آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نداشتن خروجی vga در دی وی آر h.264

yousof156

کاربر vip
کاربر
2020-12-06
127
180
سلام بر اساتید محترم <br>
دستگاه دی وی آر h.264  شانزده کاناله زیر خروجی vga نداره و زمانی که به منبع تغذیه ۱۲ ولتی متصلش می کنم ولتاژش تا پنج ولت افت می کنه . پس از بررسی مشاهده شد که آی سی max485 خال زده بود که با نمونه  dip تعویض شد اما مشکل حل نشد . <br>
بعد با اهم گیری خازن ها ، اهم دو سر خازن ce9 که تو عکس از از مدار خارج شده و با دایره قرمز مشخص شده ، ۱۴ اهم بود که بعد اینکه بیرون مدار تستش کردم فهمیدم برای اون نیست و با بررسی های زیاد متوجه نشدم دلیل کجاست . <br>
آداپتور رو هم عوض کردم.<br>
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
https://s16.picofile.com/file/8425485900/۲۰۲۱۰۲۱۸_۲۰۱۷۵۹.jpg

https://s17.picofile.com/file/8425485968/۲۰۲۱۰۲۱۸_۲۰۱۵۴۰.jpg

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,975
14 هم تقریبا درست است روی تست دیود باید 6 یا 7 باشد ان ولتاژ 1.2 ولت cpu است .اتصال جای دیگر هست 4 تا کویل داره انها را هم تست کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yousof156

yousof156

کاربر vip
کاربر
2020-12-06
127
180
14 هم تقریبا درست است روی تست دیود باید 6 یا 7 باشد ان ولتاژ 1.2 ولت cpu است .اتصال جای دیگر هست 4 تا کویل داره انها را هم تست کنید

۱۴ اهم روی تست بوق ، بوق می زنه ، درسته؟
ولتاژ ورودی که ۱۲ ولت هست بعد اتصال به مدار میشه ۵ ولت ، این درسته؟
منظورتون از کویل چیه؟
ممنون

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,975
اولا تعمیر این مدل برد تجربه می خواهد تغذیه ورودی نباید 5 ولت شود این به خاطر جریان زیاد است و اتصالی دارد .اداپتور تغذیه باید بالای 3 امپر باشد
این برد حدود 1 امپر جریان مصرفی دارد .تمام کویل ها را با دایره علامت زدم .کنار هر کویل ولتاژ کنارش نوشته شده و هر کویل را یک ای سی کوچک 6 پایه راه اندازی میکند
به جز ان کویل که تست بوق ان حدود 6 تا 15 است و ای سی ان فرق میکند بقیه در تست بوق یا همان تست دیود باید عدد بیشتری نشان دهد بالای 200 یا 300 باید باشند
ان سیم هم از کویل جدا کنید امیدوارم ولتاژ به ان سیم وصل نکرده باشید که تغذیه cpu است و نباید بیشتر از یک ولت شود(((((( این طور که من میبینم به جای سیم گراند وصل کردید )))) ان پایه گراند نیست
تمام کویل ها را تست کنید هر کدام اتصال داشت اول با احتیاط ای سی 6 پایه کنارش را بردارید ببینید اتصاب برطرف میشود یا نه
تا ان جا که یادم بود مشخص کردم کدام ولتاژ کجا ها میرود

پیوست‌ها

• 2 مگابایت بازدیدها: 193
آخرین ویرایش:
بالا