آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل در یافتن شماره فنی قطعه سوخته در لباسشویی پاکشوما

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276

ترایاک شما بایداز نوع

HIGH POWER FAST SWITCHING

باشد

ازیکی از مدارات بالا همراه با اپتوکوپلر ایزوله شده استفاده کن

خروجی میکرو رو بدم به اپتوکوپلر؟ میتونه راش بندازه؟

کدوم مدل ترایاک ها چنین قابلیتی دارن؟ (HIGH POWER FAST SWITCHING)

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
اون چیزی که من از خوندن چند تا دیتاشیت ترایاک مختلف برداشت کردم این بود که جریان عبوری از پایه گیت باید حداقل مقدار لازم رو داشته باشه تا ترایاک به درستی بتونه سوییچ زنی کنه. مثلآ‌ برای bta16 باید حداقل 50 میلی آمپر باشه. رو همین حساب فکر میکنم اهم اون مقاومت با دقت خیلی بالا باید انتخاب بشه وگرنه با کمترین نوسانی ترایاک برای لحظاتی (میلی ثانیه) خاموش میشه و همین موضوع باعث هنگ کردن میکرو میشه

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام دوست عزیز من لنگه همین برد زیر دستمه اگ لطف کنی بهم بگی محل c23 چی قرار گرفته رو بهم بگی ممنون میشم... بردی که دست منه این قطعشو برداشتن

Mandnz

کاربر vip
کاربر
2020-02-09
30
58
36
کرمان.جیرفت
خدمت شما همکار جوان

پیوست‌ها

• 1.3 مگابایت بازدیدها: 124
2021-09-23
2
0
پاسخ : مشکل در یافتن شماره فنی قطعه سوخته در لباسشویی پاکشوم

سلام مقدار مقاومت الان روبرد گرفتم 10.31کیلو اهم نشون میده

2021-09-23
2
0
سلام این قطعه یک ترایاک هست به جاش BT139 استفاده کنید مقاومت جلوش هم 10/30 کیلو هست واین که ای پالس از ای سی میاد رو گیت ترایاک ولتاژ از روی ترایاک پایه های سورس و درین میاد روی میکروسویچ درب لباسشویی. قطعه کار خاصی نمیکنه که باعث هنگ کردن ای سی بشه

M.H.Rahmati

کاربر
2020-10-11
36
44
قم
سلام

این برد لباسشویی قدیمی پاکشوما سری اوشن هست و مشکلش نرفتن به مرحله آبکشی و قاطی کردن برنامه های شستشو بود یعنی هیچ برنامه ای رو کامل نمیکرد. بعد از باز کردن برد متوجه شدم یکی از قطعاتش سوخته که به نظر میرسه یه تریستور باشه فقط مشکل اینجاست که به خاطر سوراخ شدن روی قطعه شماره فنی قابل خواندن نیست و نمیدونم دقیقا با چه قطعه ای باید تعویضش کنم و اینکه مشابهش رو نمیتونم پیدا کنم. ممنون میشم همکاران باتجربه راهنمایی کنن. در ضمن یکی از مقاومت های کنار تریستور هم سوخته و مقدار اهمیش بی نهایت شده که مقدار اون هم مشخص نیست!

مشاهده فایل‌پیوست 172934

مشاهده فایل‌پیوست 172935

مشاهده فایل‌پیوست 172936

سلام یه برد برامن اورده بودن دقیقا همین مشکلو داشت من دیتاشیت ترایاکشو خوندمو جاش bt136 گذاشتم و برد کار کرد
هیچ قطه ی دیگه ای تعویض نکردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pckho0r

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
سلام یه برد برامن اورده بودن دقیقا همین مشکلو داشت من دیتاشیت ترایاکشو خوندمو جاش bt136 گذاشتم و برد کار کرد
هیچ قطه ی دیگه ای تعویض نکردم

متاسفانه آسیب بیشتر از یک ترایاک بود و میکروکنترلر مورد دار شده بود و ارزش تعمیر نداشت

بالا