آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: رندوم تصویر دادن لپ تاپ hp pavilion g6

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
سلام خدمت همکاران گرامی،

یک لپ تاپ hp pavilion g6 بدستم رسیده که روشن شده ولی به صورت رندوم تصویر نمی دهد.
(فن و بک لایت ال سی دی موجود است اما تصویر نیست)

سی پی یو و رم تست شده و ایرادی ندارند.
البته یک دفعه از خروجی vga تصویر داد ولی باز هم نمایشگر خود لپ تاپ تصویر نداشت.

راهنمایی میفرمایین؟!

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
268
514
بوشهر
سلام خدمت همکاران گرامی،

یک لپ تاپ hp pavilion g6 بدستم رسیده که روشن شده ولی به صورت رندوم تصویر نمی دهد.
(فن و بک لایت ال سی دی موجود است اما تصویر نیست)

سی پی یو و رم تست شده و ایرادی ندارند.
البته یک دفعه از خروجی vga تصویر داد ولی باز هم نمایشگر خود لپ تاپ تصویر نداشت.

راهنمایی میفرمایین؟!
روی vga و مانیتور جانبی یک بار تصویر گرفتید یا کلا رو اون تصویر دارید؟
hp ها کلید انتقال تصویر رو کیبورد دارن(یکی از کلیدهای f)تست کنید اگر تصویر دارید ویندوز سازگار با دستگاه رو روی همن حالت تعویض کنید و داریورها رو از سایت سازند بگیرید و نصب کنید و در نهایت بایوس رو با ابزار HP اپیدیت کنید

اگر ویندوز نصب نشد یا داریورها نصب نشد که مشکل سخت افزاری دارید که معمولا از چیپ گرافیک و اگر گرافیک مجزا ندارد گاهی هکم PCH هست(معمولا همون قلع سردی)
اگر ویندوز نصب شد و همه کارهها به خوبی انجام شد
دو حالت داره
اینکه دستگا های اچ پی بعضی از مدلهاش(اینو نمیدونم )مشکل بلنک یا بلک اسکرین دارن که یه سری راهکار ها خود سایت اچ پی داده که میتونید اونها رو انجام بدید
و اگر اینهم مشکل رو حل نکرد میتونه مشکل از خروجی تصویر باشه(سوکت اتصال فلت -خود فلت-یا خود مانیتور)

آخرین ویرایش:

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
هر دفعه که قبل از روشن کردن دستگاه، کابل VGA مانیتور خارجی رو میزنم حتما روی مانیتور خارجی تصویر میده; اما توی نمایشگرخود لپتاپ نه،

اگر حین بوت شدن هم کابل vga بزنم مانیتور خارجی تصویر نمیده.

کابل فلت رو هم موقع تصویر دادن تکان دادم، قطعی از ان نبود

بایوس هم جای دیگه زده شده مشکل برطرف نشده

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
ویندوز هم زدم و درایورهای گرافیک رو از سایت سازنده نصب کردم هیچ مشکلی نداشت.

با ابزار خود سایت سازنده هم دو ورژن بایوس زدم و مشکل حل نشد!

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام تصویری از ورژن مین رو بزارید

ولتاژ و سیگنالهای سوکت lvds رو اعلام کنید

اگه نقشه یا بردویوشو دارید آپ کنید

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
268
514
بوشهر
ویندوز هم زدم و درایورهای گرافیک رو از سایت سازنده نصب کردم هیچ مشکلی نداشت.

با ابزار خود سایت سازنده هم دو ورژن بایوس زدم و مشکل حل نشد!

درود بر شما و بر همه دوستان
الا ایو حال قبل از ورود بر داستان سخت افراری راهکارهای سایت اچ پی رو در مورد بلک یا بلنک اسکرین رو برید(ویدیو رو هم ببینید)
https://support.hp.com/in-en/document/c03518165
اینم بگم بعضی از اچ پی ها به داستان بایوس حساس هستن(درمورد سریال برد و یه سری چیزهای دیگه) و اگر بایوس پروگرام شده باید از بایوس مطئن بشید(گاها با اپدیت حل نمیشه و باید پروگرام شه)
و اینکه باتری بایوس رو هم چک کنید ولتاژش افت نکرده باشه(اکر افت داشت باری بایوس تعویض کنید)
و اگر جواب نداد نیاز به پیشنیازهای ورود به داستان سخت افزاریست که علی اقا گفتن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrparadox

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
سلام تصویری از ورژن مین رو بزارید

ولتاژ و سیگنالهای سوکت lvds رو اعلام کنید

اگه نقشه یا بردویوشو دارید آپ کنید

سلام. ممنون،

این ورژن مین هست:
DA0R33MB6F0 REV:F
این عکس مین:
main-pic-min.jpg

این سیگنالها رو تونستم پیدا کنم اما دو مورد اخر رو نمیدونم از کدوم پایه بگیرم؟! :
(39,40) VIN_BLIGHT : 19V
(1,2) VLCD_CON : 3.3V
(36) VADJ1 : 3.3V
(37) BLON_CON : 3.15V
(?) DPST_PWM : WHICH PIN
(?) DISP_ON : WHICH PIN

پیوست‌ها

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
درود بر شما و بر همه دوستان
الا ایو حال قبل از ورود بر داستان سخت افراری راهکارهای سایت اچ پی رو در مورد بلک یا بلنک اسکرین رو برید(ویدیو رو هم ببینید)
https://support.hp.com/in-en/document/c03518165
اینم بگم بعضی از اچ پی ها به داستان بایوس حساس هستن(درمورد سریال برد و یه سری چیزهای دیگه) و اگر بایوس پروگرام شده باید از بایوس مطئن بشید(گاها با اپدیت حل نمیشه و باید پروگرام شه)
و اینکه باتری بایوس رو هم چک کنید ولتاژش افت نکرده باشه(اکر افت داشت باری بایوس تعویض کنید)
و اگر جواب نداد نیاز به پیشنیازهای ورود به داستان سخت افزاریست که علی اقا گفتن

بله. بسیار ممنون، راهکارهای سایت رو بررسی کردم. تنها میمونه همون بایوس(اگر ایراد سخت افزاری نباشد)

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
268
514
بوشهر
بله. بسیار ممنون، راهکارهای سایت رو بررسی کردم. تنها میمونه همون بایوس(اگر ایراد سخت افزاری نباشد)

درودی دوباره
خوب پس با این حساب شما تیر اخر رو بزن و درخواست بایوس مطئن کن و یه بایوس هم پروگرام کن(حتما بک اپ رو نگه دار که بعضی از اچ پی ها خیلی سر بایوس داستان دارن)
من هم مشکل مشابه شما دارم(برا folio 1040 g1) و یک دستگاه دارم که یه چند روزی اسیرم کرده
با این تفاوت بعد از بایوس من تصویر رو گرفتم ولی به ست نبودن یه سری چیزا گیر میده که با هر روشی هم که ارئه دادن نتوستم تو بایس اونا رو ست کنم
حتی بایوس خود دستگاه رو هم بر میگردونم تصویر رو میده(قبلا نمیداد)یه ارور خاص دیگه میده
شما تلاشتو کن منم اگه چیزی در موردش پیدا کردم اطلاع میدم
متاسفانه من اشنایی زیادی به مدارت ندارم و اگر ایراد سخت افزاری باشه باید منظر راهنمایی علی اقا باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrparadox

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
درود :50000000:

در ادامه ی راهنمایی های شما و همکاران گرامی و پس از سالها تلاش و کوشش مستمر و زدن بایوس و ... مشخص شد که ایراد از بایوس نیست

در ضمن برای مطمئن شدن از سالم بودن چیپ گرافیک هم، یکبار مادربرد دستگاه رو اینتلی کردم ولی مشکل همچنان پابر جا بود!!!!

و در نهایت مشخص شد که پنل lcd دستگاه مشکل دارد و رندوم تصویردادن از پنل دستگاه است.

با تشکر از شما و اقای ali-mg.

:icon26::icon26::icon26:

بالا