آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دستگاه جوش anchor مدل zx7-250d جوش نمیدهد

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
با سلام مجدد . مدار خودش تعمیر شد دستگاه روشن میشه ولی بازهم مثل حالتی ک با مدار خارجی روشن میشد جوش نمیده. آمپر دستگاه به درستی نشان داده میشه و ولتاژ خروجی 50 ولت روی خروجی کابل جوشکاری هست. دیود زنر 20 ولت گذاشتم طبق نقشه شما ولی این نقشه با این مدار یه کم فرق میکنه فت قسمت تغذیه k3878 و آی سی تغذیه uc2845 ک من بجاش 3845 گذاشتم . بنظر میاد مشکل از قسمت تغذیه نیست درحال حاضر ممنون میشم راهنمایی کنید

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود بر شما .
واقعیتش بعد از مشاهده نقشه ارسالی از همکار عزیزمون قصد داشتم این موارد رو یاداوری کنم که فراموش کردم.

1- چه بهتر که تغذیه خودش تعمیر شد اما مطابق نقشه انشعابات اصلی در تغذیه مدارات ، بعد از رگولاتورها انجام می شود و به نظر نمی رسید که منشا ایراد از تغذیه باشد.
2- در خروجی طبق نقشه مقاومت شنت مشاهده میشود و احتمالا همکار عزیز ما دچار اشتباه شده اند.
3-احتمال عدم تطابق نقشه ارسالی با دستگاه فیزیکی وجود دارد.

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
با سلام مجدد . مدار خودش تعمیر شد دستگاه روشن میشه ولی بازهم مثل حالتی ک با مدار خارجی روشن میشد جوش نمیده. آمپر دستگاه به درستی نشان داده میشه و ولتاژ خروجی 50 ولت روی خروجی کابل جوشکاری هست. دیود زنر 20 ولت گذاشتم طبق نقشه شما ولی این نقشه با این مدار یه کم فرق میکنه فت قسمت تغذیه k3878 و آی سی تغذیه uc2845 ک من بجاش 3845 گذاشتم . بنظر میاد مشکل از قسمت تغذیه نیست درحال حاضر ممنون میشم راهنمایی کنید

اگر روی فیشهای خروجی پنجاه ولت داری چجوری میشه که جوش نمیده ؟
یا اینکه جرقه میزنه و جوش قوی نمیشه که به برش برسه ؟
یا اینکه چراغ اوسی روی دستگاه روشنه ؟
یا اینکه با اولین اتصال بین انبر و کار چراغ اوسی روشن میشه ؟
این چهار تا موضوع و عیب پروسه جداگانه ای داره که مراحل تعمیرش فرق میکنه
اول مشخص بشه که محدوده عیب کدوم از ایناست تا بشه راه حل براش داد

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
درود دوست عزیز اصلا جرقه هم نمیزنه چراغ OC هم روشن نمیشه !! ممکنه رله کنتاکتش خراب شده باشه ؟

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
رله رو الان چک کردم سالمه. فقط از نوک الکترود جرقه های بسیار ریزی میزنه اگه دو سر سیمهای جوشکاری رو هم بهم وصل کنیم بازم هیچ اتفاقی نمیافته

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
رله رو الان چک کردم سالمه. فقط از نوک الکترود جرقه های بسیار ریزی میزنه اگه دو سر سیمهای جوشکاری رو هم بهم وصل کنیم بازم هیچ اتفاقی نمیافته

درود دوست عزیز
ولتاژهای رگلاتور های 7815 و 7915 چک کن ببین درسته ولتاژ سوکت فن هم چک کن
یه عکس از محل اتصال خروجی منفی روی برد بزار وهمون مسیر چک کن شنت قطعی نداشته باشه
در حالت دستگاه خاموش ببین عدد دیودی روی کانکتور های خروجی رو اصلا داری
سوکت ها رو بررسی کن لحیم سردی یا قطعی نداشته باشند

سپاس

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
درود دوست عزیز
یه عکس از محل اتصال خروجی منفی روی برد بزار وهمون مسیر چک کن شنت قطعی نداشته باشه

سلام و تشکر چشم من یه مقدار از صاحب دستگاه وقت گرفتم ک روش کار کنم این موارد ک شما گفتید بررسی میکنم البته من نمیدونم این مسیر شنت چیه و کجاست ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید ؟؟ و اینکه من به بورد کنترلی و آی سی کنترل جریان به شماره uc3846 ک روی این بورد هست هم شک دارم ک فعلا ندارم تعویض کنم.

IMG_۲۰۲۱۰۹۲۸_۱۱۴۹۲۹.jpg IMG_۲۰۲۱۰۹۲۸_۱۱۴۹۴۳.jpg IMG_۲۰۲۱۰۹۲۸_۱۱۴۹۵۴.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درود دوست عزیز

سلام و تشکر چشم من یه مقدار از صاحب دستگاه وقت گرفتم ک روش کار کنم این موارد ک شما گفتید بررسی میکنم البته من نمیدونم این مسیر شنت چیه و کجاست ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید ؟؟ و اینکه من به بورد کنترلی و آی سی کنترل جریان به شماره uc3846 ک روی این بورد هست هم شک دارم ک فعلا ندارم تعویض کنم.

مشاهده فایل‌پیوست 179398 مشاهده فایل‌پیوست 179399 مشاهده فایل‌پیوست 179400

سلام وقت شما بخیر این دستگاه شنت نداره نمونه گیری جریان از طریق ترانس ct انجام میشه همون ترانس کوچک کنار ترانس بزرگ که نیم دور سیم از داخلش رد شده

mostafa9306

کاربر
2018-11-05
9
11
30
سلام دوست عزیز
از پایه ی خروجی روی برد که به مادگی دستگاه میره عکس بگزار مقل اینکه آثار داغ شده ای میبینم
لطفا یک عکس زوم شده بگذار مثل اینکه پیچ هم داغ شده
اگر اطلاحش کنی مشکلت حل میشه

بالا