آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: گرم نکردن غذا در مایکرو مولینکس و بوی سوختگی

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
درود بر اساتید محترم.مایکرو منزلم وقتی روشن مینکم و مگنترون شروع به کار میکنه کمی صدای ناهنجار میده و بعد از مدتی بوی سوختگی از مایکرو خارج میشه و گرم نمیکنه.تجربه ای در تعمیر مایکرو ندارم ولی ظاهرا علت از خرابی مگنترون میتونه باشه.سوالم از دوستان اینه که با توجه به قدیمی بودن دستگاه چه مدل مگنترونی میتونم جایگزین کنم و روشی برای تست سلامت ترانس های ولتاژ هست .بسیار ممنونم از اساتید بزرگوار.عکس مگنترون :
۲۰۲۱۰۱۱۷_۱۳۳۱۲۵.jpg

آخرین ویرایش:

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
درود بر اساتید محترم.مایکرو منزلم وقتی روشن مینکم و مگنترون شروع به کار میکنه کمی صدای ناهنجار میده و بعد از مدتی بوی سوختگی از مایکرو خارج میشه و گرم نمیکنه.تجربه ای در تعمیر مایکرو ندارم ولی ظاهرا علت از خرابی مگنترون میتونه باشه.سوالم از دوستان اینه که با توجه به قدیمی بودن دستگاه چه مدل مگنترونی میتونم جایگزین کنم و روشی برای تست سلامت ترانس های ولتاژ هست .بسیار ممنونم از اساتید بزرگوار.عکس مگنترون :
مشاهده فایل‌پیوست 172963

درود بر شما
اول کار با ماکرو فر و مگنترون بسیار خطرناک است مواظب باشید
دوم خرابی مگنترون اکثرا دو حالت پیش میاید یکی اینکه به مرور ضعیف شده و گرم کردنش کم میشود که باید تعویض شود دوم جرقه میزند که قابل تعمیر هست حالا باید اول ببینید که بوی سوختگی که میگویید به مشام میرسد مال چی هست تا بقیه مشکل

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
درود بر شما
اول کار با ماکرو فر و مگنترون بسیار خطرناک است مواظب باشید
دوم خرابی مگنترون اکثرا دو حالت پیش میاید یکی اینکه به مرور ضعیف شده و گرم کردنش کم میشود که باید تعویض شود دوم جرقه میزند که قابل تعمیر هست حالا باید اول ببینید که بوی سوختگی که میگویید به مشام میرسد مال چی هست تا بقیه مشکل

درود بر شما و تشکر بابت پاسخ.بوی سوختگی از مگنترون خارج میشه.جرقه نمیزنه.زمانی که مایکرو روشن میشه همه چیز نرماله و صدایی نمیده ولی به محض رله کردن و کار کردن مگنترون صدای غیر عادی میده و بعد از حدود ۵ دقیقه کار کردن بوی سوختگی میده.مدل قدیمی هست و فقط یه تایمر مکانیکی داره و یه ولوم مکانیکی دیگه برای انتخاب درجه حرارت.سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
دوستان محترم کسی میتونه کمک کنه.سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
درود.اساتید محترمی که تعمیر مایکرو انجام میدن ممنون میشم یه توضیح مختصر به بنده بدین که آیا مگنتها رو میشه با مدلهای مختلف که کد روشون فرق داره ولی از نظر ظاهری شبیه هم هستند تعویض کنم؟و اصلا این کدها معنیش چیه؟سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
درود.اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایین

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
582
1,053
درود.از مدیران محترم تقاضا دارم این تاپیک رو حذف کنن لطفا.از تعداد 8 پست ، 7 تاش رو بنده گذاشتم و خواهش کردم دوستان راهنمایی بفرمایند که ظاهرا یا تعمیرکار مایکروفر نداریم و یا در حال حاضر علاقه ای به راهنمایی ندارن.سپاس:sadwalk:

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
درود
بله با نمونه مشابه میتونید جایگزین کنید (بیشتر مشکل در قسمت پیچهای نصب به بدنه هستش)
واما بوی سوختگی :
خوب سادست .در ابتدا فیش دوقلوی ترانس به مگنو رو جدا کنید تا مگنو ازکار بیفته
بعد مایکرو را روشن کنید اگه بازم بوی سوختگی داشتید به احتمال قوی ترانس معیوب شده
مگنو خودش خراب بشه بویی نمیده فقط یا جرقه میزنه ا کلا سرد کارمیکنه !!
امیدو.ارم مفید واقع بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297
بالا