آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در ورود به محیط بایوس

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم
مادربرد ایسوس p5b-vm se هست که نمیتونم وارد منو های بودت و همچنین بایوس بشم
اقدامات انجام شده
آیسی بایوس پروگرام مجدد شده
پورت های ps2 و usb چک شدن که سالم باشن
کیبرد سالم هست
دکمه ها عمل میکنن مثلا درخواست میکنه دکمه f8 رو بزنم که وارد بوت منو بشه، زدن دکمه رو شناسایی میکنه اما منو رو نمیاره و همینطور بدون هیچ عکس العملی میمونه
اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام
لطفا درصورت امکان عکس از مین بزارید

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام
لطفا درصورت امکان عکس از مین بزارید

خدمت شما
674628537_w640_h640_asus-p5b-vm-se.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز
در اولین قدم کلیر سیموس کنید ( بهترین روش برای کلیر سیموس سوکت 24 پین برق را جداکنید باطری سیموس هم جدا کنید و جمپر مربوط به کلیر سیموس را از پین 1و2 به پین 2و3 انتقال دهید و 10 ثانیه صبر کنید و مجدد قطعات را به جای اول باز گردانید )
باطری بکاپ را از چک کنید که افت ولتاژ نداشته باشد و در صورت امکان تعویض کنید (خیلی مهم )
درسته کیبورد سالم هست ولی حتما با یک کیبورد دیگه تست کنید ( هم با کیبورد usb هم ps2)
مادربورد ویندوز را بالا میاره ؟ اگر مشکلی نداشت بایاس را آپدیت کنید
خازن هایی را که براتون علامت زدم تو این مدل زیاد خرابی داشته چک کنید که خازن از زیر نشتی نداشته وهمچنیین باد نکرده باشه بقیه خازن ها رو هم یه چک بکنید
جتما مادربورد را با تینر شستشو دهید
asus.jpg

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
دوست عزیز
در اولین قدم کلیر سیموس کنید ( بهترین روش برای کلیر سیموس سوکت 24 پین برق را جداکنید باطری سیموس هم جدا کنید و جمپر مربوط به کلیر سیموس را از پین 1و2 به پین 2و3 انتقال دهید و 10 ثانیه صبر کنید و مجدد قطعات را به جای اول باز گردانید )
باطری بکاپ را از چک کنید که افت ولتاژ نداشته باشد و در صورت امکان تعویض کنید (خیلی مهم )
درسته کیبورد سالم هست ولی حتما با یک کیبورد دیگه تست کنید ( هم با کیبورد usb هم ps2)
مادربورد ویندوز را بالا میاره ؟ اگر مشکلی نداشت بایاس را آپدیت کنید
خازن هایی را که براتون علامت زدم تو این مدل زیاد خرابی داشته چک کنید که خازن از زیر نشتی نداشته وهمچنیین باد نکرده باشه بقیه خازن ها رو هم یه چک بکنید
جتما مادربورد را با تینر شستشو دهید
مشاهده فایل‌پیوست 173044

سلام خسته نباشید
همه این مراحل به غیر خازن هایی که فرمودین تست شده و جواب نگرفتم، خازن هارو هم چک میکنم و اطلاع میدم خدمتتون
متاسفانه از دست زدن خازن های روی مادربرد ترس دارم، چند باری خازن تعویض کردم و دیگه مادبرد تصویر نداده
نمونش دیروز یک مادبرد بود فاکسکان بود خازن هارو در آوردم با صبر و بدون کشیدن زوری، خازن های نو رو تست کردم و جایگزین کردم (بارها دیدم حتی خازن نو خراب بوده) بعد دیگه مادربرد تصویر نداد و یک فت هم شدید داغ میکنه فت کنار پل شمالی که حالا بعد از این مادربرد برای اون هم تاپیک جداگانه میزنم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام خسته نباشید
همه این مراحل به غیر خازن هایی که فرمودین تست شده و جواب نگرفتم، خازن هارو هم چک میکنم و اطلاع میدم خدمتتون
متاسفانه از دست زدن خازن های روی مادربرد ترس دارم، چند باری خازن تعویض کردم و دیگه مادبرد تصویر نداده
نمونش دیروز یک مادبرد بود فاکسکان بود خازن هارو در آوردم با صبر و بدون کشیدن زوری، خازن های نو رو تست کردم و جایگزین کردم (بارها دیدم حتی خازن نو خراب بوده) بعد دیگه مادربرد تصویر نداد و یک فت هم شدید داغ میکنه فت کنار پل شمالی که حالا بعد از این مادربرد برای اون هم تاپیک جداگانه میزنم

برای در آوردن خازن ها بهترین روش از نظر من استفاده از هویه و هیتر بصورت همزمان هست (مخصوص جاهایی که مس زیادی در برد هست و حرارت رو جذب میکنه)
دمای هیتر در حد 300 کافیه با هویه دو پایه خازن رو قلع بزنید و با هیتر برد اطراف خازن رو گرم کنید تا خازن راحت بدون زور جدا بشه و خودش بیفته
من هویه هیتری با نوک قاشقی استفاده میکنم نوک هویه هم باید تمیز باشه.

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,638
اهواز
ی کارت گرافیک بذارید رو تست کنین
من داشتم پل مشکل داشته با گراف خودش غیرعادی کندمیشد
افاقه نکرد استاد فرمودن خازنها رو تعویض کنین

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
راهنمایی همکار عزیز را انجام بدید اگر جواب نگرفتید و از بابت قطعات مطمئن هستید که سالم هستند ای سی بایاس را تعویض و مجدد با فایل سالم پروگرام کنید
ضمنا توی عکسی که ارسال کردید بعضی جا ها لحیم سردی و نیاز به شستشو داره مخصوصا اطزاف ای سی Lan
هنگامی که ای سی صدا و لن و همینطور قطعات اطراف اون ها به مشکل برخورد کنند مادربورد دچار این ایراد میشه دو ای سی صدا و لن رو خوب چک بفرمایید

بالا