آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل ماشین لباسشویی LG مدل f1422td

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
سلام دوستان امیدوارم سوالم تکراری نباشه
یه دستگاه ماشین لبسشویی ال جی دارم که حدودا هفت هشت سالیه به راحتی و بدون هیچ مشکلی کار میکرد ولی چند هفته ای هست که با تایم نیم ساعت مشکل داره و اب را تخلیه نمیکنه یعنی وقتی دستگاه کارش تموم میشه درب دستگاه را باز میکنی دستگاه پر ابه و اب تخلیه نشده باید از قسمت دریچه پایین باز کنی تا اب تخلیه بشه
اول فکر کردم مشکل از پمپ یا گرفتگی لوله و از این قبیل موارد میتونه باشه ولی وقتی به صورت اتفاقق تایم را گذاشتم روی یک ساعت اب را تخلیه کرد من فکر کردم شاید چیزی به پمپ گیر بوده و بر طرف شده دوباره روی نیم ساعت گذاشتم دوباره تخلیه نکرد
دوباره روی یک ساعت امتحان کردم و باز تخلیه کرد
حالا سوال اینجاست احتمالا توی برد اصلی این دستگاه برای هر تایمی یک رله گذاشته شده چون احتمال میدم از این رله مربوط به تایم نیم ساعت باشه اگه خیر برنامه مشکل داره ؟
لطفا راهنمایی کنید اگه عکسی چیز خواستید بگید بزارم ولی من هنوز در دستگاه را باز نکردم تا روز تعطیل بشه بازش کنم
لطفا بگید چه مواردی باید بررسی بشه

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود دوست عزیز
جواب شما خیر است رله برای پمپ تخلیه فقط یک عدد وجود داره
بنظر من اولین کاری که می کنید ماشین ریست کنید

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
ممنون از پاسختون ولی طبق سرچ که انجام دادم وقتی دستگاه داخل برق نباشه خود به خود ریست میشه و این دستگاه هم فقط وقتی میخواهیم استفاده کنیم به برق میزنیم پس فکر نکنم با ریست حل بشه ولی خب امتحان میکنم و همینجا نتیجه را اعلام میکنم

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
949
با سلام قبلا در تایم نیم ساعت استفاده میشده و این گونه نبوده؟
به تازگی تنظیمات و یا حالت کلید ها رو تغییر ندادید؟
در بعضی از لباسشویی ها گزینه ی اتو کشی اسان وجود داره که با باقی گذاشتن آب درون مخزن و غوطوری لباش درون اب باعث میشه لباس چروک بر نداره شاید این گذینه روی فعال باشه
روی برنامه های دیگه هم تست کنید

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
ممنون از پاسختون
نه من تقریبا همیشه از نیم ساعته استفاده میکنم و جدیدا اینجوری شده برای تنظیمات هم یه سلکتور داره برای انتخاب نوع شستشو که خب یا میزاریم روی نیم ساعت یا یک ساعت که هم بشوره و ابکشی کنه بقیه گزینه ها یه قسمتی را انجام نمیدن من هیچ وقت امتحان نکردم چون کاربردی برام نداشتن یه چند تایی دکمه هست یکیش زیرش نوشته تمپ که خب مربوط به دما هست یکیش استارت و یکیش هم دکمه پاوره دیگه دکمه دیگه ای نداره

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
دوستان طبق بررسی که من امروز انجام دادم لباسشویی روی یک ساعته کار کرد ابکشی کرد و تخلیه هم کرد ولی بعد از یکی دوساعت که خاموش بود اب جمع شده داخل دستگاه یعنی خود برد و موتور تخلیه درسته داره کارشو انجام میده بعد از مدتی که میمونه اب داره نشت میکنه داخل دستگاه که نمیدونم حس میکنم اب داخل سیفون باشه چون شنلگ تخلیه به سیفون وصله حس میکنم سیفون گرفته و اب که از شیر اشپز خونه میاد داخل سیفون به جای اینکه وارد فاضلاب بشه میاد داخل لباسشویی ولی یه نکته هست اینجا که شاید اون هم خراب شده احتمالا شیر یک طرفه داره لباس شویی که من نمیدونم دوستان اگه اطلاع دارید بگید شاید اون هم خرابه

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
شیر نداره
ولی ممکنه شیر برقی های ورودی اصلی آبم خراب شده باشن و با گذشت زمان آب وارد ماشین بشه بهتره چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: toloosoft

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
دوستان فکر میکنم مشکل حل شد از سیفون زیر ظرف شویی بود گرفته بود اب توی سیفون میموند و به مرور به لباس شویی برگشت میشد با تمیز کردن سیفون دیگه این اتفاق نیفتاد

بالا