آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی Hdmi در برد Hi3520

haadi

کاربر
سلام و خسته نباشید
یه DVR با برد Hi 3520 دارم که پورت Hdmi خروجی تصویر نداره ولی پورت VGA مشکلی نداره و تصویر میده.برد رو کشیدم بیرون تا از نظر ظاهری بررسی کنم که مشکلی پیدا نشد. عده ای از دوستان سوختن دیود اطراف پورت Hdmi رو علت این مشکل میدونستند که این دیود رو هم با مولتی متر چک کردم و سالم بود، پایه 18 پورت Hdmi هم ولتاژ 5v دارم. موردی که متوجه شدم اینه که به محض اتصال آداپتور چیپ CPU دماش بالا میره به حدی که بیشتر از چند ثانیه نمیتونی لمسش کنی و جالب اینکه روی این چیپ هیچ هیت سینکی هم نداشت. با این وجود آیا خروجی پورت Hdmi قابل تعمیره و آیا این داغ شدن CPU تو درازمدت ممکنه باعث مشکل بشه؟ ممنون از توجه شما

20ro_dsc02503.jpg
ql5g_dsc02504.jpg
jfb_dsc02506.jpg

آخرین ویرایش:

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
877
قم
سلام و خسته نباشید
یه DVR با برد Hi 3520 دارم که پورت Hdmi خروجی تصویر نداره ولی پورت VGA مشکلی نداره و تصویر میده.برد رو کشیدم بیرون تا از نظر ظاهری بررسی کنم که مشکلی پیدا نشد. عده ای از دوستان سوختن دیود اطراف پورت Hdmi رو علت این مشکل میدونستند که این دیود رو هم با مولتی متر چک کردم و سالم بود، پایه 18 پورت Hdmi هم ولتاژ 5v دارم. موردی که متوجه شدم اینه که به محض اتصال آداپتور چیپ CPU دماش بالا میره به حدی که بیشتر از چند ثانیه نمیتونی لمسش کنی و جالب اینکه روی این چیپ هیچ هیت سینکی هم نداشت. با این وجود آیا خروجی پورت Hdmi قابل تعمیره و آیا این داغ شدن CPU تو درازمدت ممکنه باعث مشکل بشه؟ ممنون از توجه شما

20ro_dsc02503.jpg
ql5g_dsc02504.jpg
jfb_dsc02506.jpg

سلام دوست گرامی

بیشتر خرابی های HDMI بر می گرده به خود سی پی یو و واحد HDMI خود سی پی یو خراب شده و باید سی پی یو تعویض گردد که مقرون بصرفه نیست .

haadi

کاربر
نظرتون درباره حرارت غیرعادی CPU چیه و آیا ممکنه در آینده کلا چیپ از کار بیفته؟ استفاده از خمیرسیلیکون و هیتسینک برای کاهش دمای CPU تاثیری داره ؟
سلام دوست گرامی

بیشتر خرابی های HDMI بر می گرده به خود سی پی یو و واحد HDMI خود سی پی یو خراب شده و باید سی پی یو تعویض گردد که مقرون بصرفه نیست .

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
877
قم
نظرتون درباره حرارت غیرعادی CPU چیه و آیا ممکنه در آینده کلا چیپ از کار بیفته؟ استفاده از خمیرسیلیکون و هیتسینک برای کاهش دمای CPU تاثیری داره ؟

بله ممکنه که از کار بیافته هرجور شده بهتره چیپ خنک نگهداری بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: haadi

bahram68

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-04
224
425
ilam
اگر هیت سینگ بزاری عمر دستگاه بیشتر میشه . هر دستگاهی که خنک کننده نداشته باشه زود تر خراب میشه البته در صورت گرم شدن cpu

• Like

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
دوست عزیز حرارت CPU باید به اندازه باشه اگه بیش از حد خودش داغ میکنه یعنی نیمسوز شده و شما 5 تا فنم که بزاری تا یه مدت کار میکنه بعدشم بطور کامل میسوزه
خمیر سیلیکون مرغوب و هیتسینک مناسب هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه البته بازم میگم بشرطی که نیمسوز نشده باشه

• Like
بالا