آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترانس برد تغذیه کولر گازی

Amir-nami

کاربر vip
کاربر
2019-08-09
12
8
سلام خدمت اساتید محترم
اسپیلت gree روشن نمیشه ،برد اولیه رو که عکسشو پیوست کردم تست کردم ،برق ۳۰۰ DC تا پشت ترانس میاد ولی خروجی ترانس دیگه برق ندارم.رگولاتور ترایاک رو عوض کردم نشد،دیود ها تست شد سالمه ،برق ۲۰ ولت DC رو به دو سر خازن دادم صدای بازر اومد و رله کندانسور وصل شد،به نظرتون ممکنه ایراد از ترانس باشه؟؟؟؟ لازم بذکره که برق تو کوچه مشکل پیدا کرده اینجور شده.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

پیوست‌ها

• 35.1 کیلوبایت بازدیدها: 85
  • 55.9 کیلوبایت بازدیدها: 116
آخرین ویرایش توسط مدیر:

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
سلام خرابی ترانس کم پیش میاد، احتمالا آیسی تغذیه ایراد پیدا کرده، تعویضش کن ببین نتیجه میگیری

Amir-nami

کاربر vip
کاربر
2019-08-09
12
8
عزیز آی سی تغذیه و تطبیق امپتانس رو هم عوض کردم دیگه نمیدونم از کجاشه؟ برق ۲۰ DC میدم بعد ترانس روشن میشه ،ایراد از کجاست؟

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
روی خازن کوچک پشت آیسی سوئیچینگ چقدر ولتاژ داری؟
لطفا يه عکس از نمای زیر ترانس سوئیچینگ که پایه هاش مشخص باشن بفرست. دیود شاتکی هم که فرمودید سالمه؟

Amir-nami

کاربر vip
کاربر
2019-08-09
12
8
سلام عکس رو میگیرم براتون میگیرم آپلود میکنم.خازنی که میگید ولتاژ ندارم.ممکنه ایپیروم آی سی پریده باشه؟

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
سلام عکس رو میگیرم براتون میگیرم آپلود میکنم.خازنی که میگید ولتاژ ندارم.ممکنه ایپیروم آی سی پریده باشه؟

اون خازن احتمال زیاد به پایه تغذیه آیسی سوئیچینگ وصله و اینکه ولتاژ نداری یعنی آیسی تغذیه نمیشه، مسیر پایه مثبتش رو دنبال کن قطعات مرتبط رو چک کن. سپاس

بالا