آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن فیوز پاور گرین GP330A-HE

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان پاور گرین GP330A-HE به دستم رسیده که فیوز ورودی سوخته بود و سیاه شده بود با برسی متوجه شدم دو سر پل دیود طرف منفی و مثبت با هم دیگه اتصال کوتاه هستن که بعد متوجه سوختم این قطعه روی هیت سینک اول شد
LONK60Z
G405U
حالا هر چه دنبال دیتا شیت میگردم چیزی پیدا نمی کنم دوستان کسی میدونه این قطعه چی هست و چیه مشابهی داره که بتونم استفاده کنم

آخرین ویرایش:

mm_iri

کاربر vip
کاربر
2013-10-27
7
4
تهران
درود
تا اونجایی که من میدونم روی هیت سینک بخش اول(گرم) ترانزیستور هست نه پل دیود ، روی هیتسینک دوم (بخش سرد) دیودهای شاتکی دوبل رو داریم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mapmap

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
درود
تا اونجایی که من میدونم روی هیت سینک بخش اول(گرم) ترانزیستور هست نه پل دیود ، روی هیتسینک دوم (بخش سرد) دیودهای شاتکی دوبل رو داریم
سلام وقت بخیر بله شما درست میفرمایید منم منظورم همون هیت سینک بخش اول هست
این پاور از نوعی هست که از سه قسمت هیت سینک درست شده

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان کسی میدونه جایگزینش چی هست

نیما تاری

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-12-15
76
162
تهران
اولی یه ماسفت N چنل هست که 600 ولته 10امپره
دومی هم یه ترانزیستور npn هست که میتونی جاش 13009 سایز بزرگ بزای.
اما فک میکنم این اطلاعات شما راجه به شماره قطعات اشتباه باشه.اگر مقدور بود یه عکس از شماره قطعات ارسال کنید.تا اساتید بهتر راهنماییتون کنند

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,019
2,806
31
سلام دوستان پاور گرین GP330A-HE به دستم رسیده که فیوز ورودی سوخته بود و سیاه شده بود با برسی متوجه شدم دو سر پل دیود طرف منفی و مثبت با هم دیگه اتصال کوتاه هستن که بعد متوجه سوختم این قطعه روی هیت سینک اول شد
LONK60Z
G405U
حالا هر چه دنبال دیتا شیت میگردم چیزی پیدا نمی کنم دوستان کسی میدونه این قطعه چی هست و چیه مشابهی داره که بتونم استفاده کنم
اگه سه هیت سینگ داره هیت سینگ بخش اول مدار pfc هست که نباید شورتی داشته باشه چون این قسمت مدار ولتاژ به شدت بالاست 450v و اینکه موقع ولتاژ گیری رعایت حفظ ایمنی الزامیست

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
LONK60Z
G405U

سلام
10NK60Z ماسفت هست

• Like

papk

کاربر vip
کاربر
2022-04-18
6
7
این شماره ای که گذا شتید مر بوط به یک دیود پل چهار پایه 4 امپر 500 ولتی است اگه منظورتون همینه میتونید به جای اون ازkbu510 استفاده کنید که دیود5 امپر 1000 ولتی است

• Like

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام مجدد اول اینکه اون قطعه که اشاره کردید روی هیت سینک اول هست همین ماسفتی هست که خدمتتون عرض کردم دیود بریدج راروی هیت سینک اول نمیگذارند بعداجتمال سوخت q3 q4 و14هم هست که من هم دقیقا همین مشکل رادارم درپشت برداگرامکانش بودشماره هاشون راوسه من بنویسید

• Like
بالا