آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن تصویر تابا TVD 1090m

• نویسنده موضوع Д
  • تاریخ شروع

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
سلام به همگی

همکارای عزیز ، یه ایفون تابا مشتری اورده ، که مشکل نداشتن تصویر تابا TVD 1090m داره

رفت و برگشت صدا اوکیه. زنگ خوردن اوکیه . درب باز کن اوکیه
فقط مانیتور تصویر نداره

ولتاژ تغذیه فیکسه و با تغذیه دیگه هم تست شده.

خب ولتاژای برد LCD فیکسه.
وقتی زنگ میزنم ، lsp5506 روی برد ، به شدت داغ میکنه در حد سوختن دست

خازن های 16 ولت کنارش هم تعویض کردم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

20210925_185817.jpg

ghasemdorosh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-17
624
3,639
بوشهر-خورموج
سلام وقت بخیر ....در ابن مدل باید همزمان هم خازن هم ای سی LSP رو همزمان باهم عوض کنی و تا خروجی ای سی 5 ولت درست بشه بعد خازن اس ام دی C27 معمولا خراب میشه و ای سی شیش پایه کوچیک که ای سی بک لایت هستش هم خراب میشه ..ای سی بک لایت موقعی که مانیتور زنگ میخوره حدودا 18ولت باید داشته

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
سلام وقت بخیر ....در ابن مدل باید همزمان هم خازن هم ای سی LSP رو همزمان باهم عوض کنی و تا خروجی ای سی 5 ولت درست بشه بعد خازن اس ام دی C27 معمولا خراب میشه و ای سی شیش پایه کوچیک که ای سی بک لایت هستش هم خراب میشه ..ای سی بک لایت موقعی که مانیتور زنگ میخوره حدودا 18ولت باید داشته

-راستشو بخواید من لوکیشن C27 رو پیدا نکردم.میتونید تو عکس بالا نشون بدید ؟

ضمن تشکر از شما ،بله حق با شما بود ،ایسی lsp5506 رو عوض کردم ، خوشبختانه بکلایت اومد بالا ،ولی شطرنجی و پارازیتیه
ایسی 6 پایه بکلایت هم تعویض شد ، اما همچنان پارازیتیه .از تغذیه هم مطمئنم.با تغذیه دیگه چک کردم

in0dex.jpg

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
،ایسی lsp5506 رو عوض کردم ، خوشبختانه بکلایت اومد بالا ،ولی شطرنجی و پارازیتیه
ایسی 6 پایه بکلایت هم تعویض شد ، اما همچنان پارازیتیه .از تغذیه هم مطمئنم.با تغذیه دیگه چک کردم
با احترام
وقتی با تعویض lsp بکلایت رو داشتید ، دیگه نیاز به تعویض آیسی 6 پین نبود . CPU شما ایراد داره و باید برد رو تعویض کنید. قبلش دقت کنید و ببینید کدوم قطعات روی برد tft بیشتر از حد داغ میکنه .

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
با احترام
وقتی با تعویض lsp بکلایت رو داشتید ، دیگه نیاز به تعویض آیسی 6 پین نبود . CPU شما ایراد داره و باید برد رو تعویض کنید. قبلش دقت کنید و ببینید کدوم قطعات روی برد tft بیشتر از حد داغ میکنه .

درودبر شما
والا به جز CPU که کمی داغ میکنه ، بقیه قطعات اوکی هستن
یه مقدار کمی هم ایسی LSP داغ میکنه. که خب بخاطر باره

انقدر زحمت کشیدم براش ، زورم میاد بدم بره مشتری

یه CPU دارم به شماره TW 8832 S
میتونم بجای 8831بندازم ؟

آخرین ویرایش:

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
با احترام
CPU شما ایراد داره و باید برد رو تعویض کنید.

سلام
دوست عزیز چبپ اصلی برد lcdخراب است باید برد را تعویض کنید.

همکارای محترم ، کاملا مطمئن شدم که برد TFT سالمه . خصوصا CPU
چرا که با دراوردن و خارج کردن ایسی LSP5506 روی برد تصویر ، مشکل تقریبا حل شد. فقط ایرادی که همچنان باقی هست ، اینه که تصویر ،مقداری کم نوره و با ولوم ها هم تغییری ایجاد نمیشه.البته عرض کردم برد تصویر ، منظورم برد TFT نیست

تو عکس علامت قرمز زدم.گوشه ی تصویر ، سمت راست

الان همه چیز اوکیه فقط تصویر مقداری نورش کمه. چه کنم ؟

20210930_211441.jpg

بالا