آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تحلیل و عیب یابیه مدار سویچینگ (مدار تولید پالس برای جوانسازیه پوست و لیفت پوست)

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
دوستان و اساتید بزرگوار درود . در مداری که ضمیمه کردم .یک دستگاه لیفت پوست هست که قسمت اصلی مدار رو از روی برد کشیدم . طراحی مدار بسیار گمراه کننده هست . و هم اکنون خرابی دستگاه این هست که رله دو قطع و وصل میشه و دستگاه عملکردی نداره . در قبل خرابی ای سی 8 پایه که احتمال خیلی زیاد uc3844 بوده ظاهرا چون روی پایه ای سی سوار بود شل میشه و این باعث شد که مقاومت R19 که (دو وات هم بوده ) به Q3 متصل هست (75NF20) آتیش بگیره و بوبین بشکه ای کنارش و ماسفت Q3 و تعدادی دلو قلوه دیگه بسوزن . حسب تجربه مقاومت رو کمترینی که داشتم گذاشتم . دوروبره سه چهار اهم . در حال حاظر دستگاه که روشن میکنی و استارت رو میزنی رله فقط قطع و وصل میکنه هر یک ثانیه و اتفاقی نمیوفته یا سیگنال قویی که در خروجی باید باشه خبری نیست . در قبل بعد از یک دو بار قط و وصل سیگنال قویی توصط ماسفت ها تولید میشد و در فیدبک کنترلر پایه 16 تشخیص داده میشد . و رله دیگه قطع و وصل نمیکرد. دوستان و اساتید خواهش میکنم لطف کنین اگر ممکنه این مدار رو تحلیل کنیم تا هم یاد بگیریم و هم این مشکل بزرگ من حل بشه. در ضمن منفی مدار به هم متصله. چون دو تا پاور جدا داره یکی 50 ولت یکی 12 ولت

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا