متر به خروجی ها وصل کردم و اقدام به جوش با اتصال انبر ولتاژ خروجی بشدت افت می‌کنه و جوش در حد جرقه میشه
از لحاظ لحیم سردی همه قسمت ها رو چک و تجدید لحیم کردم فرقی نکرد
دوستان اگه نظری دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سپاس
IMG_۲۰۲۱۱۱۲۴_۱۲۴۱۴۷.jpg
IMG_۲۰۲۱۱۱۲۴_۱۲۴۲۱۷.jpg

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام دوستان
دستگاه صبا الکتریک مدل ۲۰۰ آمپر توربو
بنده خدا یه هفته قبل خریده جوش نمیده ( جوش در حد جرقه )

ولتاژ خروجی تقریباً 70 ولت داره
ولتاژهای ۳۱۰ ولت و ۲۵ ولت درسته
ولوم و مولتی ترن تست کردم سالم هستن کلیه قطعات مربوط به مسیر ولوم تست کردم سالمن
مولتی متر به خروجی ها وصل کردم و اقدام به جوش با اتصال انبر ولتاژ خروجی بشدت افت می‌کنه و جوش در حد جرقه میشه
از لحاظ لحیم سردی همه قسمت ها رو چک و تجدید لحیم کردم فرقی نکرد
دوستان اگه نظری دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 180894
مشاهده فایل‌پیوست 180895

سلام ولتاژ irfz ها چند ولته اگر اسیلوسکوپ دارید سیگنال گیت امیتر ای جی بی تی ها رو بگیرید و ارسال کنید پایه های ترانس درایور رو برسی کنید پایه دوبل دیود ها رو چک کنید شکستگی نداشته باشه

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
436
991
زاهدان
از شکل و برد دستگاه میشه فهمید که اینورتر ماسفتی است.شما پایه ۱۸ کنترل برد رو قطع کن و جوش بزن و نتیجه رو بگو.

درود دوست عزیز
دستگاهigbt هست ۴ تا ای جی بی تی داره اگه از ترانس 200:6 فکر کردین ماسفته خیر این نمونه و دستگاه های برند آروا تو دستگاه های جوش ای جی بی تی از ترانس 200:6 استفاده کردن
سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
طبق گفته جناب محیا جان این دستگاه قسمت تغذیه سویچینگ مثل دستگاه ماسفتی و برد کنترل شباهت زیادی به دستگاه ماسفتی داره در این مدل irfz ها smd و روی برد کنترل قرار دارن

محیاجان

کاربر
2019-12-11
436
991
زاهدان
سلام ولتاژ irfz ها چند ولته اگر اسیلوسکوپ دارید سیگنال گیت امیتر ای جی بی تی ها رو بگیرید و ارسال کنید پایه های ترانس درایور رو برسی کنید پایه دوبل دیود ها رو چک کنید شکستگی نداشته باشه

درود
ولتاژ پایه درین (پایه وسط) نسبت به گراند تقریباً ۱۴ ولته
پایه گیت هم ۵ ولت و ۲۰ ولت
با این ولتاژها یعنی برد اسیلاتور سالمه و ولتاژها صحیح هستن
شکل موج IGBTها مربعی و تقریبا ۴۰ کیلوهرتز که اینم صحیح هست
این دستگاه تقریباً آکبنده یه هفته کار کرده کلافه کرده منو هرچی هست لحیم سردی یا شکستگی پایه قطعه یا تو دیودهای دوبل یا مسیر شنت
چون ولتاژ خروجی تقریبا ۷۰ ولته به محض زدن جوش افت می‌کنه و جوش در حد جرقه میشه نمونه گیر ولتاژ خروجی درست عمل نمیکنه
سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درود
ولتاژ پایه درین (پایه وسط) نسبت به گراند تقریباً ۱۴ ولته
پایه گیت هم ۵ ولت و ۲۰ ولت
با این ولتاژها یعنی برد اسیلاتور سالمه و ولتاژها صحیح هستن
شکل موج IGBTها مربعی و تقریبا ۴۰ کیلوهرتز که اینم صحیح هست
این دستگاه تقریباً آکبنده یه هفته کار کرده کلافه کرده منو هرچی هست لحیم سردی یا شکستگی پایه قطعه یا تو دیودهای دوبل یا مسیر شنت
چون ولتاژ خروجی تقریبا ۷۰ ولته به محض زدن جوش افت می‌کنه و جوش در حد جرقه میشه نمونه گیر ولتاژ خروجی درست عمل نمیکنه
سپاس

سلام نمونه گیری جریان اگر مشکل داشته باشه جوش قوی میشه پس احتمالا از نمونه گیری جریان خروجی نباشه .
دستگاه چه آمپر بالا چه آمپر پایین جوش نمی‌زنه و جرقه هستش؟ رله رو تست کردید یا نه برای تست دو سر رله رو با یک تیکه سیم اتصال کوتاه کنید
نتیجه رو اعلام کنید

محیاجان

کاربر
2019-12-11
436
991
زاهدان
سلام نمونه گیری جریان اگر مشکل داشته باشه جوش قوی میشه پس احتمالا از نمونه گیری جریان خروجی نباشه .
دستگاه چه آمپر بالا چه آمپر پایین جوش نمی‌زنه و جرقه هستش؟ رله رو تست کردید یا نه برای تست دو سر رله رو با یک تیکه سیم اتصال کوتاه کنید
نتیجه رو اعلام کنید

درود جناب مقدم عزیز
ضمن عذرخواهی تاخیر به پاسخگویی
دستگاه راه افتاد
کنار ترانس پالس دوتا ال ای دی سبز رنگ بود که هنگام روشن کردن دستگاه یکی از ال ای دی ها خاموش بود با تعویض ال ای دی سوخته مشکل حل شد
سپاس

ختم تاپیک
CM211204-12334601.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا