آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در پاور 2500 وات چینی

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294
دوستان نقشه این پاور رو کسی نداره ممنون میشم

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294
انگار کسی نبود از دوستان نه ما رو راهنمایی کنه نه نقشه ای بده بهتره بیخیالش بشم

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
من این مدل پاور رو یک بار عیب همینجور برخوردم که با تحلیل برد نوعا المان ها سالم بودند اما یه لحظه 12 میومد ورله صدا میداد وقطع میکرد وهمه فت ها هم درست بودند...
بعد متوجه شدم خازن 1U/800V پلی استر که بین دو طبقه فت ورودی قبل از چاپر یعنی بین فت های چاپر وفت های قدرتی طبقه اول بعد از چوک حلقوی وجود داره که عمدتا یا دفرمه میشه وباد میکنه یا نه وظرفیتش کم میشه اون خازن رو بیرون بیار وحتما عوض کن چون براثر گرما اینجوری میشه
وحتما با وتاژبالا 800 ولت هم قرار بده تا دیگه خراب نشه...تست کن اینم یه احتماله

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
در این SCAN.jpgتصویر بررسی کنید اگر ولتاژ 12 رو اولش دارید وبعدش قطع میشه

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294
دوست عزیز الان مشکل من اینه تا چراغ تستو وصل میکنم فت های pfc مدار رو به حالت اتصال کوتاه میبرن و چراغ تست روشن میشه و انگار فت ها با فرکانس پایین دارن سویچ میکنن ای سی درایو pfc رو نو انداختم فت ها رو نو انداختم تمام قطعات کنارشو چک کردم نو انداختم و حتی فت ها رو بدون ایسی کنترل هم به چراغ تست وصل میکنم بازم نوسان میکنه و چراغ تست روشن میشه موندم چرا فت های pfc بدون ای سی کنترل هم روشن میشن

reza5628

کاربر vip
کاربر
2009-10-02
100
176
بدون آیسی کنترل هیچ وقت دستگاه رو به برق وصل نکنید
چون گیت ترانزیستور آزاد هست
به محض اینکه دستگاهها رو به برق وصل کنید ،ترانزیستور هایی که گیت اون ها آزاد هست روشن میشه. و اکثرا هم میسوزن

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294
بدون آیسی کنترل هیچ وقت دستگاه رو به برق وصل نکنید
چون گیت ترانزیستور آزاد هست
به محض اینکه دستگاهها رو به برق وصل کنید ،ترانزیستور هایی که گیت اون ها آزاد هست روشن میشه. و اکثرا هم میسوزن

نه دوست عزیز چون گیتشون محافظت شده بود با لامپ تست زذم

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294
دوستان مشکل از دیود شاتکی قسمت pfc بود جالب اینجاست چند بار رو برد و چند بار خارج از برد تست شد مشکل نداشت که به صورت اتفاقی مشابهشو داشتم تعویض کردم مشکل رفع شد نتیجه به هیچ تستی هم نمیشه به صورت صد در صد اعتماد کرد ممنون از دوستانی که کمک کردن

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

reza155

کاربر
2020-07-10
9
11
تهران
اساتید من خازن ها رو ماسفت های PFC رو ایسی کنترل رو تعویض کردم ماسفت ها رو اهم گیری کردم مشکل همچنان پا برجاست تو تست اخر ایسی کنترل PFC رو از برد خارج کردم ترانزیستور های درایو ماسفت های PFC رو هم خارج کردم ولی مشکل همچنان پابر جاست لامپ تست روشن میمونه و صدایی سلف قسمت PFC میاد اگه میشه راهنمایی کنید
سلام
مقاومتهای مدار فیدبک ضعیف شده تعویض با 33 اهم دوم خازنهای پلی استر 105زیر هیت سینگ نشتی دارد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahramh
بالا