آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوالتی در مورد دستگاه bga ایرانی

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر همه دوستان
میخواستم بدونم کسی با دستگاه br240 یا محصولات شهاب الکترونیک اشنایی داره؟
این دارک ir که میگن کاراییش چطوریه ؟
دستگاه های مجهز به دارک ir بهترن یا هات ایر های برند zm؟
برا برداشتن سوکت سی پی یو یا اسلتهای پلاستیکی (البت شبیه پلاستیک)کدومش بهتره؟

منتظر راهنمایی های ارزشمند شما هستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

mimjim0860

کاربر vip
vip
کاربر
2020-05-16
3
0
34
ساری
سلام من خودم این دستگاه رو از مجموعه شهاب الکترونیک تهیه کردم اول میخواستم br300 بخرم ولی با راهنمایی شرکت مدل 240+ رو خریدم خیلی ازین دستگاه راضی هستم. کارگاه تعمیرات سخت افزار و مانیتور دارم، بنظر من ارزش خرید بالاییی داره. تو تعویض اسلت رم و cpu و pci ها بدون مشکل هست ولی بخاطر جنس پلاستیک سوکت ساتا و atx 24 سریع ذوب میشن و بهتره با هویه تعوض کنیمش.

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
سلام من خودم این دستگاه رو از مجموعه شهاب الکترونیک تهیه کردم اول میخواستم br300 بخرم ولی با راهنمایی شرکت مدل 240+ رو خریدم خیلی ازین دستگاه راضی هستم. کارگاه تعمیرات سخت افزار و مانیتور دارم، بنظر من ارزش خرید بالاییی داره. تو تعویض اسلت رم و cpu و pci ها بدون مشکل هست ولی بخاطر جنس پلاستیک سوکت ساتا و atx 24 سریع ذوب میشن و بهتره با هویه تعوض کنیمش.
درود بر شما و بر همه دوستان
الان داشتم یه گشتی میزدم پست رو دیدم
از پست من خیلی گذشت و متاسفانه کسی منو راهنمایی نکرد(حتی فروم یک سایت دیگر) انگار هیچکس این دستگاه رو نداشت که از کار کردش بگه و منم پارسال دستگاه رو حظوری خریدم (بنده کوچک مهرزاد قائم مقامی هستم)
البت بگم با تست حظوری و برداشتن قطعه که روی یک برد لپتاپ قدیمی که خیلی خوب انجام شد
نمیدونم چرا یا چطور حرفایی که فروشنده میزد رو میزنید (یادم میاد برا همین تعمیرات تلوزیون تعریفات و تمجیداتی داشتن)
من از دستگاه بشدت ناراضیم همون هفته اول هم متوجه شدم و درخواست مرجوعی با کسر مبلغ قابل قبولی کردم ولی قبول نکردن و گفتن میزارنش برا فروش که هیچ وقتم فروش نرفت (ظاهرا میدونستن به این راحتیا دستگاه قابل فروش نیست) دیگه اغلب میدونیم بزرگای تولید و گارانتی هم تعهدی ندارن تا چه برسه....

دستگاه یه مشکل بزرگ داره اونم اسیب به برد و بعضی قطعات هست و دقیقا رو همین ضعفی که داره تلاش زیادی کردن که عکسشو نشون بدن
گفتن کار کردش مثل ارسای المانه و من کلیپ های ارسا رو هم دیدم ولی زمین تا اسمون متفاوته
من میتونم مستند فیلمشو بزارم که چطور میتونه به برد یا قطعات دیگه اسیب بزنه ولی شما رو نمیدونم(ملاک هم برداشتن قطعه نیست چون روی بردهای ظریف معمولا تمیز بر میداره)
ملاک سلامت کاره و البت طبق ادعای تولید کننده اسیب نزدن به قطعات هر بردیه که متاسفانه عکس اینه

آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
الانم با دوتا هیتر کویک 706 و البت ساخت یه ابزار ابتکاری دارم ریسولد میکنم و البت گاهی چیپ میزنم
گاهی کار جواب نمیده و برگشت داره ولی اسیب نمیزنه
از ابزاری که ساختم راضیم

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
درود بر شما و بر همه دوستان
الان داشتم یه گشتی میزدم پست رو دیدم
از پست من خیلی گذشت و متاسفانه کسی منو راهنمایی نکرد(حتی فروم یک سایت دیگر) انگار هیچکس این دستگاه رو نداشت که از کار کردش بگه و منم پارسال دستگاه رو حظوری خریدم (بنده کوچک مهرزاد قائم مقامی هستم)
البت بگم با تست حظوری و برداشتن قطعه که روی یک برد لپتاپ قدیمی که خیلی خوب انجام شد
نمیدونم چرا یا چطور حرفایی که فروشنده میزد رو میزنید (یادم میاد برا همین تعمیرات تلوزیون تعریفات و تمجیداتی داشتن)
من از دستگاه بشدت ناراضیم همون هفته اول هم متوجه شدم و درخواست مرجوعی با کسر مبلغ قابل قبولی کردم ولی قبول نکردن و گفتن میزارنش برا فروش که هیچ وقتم فروش نرفت (ظاهرا میدونستن به این راحتیا دستگاه قابل فروش نیست) دیگه اغلب میدونیم بزرگای تولید و گارانتی هم تعهدی ندارن تا چه برسه....

دستگاه یه مشکل بزرگ داره اونم اسیب به برد و بعضی قطعات هست و دقیقا رو همین ضعفی که داره تلاش زیادی کردن که عکسشو نشون بدن
گفتن کار کردش مثل ارسای المانه و من کلیپ های ارسا رو هم دیدم ولی زمین تا اسمون متفاوته
من میتونم مستند فیلمشو بزارم که چطور میتونه به برد یا قطعات دیگه اسیب بزنه ولی شما رو نمیدونم(ملاک هم برداشتن قطعه نیست چون روی بردهای ظریف معمولا تمیز بر میداره)
ملاک سلامت کاره و البت طبق ادعای تولید کننده اسیب نزدن به قطعات هر بردیه که متاسفانه عکس اینه

یکی از همکارا هم خریده و راضی نیست و برای فروش گذاشته
من خودم یدونه ساختم وقت شد میز رو مرتب میکنم عکسشو میذارم با المنت مخصوص bga ساختم و با آردوینو کنترل میشه نمودار و پروفایل هم توی لپ تاپ نشون داده میشه

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
الانم با دوتا هیتر کویک 706 و البت ساخت یه ابزار ابتکاری دارم ریسولد میکنم و البت گاهی چیپ میزنم
گاهی کار جواب نمیده و برگشت داره ولی اسیب نمیزنه
از ابزاری که ساختم راضیم

درود

اگر موردی نداره عکس های دستگاه ابتکاری خودتون رو ارسال کنید به اضافه عکس های خرابکاری این دستگاه تجاری را
سپاس

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود

اگر موردی نداره عکس های دستگاه ابتکاری خودتون رو ارسال کنید به اضافه عکس های خرابکاری این دستگاه تجاری را
سپاس

درود بر اقا مهدی عزیز و بقیه دوستان
نه اقا چه موردی
این عکس دستگاهی که ساختم که سرنخ کار کردش تو عکس هست
البت از ریل و سنسور خود br240 استفاده میکنم(برا کنترل دماو راحتی کار)
20220816_102551.jpg
و البت فیلم کار کردن باش هست که این در فایل پیوست شده این پسته

و اما در مورد عکس خرابی هایه br240 باید بگم که هرچی الان من بزارم (البت خرابی ها گاها قابل دیدن نیسن و فقط تست قبل و بعد نشون میده که چیپ چطور زیر دستگاه ازبین میره)
یه نفر میاد میگه اینا فیکه وربطی به دستگاه نداره و سرو کله حامیان پیدا میشه و من متهم میشم به فرافکنی
بهتره فیلمشو بزارم کاملا مستند با تست قبل و بعد همراه با سریال که نیاز مند یه زمان فراغت و یه برد بدون صاحبه تا حرفو حدیث توش نباشه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
درود
بهترین روش را انتخاب کردید
من هم تقریبا از همین روش استفاده میکنم تا بحال هم هیچ مشکلی نداشتم

پیوست‌ها

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
البته در youtube کارکرد br240 را دیدم کنار های ای سی که میخواهید بردارید باید چسب نسوز بزارید یا با المینیوم بپوشانید چون اشعه خیلی پخش میشود .در کل من پسند نکردم کثافت کاری زیاد دارد.
روش خودم یا شما هم قلق دارد باید تمرین کرد من تا bga که 30 میلیمتر هست را براحتی برمیدارد و لحیم میکنم هیچ خرابی یا برگشتی هم نداشتم
در عکس زیر cpu را تعویض کرد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا