آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناساییه ای سی سمباده زده شده یا سوخته

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,019
2,806
31
فلسفه وجود اپتو کوپلر ، عبور سیگنال بین دو بخش یا دستگاه میباشد در حالی که هیچ گراند یا رفرنس الکتریکی بین آنها وجود ندارد . مثال در برخی تلفنها برای انتقال صوت بین مداری که مستقیما با خط تلفن در ارتباط است و مدار اصلی . کابل midi در ادوات موسیقی الکترونیک . منابع تغذیه ایزوله و ....
در مدار ایشان ، اولا هیچ ایزولاسیونی در بخش قدرت وجود ندارد . به استثنا ترانس پالس مربوط به پیزو ها . در ثانی پایه فیدبک آیسی گراند شده . معنایش این است که بایستی حد اکثر عرض پالس را تولید نماید و عملا فیدبکی وجود ندارد . در چنین حالتی سوال جنابعالی عملا قابل طرح نمیباشد و بنده در پست 5 بطور مستقیم به خانواده آیسی اشاره داشتم.

حال با توجه به تولید حداکثر عرض پالس ، بنده uc3845 را پیشنهاد میکنم به دو دلیل ولتاژ استارت آپ کمتر . محدود بودن عرض پالس به کمتر از 50 درصد که مطلوب این مدار است . نصف بودن فرکانس خروجی نسبت به فرکانس اوسیلاتور
خسته نباشی

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
ضمن تشکر از استاد عزیز درست فرمودین .این ای سی سمباده شده رو با تینر کمی تمیز کردم و با پودر بچه روش مالیدم که خطوط کمی سفید بشه و تعدادی از کلمات رو بدنه پیدا شد که با این ای سی منطبق بود .

هرچند 3844 رو تونستم تو بازار پیدا کنم فقط ، ولی دستگاه همچنان همون ایراد رو داره . و رله دو همچنان قطع و وصل میکنه هر یک ثانیه و دستگاه فرکانس خروجی نمیده با اینکه همه ماسفت ها تعویض یا تست شدن .زینر تعویض شد . خازن ها تعویض شدن .

آخرین ویرایش:

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
استاد های عزیز این ای سی 8 پایه که uc3844 هست گراندش رو از گجا میگیره دقیقا ؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,019
2,806
31
استاد های عزیز این ای سی 8 پایه که uc3844 هست گراندش رو از گجا میگیره دقیقا ؟
3844 هم همان ایسی که در پست شماره ۷ عرض کردم هست لذا اگه ایسی شناسایی شد به شما توصیه میکنم برای مشکل و عدم کارکرد صحیح مدار تاپیک جداگانه باز کنید و موضوع رو در این تاپیک ادامه ندهید چون بنا بر دیدگاه سرچ گوگل نمیتونه تشخیص بده پست و تاپیک برای چه چیزی بوده است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsadsa

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
گرند آیسی پایه شماره 5 است نقشه رسم شده توسط شما کمی گمراه کننده است . قطع و وصل رله ارتباطی به این آیسی ندارد و مستقیما از مدار کنترل فرمان میگیرد . البته با فیدبک یا بدون فیدبک با این شماتیک مشخص نیست . و اینکه گراند منبع 50 ولت و 12 ولت با هم مشترک باشد را باید خودتان بررسی کنید . پیشنهاد میکنم وقت بگذارید و تفاوتهای خانواده uc384x را که شامل 42-43-44-45 هستند را بدقت بررسی و متناسب با عملکرد، آیسی را انتخاب فرمایید. این پست دارای محتوای پنهان نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsadsa

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
تشکر بابت لطف شما . پاسختون . راستش این نقشه رو از بردی که دستمه کشیدم . چون حسابی گمراه شدم خواستم خواهش کنم بزرگوارانی چون شما لطف کنن تا این برد رو تحلیل کنیم .خیلی دلم میخواد کله داستانشو تحلیل کنیم

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
تشکر بابت لطف شما . پاسختون . راستش این نقشه رو از بردی که دستمه کشیدم . چون حسابی گمراه شدم خواستم خواهش کنم بزرگوارانی (اساتید ) چون شما لطف کنن (بر من منت بزارن ) تا این برد رو تحلیل کنیم .خیلی دلم میخواد کله داستانشو تحلیل کنیم . منفی هردو مشترک و متصل هست

بالا