آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم باز کردن درب توسط ایفون صوتی الکتروپیک

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
با سلام
ایفون الکتروپیک صوتی دارم که وقتی شاسی فشار میدم درب باز نمیشه.یعنی به بوبینش ولتاژ میرسه اما ضعیف است.سیم ولتاژ مستقیم وصل میکنم به ال 1 وال2 بوبین عمل میکنه.در ضمن برد پنل دم در رله نداره بنظرتون کدام قطعه باید تعویض بشه

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,547
تهران -شانکهای
با سلام
ایفون الکتروپیک صوتی دارم که وقتی شاسی فشار میدم درب باز نمیشه.یعنی به بوبینش ولتاژ میرسه اما ضعیف است.سیم ولتاژ مستقیم وصل میکنم به ال 1 وال2 بوبین عمل میکنه.در ضمن برد پنل دم در رله نداره بنظرتون کدام قطعه باید تعویض بشه

با احترام
وقتی برد پنل ، رله نداره نیازی به تعویض قطعه نیست.
ولتاژی که به بوبین میرسه ، چند ولت هستش ؟ فاصله گوشی تا پنل چند متر هستش ؟
برای تست گوشی از سیمهای ۳ و ۴ پشت گوشی و جامپر کردنشون برای تست درب بازکن استفاده کنید و جوابها رو اعلام کنید .

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
با احترام
وقتی برد پنل ، رله نداره نیازی به تعویض قطعه نیست.
ولتاژی که به بوبین میرسه ، چند ولت هستش ؟ فاصله گوشی تا پنل چند متر هستش ؟
برای تست گوشی از سیمهای ۳ و ۴ پشت گوشی و جامپر کردنشون برای تست درب بازکن استفاده کنید و جوابها رو اعلام کنید .

8

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
سلام دوست عزیز

ولتاژ ترانس فکر کنمحدود14 ولته.ببین ولتاژ کامل به پنل دم در میرسه وقتی که مستقیم به بوبین وصل میکنم کامل عمل میکنه. اما وقتی به برد وصل مینم شاسی فشار میدم ضعیف عمل میکنم

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36

با سلام دوست عزیز.ببین ولتاژ پنل دم در حدود
14 ولت است.حالاوقتی که که سیم ترانس وصل مبکن به ال1 و ال2 بوبین کامل عمل میکنه اما وقتی کهبه برد وصل میکنم بوبین ضعیف عمل میکنه.من احتمال میدم از ترانزیستور باشه که قسمتی از برد تیره شده اگر نیازی به عکس باشه بفرستم

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,547
تهران -شانکهای
با سلام دوست عزیز.ببین ولتاژ پنل دم در حدود
14 ولت است.حالاوقتی که که سیم ترانس وصل مبکن به ال1 و ال2 بوبین کامل عمل میکنه اما وقتی کهبه برد وصل میکنم بوبین ضعیف عمل میکنه.من احتمال میدم از ترانزیستور باشه که قسمتی از برد تیره شده اگر نیازی به عکس باشه بفرستم

با احترام
کدوم ترانزیستور منظور شما هستش ؟
وقتی رله نداره ، پس ترانزیستور و یا مدار راه انداز رله هم نداره و نداره . شما سیم ۳ و ۴ پشت گوشی رو به هم وصل کنید ، اگر باز هم ضعیف بود ، یا مسیر طولانی هستش و پاور یا ترانس ac ضعیف شده و یا اتصالات سیمها تو مسیر سیم ۳ و ۴ سولفات داره .
ولتاژ گیری رو دقیق انجام بدید تا نتیجه بده . فکر و احتمالات تو عیب یابی جایی نداره ‌
موفق باشید

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
دوست عزیز ممنون از اینکه وقت میزاری دستت درد نکنه.اره طبقه دوم هستم ولی قبلا درست بود و کسی به سیم ها دست نزده.دوتا سینی که از ترانس امده رفته به پتل دم در ولتاژ14 هست حالا اگرسیمها وصل کنم به سیم بوبین.بوبین عمل میکنه ولی اگر وصلش کنم به بردخروجی برد ال1 وال2 هست ضعیف میشه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
دوست خوبم طبق گفته دوستان بوبین قفل باز کن ضعیف شده. جهت باز کردن درب یا قفل در باز کن را تعویض کن . اما قبل از تعویض از رله 12 ولت دیگری استفاده کن . سر دو سیم که به بوبین قفل باز کن وصل است باز کن به بوبین رله 12 ولت وصل کن . و دو تا سیم ترانس 14 ولت را یکی از سیم ها را به مشترک رله 12 ولت وصل کن . و سیمی از کنتاکت باز تیغه رله به بوبین قفل باز کن وصل کن . و یکی از سیم های ترانس 14 ولت را به بوبین قفل باز کن وصل کن . تمام
یا میتونی جعبه قفل باز کن را باز کن به وسیله سوهان زبانه تیقه متحرک را خیلی کم سمباده بزن تا کاملا گیر نکنه تا با وصل شدن برق تیغه متحرک را باز کنه.
متشکرم.
دوست عزیز نتیجه کار را اعلام کنید.

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
سلام دوست گلم.ببین اول که برد پنل اصلا رله نداره.دومسیم ولتاز که به ال 1 و ال2 میزنم بوبین عمل میکنه و حتی پنل دم درپیچ شماره 3 و4 جامپر میکن بازم بوبین جواب میده.ولی سیم های 4 و 5 گوشی که وصل میکنم بوبین درب باز نمیکنه.ی سوال 2 ترانزیستور توی برد بیرونی واسه چیه؟

بالا