آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نداشتن خروجی در تغذیه سوئیچینگ ۳۰ امپر

عباس دیرجی

کاربر
2015-10-04
5
0
سلام من یه سوئیچینگ ۳۰ امپر دارم ک خروجی نداره . تمامی خازن و ترانزیستور ها و آیسی و زنر و و مقاومت ۱.۵رو چک کردم که سالم هستن حتی خازن ۳۳۵ هم سالمه . بعد وصل برق ب پایه های ۱۳۰۰۹ ولتاژ ۱۵۶ ولت میرسه . ولی ب آیسی ولتاژ ب پایه های ۷ و ۱۲ نمیاد . خازن ایسی هم عوض کردم جواب نداده . لطفا راهنماییم کنید . در ضمن یه خازن ۱۰۲ عدسی هست ک وقتی پایه هاشو اتصال کوتاه کردم خروحی وصل شد ولی تا اومدم تست کنم فقط یک ثانیه لامپ تست من روسن شد IMG_20210307_175152.jpg

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
سلام من یه سوئیچینگ ۳۰ امپر دارم ک خروجی نداره . تمامی خازن و ترانزیستور ها و آیسی و زنر و و مقاومت ۱.۵رو چک کردم که سالم هستن حتی خازن ۳۳۵ هم سالمه . بعد وصل برق ب پایه های ۱۳۰۰۹ ولتاژ ۱۵۶ ولت میرسه . ولی ب آیسی ولتاژ ب پایه های ۷ و ۱۲ نمیاد . خازن ایسی هم عوض کردم جواب نداده . لطفا راهنماییم کنید . در ضمن یه خازن ۱۰۲ عدسی هست ک وقتی پایه هاشو اتصال کوتاه کردم خروحی وصل شد ولی تا اومدم تست کنم فقط یک ثانیه لامپ تست من روسن شدمشاهده فایل‌پیوست 174169
الان در حالت عادی لامپ تست ثابت روشنه؟

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
سلام من یه سوئیچینگ ۳۰ امپر دارم ک خروجی نداره . تمامی خازن و ترانزیستور ها و آیسی و زنر و و مقاومت ۱.۵رو چک کردم که سالم هستن حتی خازن ۳۳۵ هم سالمه . بعد وصل برق ب پایه های ۱۳۰۰۹ ولتاژ ۱۵۶ ولت میرسه . ولی ب آیسی ولتاژ ب پایه های ۷ و ۱۲ نمیاد . خازن ایسی هم عوض کردم جواب نداده . لطفا راهنماییم کنید . در ضمن یه خازن ۱۰۲ عدسی هست ک وقتی پایه هاشو اتصال کوتاه کردم خروحی وصل شد ولی تا اومدم تست کنم فقط یک ثانیه لامپ تست من روسن شدمشاهده فایل‌پیوست 174169

با احترام
دوست عزیز ، ۱۰۰۹ رو بیرون از مدار چک کردی ؟
در زمان دمونتاژ ۱۳۰۰۹ ، ولتاژ روی پایه های برد چه مقداری هستش ؟
پتانسومتر رو حتما چک کن ، به صورت موقت ، پایه هاش رو بهم وصل کن و تست بگیر . اول اینکار رو انجام بده و بعد موارد بالا رو انجام بده .
موفق باشید .

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
149
293
به پایه vcc و gnd ای سی tl494 ولتاژ 18 ولت رو با منبع تغذیه بده و پاور رو با لامپ تست روشن کن و ببین لامپ تست چه تغیراتی داره و جریان ای سی رو اندازه بگیر ببینم چقدره دو تا دیود کنار ترانس چاپره برای فراهم کردن این ولتاژ اونا رو هم تست کن بینم شورت نشدن نتیجه رو اطلاع بده

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام همینطور که دوست عزیزمون گفتن باید به آی سی ولتاژ بدی احتمال زیاد یه مقاومت 150 کیلو یا دوتا 75 کیلو باهم سری و یک وات هستن معمولا اینا برق آی سی رو تامین میکنن یکیشون بسوزه خروجی نداری ترانزیستورها هم چک کن اگه برق آی سی میاد از پتانسیومتر نیست اون سمتا لازم نیست بری

بالا