آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در پاور 2500 وات چینی

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
295
اساتید عزیز یه پاور اوردن برام با مشکل خاموشی پس از تست قطعات متوجه سوختگی فقط فیوز مربوطه شدم با لامپ تست 1000 واتی پاور رو روشن کردم فن شروع به چرخش کرد ماسفت های قسمت pfc گرم شدن و لامپ مداوم چشمک میزد ولتاژ خازن های سافی 212 ولت بود و بعد لامپ تست مستقیم به برق زدم که یکی از ماسفت ها در جا سوخت دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
818
32
خیلی عیب کلی هست.
ببین ظاهرا قسمت PFC مشکل داره و نمیتونه کار اصلاح پاور فاکتور رو درست انجام بده، شما برای شروع قسمت نمونه بردار ولتاژ PFC و خود آی سی کنترلر PFC رو چک کن،
ضمنا پایین بودن ولتاژ خازنهای ورودی هم میتونه نشون دهنده این مشکل باشه که یا PFC درست کار نمیکنه یا خازنها خرابه
در یکی از موارد مشابهی که برخوردم یکی از ماسفتهای PFC با هیتسینک اتصال پیدا کرده بود، ماسفت سالم بود اما بخاطر کربنیزه شدن به هیت سینک اتصال شده بود و دستگاه با لامپ تست دائم خاموش و روشن میشد و اگه مستقیم میزدم یکی دیگه از ماسفت ها رو میسوزوند.

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
295
خیلی عیب کلی هست.
ببین ظاهرا قسمت PFC مشکل داره و نمیتونه کار اصلاح پاور فاکتور رو درست انجام بده، شما برای شروع قسمت نمونه بردار ولتاژ PFC و خود آی سی کنترلر PFC رو چک کن،
ضمنا پایین بودن ولتاژ خازنهای ورودی هم میتونه نشون دهنده این مشکل باشه که یا PFC درست کار نمیکنه یا خازنها خرابه
در یکی از موارد مشابهی که برخوردم یکی از ماسفتهای PFC با هیتسینک اتصال پیدا کرده بود، ماسفت سالم بود اما بخاطر کربنیزه شدن به هیت سینک اتصال شده بود و دستگاه با لامپ تست دائم خاموش و روشن میشد و اگه مستقیم میزدم یکی دیگه از ماسفت ها رو میسوزوند.

دوست عزیز حق با شما بود بدون ماسفت های pfc با لامپ تست امتحان کردم پاور رو در یک لحظه ولتاژ 12 و فن روشن شد و ولتاژ خازن های سافی رو 310 ثابت شد الان مطمعن شدم مشکل از قسمت pfc هست قطعات سفارش دادم برسه دستم تست کنم نتیجه رو اعلام میکنم ممنون از لطف شما

jho

کاربر vip
vip
کاربر
2016-04-18
69
45
خازن های صافی ودیود ها تعویض شود

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
295
اساتید من خازن ها رو ماسفت های PFC رو ایسی کنترل رو تعویض کردم ماسفت ها رو اهم گیری کردم مشکل همچنان پا برجاست تو تست اخر ایسی کنترل PFC رو از برد خارج کردم ترانزیستور های درایو ماسفت های PFC رو هم خارج کردم ولی مشکل همچنان پابر جاست لامپ تست روشن میمونه و صدایی سلف قسمت PFC میاد اگه میشه راهنمایی کنید

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
295
عزیزان کسی نیست راهنمایی کنه هر چیزی که به ذهنم و چشم خورد رو تست کردم موندم چه مشکلی داره

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
سلام دوست گرامی یکسری ترانزیستور smdکنار ترانسهای پالس هست که ممکنه خراب باشه از مدار خارج کن وتست کن

بالا