آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد بایوستار TP43D2-A7 با بعضی از cpu ها

E-H-N

کاربر
2016-04-11
5
0
سلام
من یه مین بورد 775 دارم چهار هسته ساپورت با یه cpu مدل پایین مثلا 4500 کار میکنه و تصویر میده ولی با cpu 8500 کار نمیکنه و تصویر نمیده
بایوس هم به آخرین ورژن آپدیت کردم کلیرموس هم انجام دادم میخاستم بدونم قضیه این مینبورد هایی که بعضی از cpu هارو تصویر میده و بعضی نه چیه مشکل کجاست
با دو تا رم یکی باس 400 و 800 تست کردم
با یه پاور دیگه هم تست کردم
با دوتا سی پی یو 8500 هم تست کردم ولی با 8500 تصویر نمیده تمام قطعات رو روی یه برد دیگه تست کردم سالمن
هیچ خازنی هم باد نکرده از نظر ظاهری
cpu هم گرم میکنه
دوتا چراغ وضعیت روی مادربرد هم وجود داره(هر دو خاموشن) که توی راهنما نوشته اگه هردو خاموش بودن مشکلی در cpu و چیپست وجود داره
لینک مادربرد:
https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=369#download

:biggrin0: اساتید راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام
من یه مین بورد 775 دارم چهار هسته ساپورت با یه cpu مدل پایین مثلا 4500 کار میکنه و تصویر میده ولی با cpu 8500 کار نمیکنه و تصویر نمیده
بایوس هم به آخرین ورژن آپدیت کردم کلیرموس هم انجام دادم میخاستم بدونم قضیه این مینبورد هایی که بعضی از cpu هارو تصویر میده و بعضی نه چیه مشکل کجاست
با دوتا سی پی یو 8500 هم تست کردم ولی با 8500 تصویر نمیده تمام قطعات رو روی یه برد دیگه تست کردم سالمن
cpu هم گرم میکنه
دوتا چراغ وضعیت روی مادربرد هم وجود داره(هر دو خاموشن) که توی راهنما نوشته اگه هردو خاموش بودن مشکلی در cpu و چیپست وجود داره
لینک مادربرد:

اول از همه لطفا در سایت سازنده چک کنید که این مادربرد از سی پی یو مورد نظر شما پشتیبانی می کنه یا نه. اگه پشتیبانی می کنه آخرین ورژن بایوس رو از سایتش بگیرین و آپدیت کنید.

ssasann

کاربر vip
کاربر
2010-10-10
32
24
سلام
cpu هم گرم میکنه
لینک مادربرد:

سلام من چندین ساله کارم سیستمهای کامپیوتریه متاسفانه بایواستار یکی از ضعیفترین مادربوردهای بازاره و از 8500 هم پشتیبانی نمیکنه میتونید عوضش کنید g41 گیگا یه مادربورد خوب از نوع ddr2 هست که کواد رو هم تا 9500 ساپورت میکمه

E-H-N

کاربر
2016-04-11
5
0
اول پآور رو چک کن بعد بایوس بزن

با دو عدد پاور تست کردم در ضمن پاورها هم روی یه سیستم دیگه تست شدن و مشکلی ندارن قبل از آپدیت و بعد از آپدیت تست شدن با 8500 تصویر نمیده

اول از همه لطفا در سایت سازنده چک کنید که این مادربرد از سی پی یو مورد نظر شما پشتیبانی می کنه یا نه. اگه پشتیبانی می کنه آخرین ورژن بایوس رو از سایتش بگیرین و آپدیت کنید.

لینک رو گذاشتم مادربرد چهار هسته ساپورت هستش بایوس هم آخرین ورژنش ریخته شده

سلام من چندین ساله کارم سیستمهای کامپیوتریه متاسفانه بایواستار یکی از ضعیفترین مادربوردهای بازاره و از 8500 هم پشتیبانی نمیکنه میتونید عوضش کنید g41 گیگا یه مادربورد خوب از نوع ddr2 هست که کواد رو هم تا 9500 ساپورت میکمه

ولی این مادربرد توی لیست cpu های قابل ساپورت چهار هسته تا 9500 هم زده 8500 که دو هسته ایه جای خود دارد

E-H-N

کاربر
2016-04-11
5
0
احتمال داره مشکل از خازنها باشه؟ چون مادربرد فوقالعاده کثیف بود و تمیز کردم معلوم نیست توی چه شرایطی بوده
خازن ها ظاهرشون سالمه بحرحال امکان داره بازم خرابی توشون باشه و ولتاژ لازم رو با توجه که cpu 8500 مصرف بیشتری داره تامین نمیکنه
:uncomfortableness:

M.babaei

کاربر
2017-09-22
70
63
تهران
احتمال داره مشکل از خازنها باشه؟ چون مادربرد فوقالعاده کثیف بود و تمیز کردم معلوم نیست توی چه شرایطی بوده
خازن ها ظاهرشون سالمه بحرحال امکان داره بازم خرابی توشون باشه و ولتاژ لازم رو با توجه که cpu 8500 مصرف بیشتری داره تامین نمیکنه
:uncomfortableness:

لطفا خازن ها و فت های اطراف cpu رو بررسی کنید و نتیجه رو بگین

E-H-N

کاربر
2016-04-11
5
0
خازن های روی رم با باس 400 ولتاژ 2.19 دارم این عادیه ولتاژ نباید 1.8 باشه ؟
لطفا اساتید راهنمایی کنن برای چک کردن ولتاژهای مربوط به رم و اسلات ddr2 کدوم پایه ها چک بشن و چند ولت باید باشن !

E-H-N

کاربر
2016-04-11
5
0
لطفا خازن ها و فت های اطراف cpu رو بررسی کنید و نتیجه رو بگین

خازن ها ظاهرشون مشکل نداره
ولتاژ ماسفت های کنار cpu رو هم گرفتم در تصویر زیر (توی هر جفت ماسفت یکی از پایه های سورس ولتاژ نداره عادیه؟)
cpu-mosfets01.jpg

M.babaei

کاربر
2017-09-22
70
63
تهران
خازن ها ظاهرشون مشکل نداره
ولتاژ ماسفت های کنار cpu رو هم گرفتم در تصویر زیر (توی هر جفت ماسفت یکی از پایه های سورس ولتاژ نداره عادیه؟)
مشاهده فایل‌پیوست 173505

سلام من معذرت میخوام یه مدت کلا سایت انلاین نبودم الان دیدم پاسختون رو ، شما تست دیود درحالت خاموش از ماسفت ها گرفتین ؟ منظورم اینه که پایه های سورس و درین نباید کمتر از 8 دهم یا 6 دهم باشه و یا ol نشون بده در غیر اینصورت معیوب هستن

بالا