آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوالتی در مورد دستگاه bga ایرانی

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
البته در youtube کارکرد br240 را دیدم کنار های ای سی که میخواهید بردارید باید چسب نسوز بزارید یا با المینیوم بپوشانید چون اشعه خیلی پخش میشود .در کل من پسند نکردم کثافت کاری زیاد دارد.
روش خودم یا شما هم قلق دارد باید تمرین کرد من تا bga که 30 میلیمتر هست را براحتی برمیدارد و لحیم میکنم هیچ خرابی یا برگشتی هم نداشتم

برا من متاسفانه برگشتی وجود داره البت نه خیلی زیاد و من به مشتریم گارانتی کار میدم و در صورت برگشتی کل هزینه رو مرجوع میکنم
مثلا همین تازگیا یه لپ تاپ داشتیم چیپ 1050 داشت ریسولد کردم(شابلنش گیر نمیاد ظاهرا)و مدتی خوب کار کرد ولی دوباره ناپایدار شد
در کل خوبی این دستگا که ساختم اینه که اشعه نداره و دستگا نهایت نو پاور نمیشه
br240 گاها برا بعضی از جیپ ها باعث نو پاوری میشه و مشتری شاکی میشه میگه مثل قبل تحویلم بده(چند بار خسارت دادم)
حالا چرا با اینکه متوجه شدم اسیب میزنه باز دست نکشیدم و خسارت دادم
اونم بر میگرده به سماجت فروشند که میگفت باید قلقش دست بیاد و منم خوب تغیراتی میدادم و یکی نتیجه میگرفتم باز بعدیش خسارت

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
برا من متاسفانه برگشتی وجود داره البت نه خیلی زیاد و من به مشتریم گارانتی کار میدم و در صورت برگشتی کل هزینه رو مرجوع میکنم
مثلا همین تازگیا یه لپ تاپ داشتیم چیپ 1050 داشت ریسولد کردم(شابلنش گیر نمیاد ظاهرا)و مدتی خوب کار کرد ولی دوباره ناپایدار شد
در کل خوبی این دستگا که ساختم اینه که اشعه نداره و دستگا نهایت نو پاور نمیشه
br240 گاها برا بعضی از جیپ ها باعث نو پاوری میشه و مشتری شاکی میشه میگه مثل قبل تحویلم بده(چند بار خسارت دادم)
حالا چرا با اینکه متوجه شدم اسیب میزنه باز دست نکشیدم و خسارت دادم
اونم بر میگرده به سماجت فروشند که میگفت باید قلقش دست بیاد و منم خوب تغیراتی میدادم و یکی نتیجه میگرفتم باز بعدیش خسارت

هیتر شما برای این کار ضعیف است من هم با گرداک همین مشکل شما را روی cpu های 30 میلی متری داشتم یک هیتر 1000 وات بگیرید که بادش هم خوب باشد چون هوای گرم که وارد نازل میشود کاملا پخش میشود و هوای گرم کمتری به cpu میرسد امکان دارد بعضی از پایه ها لحیم نشود و فقط بچسبد و بعد از مدتی با تغییر دما قطع شوند

آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
هیتر شما برای این کار ضعیف است من هم با گرداک همین مشکل شما را روی cpu های 3 میلی متری داشتم یک هیتر 1000 وات بگیرید که بادش هم خوب باشد چون هوای گرم که وارد نازل میشود کاملا پخش میشود و هوای گرم کمتری به cpu میرسد امکان دارد بعضی از پایه ها لحیم نشود و فقط بچسبد و بعد از مدتی با تغییر دما قطع شوند

سپاس فراوان از شما
اره توان خروجی بادش کمه و خودم متوجه این هستم
انشالله در اینده نه چندان دور همین کارو میکنم :perfect:

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود بر دوستان

من هم به صورت تجربی و بدون ابزار ریبال می کنم و تا به حال هم مشکلی نداشتم . با دستگاه هم کار نکردم و حقیقتا نمیدونم کار به چه صورت هست و چه مزایا يا معایبی داره ، اما پردازنده های تلويزيون رو بدون اینکه آسیبی به برد یا پردازنده برسه به صورت کاملا دستی ریبال يا ریسولد می کنم .

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
در ضمن هیترهای 1000 واتی دیگر به نازل شما نمیخورد یک تبدیل هم مثل من درست کنید مشکل حل میشود .البته اماده هم دارد
موفق باشید

پیوست‌ها

• 92.3 کیلوبایت بازدیدها: 121
  • 59.9 کیلوبایت بازدیدها: 108
  • 38.3 کیلوبایت بازدیدها: 116
آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود بر اقا مهدی عزیز و بقیه دوستان
نه اقا چه موردی
این عکس دستگاهی که ساختم که سرنخ کار کردش تو عکس هست
البت از ریل و سنسور خود br240 استفاده میکنم(برا کنترل دماو راحتی کار)
مشاهده فایل‌پیوست 186765
و البت فیلم کار کردن باش هست که این در فایل پیوست شده این پسته

و اما در مورد عکس خرابی هایه br240 باید بگم که هرچی الان من بزارم (البت خرابی ها گاها قابل دیدن نیسن و فقط تست قبل و بعد نشون میده که چیپ چطور زیر دستگاه ازبین میره)
یه نفر میاد میگه اینا فیکه وربطی به دستگاه نداره و سرو کله حامیان پیدا میشه و من متهم میشم به فرافکنی
بهتره فیلمشو بزارم کاملا مستند با تست قبل و بعد همراه با سریال که نیاز مند یه زمان فراغت و یه برد بدون صاحبه تا حرفو حدیث توش نباشه

درود بر شما

خیلی هم عالی

من هم تا دو سه سال پیش پری هیت را را با چند لامپ مدادی ساخته بودم و با هیتر هوای گرم هر چیپی تا سایر 45*45 را کار میکردم . جواب می داد !!!

الان هم یه یاکسون 862 جایگزین اون مجموعه ابتکاری شده

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
من یک موضوع مهم هم خدمتان عرض کنم که دیگر خسارت ندهید بزارید مرحله cooling تمام شود

درود

به عبارت ساده تر بعد از ریفلو یا ریبال و تست تکان خوردن چیپ با پنس ، اجازه بدید عملیات کول داون بر روی دستگاه صورت بگیره و به آرامی دما پایین بیاد ، کولینگ اجباری حکم فوت کردن بعد از لحیم کاری رو داره که از قدیم میگفتن انجام ندید:hi:

آخرین ویرایش:

madr

کاربر
2008-12-07
9
1
سلام من خودم این دستگاه رو از مجموعه شهاب الکترونیک تهیه کردم اول میخواستم br300 بخرم ولی با راهنمایی شرکت مدل 240+ رو خریدم خیلی ازین دستگاه راضی هستم. کارگاه تعمیرات سخت افزار و مانیتور دارم، بنظر من ارزش خرید بالاییی داره. تو تعویض اسلت رم و cpu و pci ها بدون مشکل هست ولی بخاطر جنس پلاستیک سوکت ساتا و atx 24 سریع ذوب میشن و بهتره با هویه تعوض کنیمش.

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
دوست عزیز جنابmadrاگز سوالی دارید بپرسید
اینطوری ریپلای کردن منظور شما رو نمیرسونه
در تاپیک دیگری هم باز یه پست گزاشتین که اونم مشخصی نیست چیه!

بالا