آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن ناگهانی بخاری گازسوز شهری

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
باسلام
یه بخاری غیر مارک گازسوز ۱۵۰۰۰ ما از اول ازدواج خریدیم.
بخاری زده با قابلیت ods و خاموش کردن درصورت کم شدن اکسیژن
زمستان اون سال نصبش کردم منتها بعد چندساعت خاموش میکرد و دیگه روشن نمیشد ( شمع روشن میشد ولی ول میکردی گردونه رو خاموش میشد)
اون موقع خونمون ۴۵ متری بود و ما شک بردیم به سنسور ods که نمیزاره روشن بمونه.
یه بخاری معمولی گرفتم و حل شد.
الان خونه رو عوض کردم و امسال تو این خونه بزرگتر ۶۵ متری بخاری رو گذاشتم مجدد ولی از اول اصلا روشن نموند شمعش.
بی خیالش شدم فردای نصب با اولین فندک روشن شد کمی صبر کردم رهاش کردم روشن موند تا امشب.
باز خود بخود خاموش شده و دیگه هم روشن نمیمونه
گارانتی هم تموم شده دیگه.
مشکل چیه؟
بخاری بزرگه حملش راحت نیست.
ببخشید خیلی شد!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، شما باید دو مورد رو چک کنید اول سنسور رو، به این صورت که دو تا فیش روی سنسور هست که دو سیم مسی رنگ به سنسور آمده، برای تست سنسور شما دو تا فیش را از سنسور جدا کنید و اون ها را با یک تکه سیم به هم ببندید در واقع دو سر سیم مسی ها را به هم وصل کنید با این کار در واقع سنسور دیگه از مدار خارج میشه و مثل بخاری معمولی میشه و اگر دیگه خاموش نشد پس سنسور خرابه و اگر خواستید که بخاری با سنسور باشه باید یک سنسور دیگه جایگزین کنید و اگر که نخواستید مثل بخاری معمولی کار میکنه و مشکلی هم نداره.
اگر که راه اول جواب نداد و دوباره بخاری خاموش شد مورد دوم یعنی :ترموکپل بخاری (میله مسی رنگی که بالای شمعک قرار داره) خراب شده و شمعک را نگه نمیداره در نتیجه بخاری خاموش میشه که باید تعویض شود.
نکته ای هم بخاری های دارای سنسور دارند که باید تقریبا یک دقیقه شمعک را نگه داری تا ترموکپل گرم شود و شمعک را روشن نگه دارد و دلیلش هم این هست که جریان باید از ترموکپل تا سنسور برود و دوباره از سنسور به بوبین برود و مسیر طولانی تری نسبت به حالت معمولی داشته باشد.

موفق و سلامت باشید.

ahmad1398

کاربر
2019-09-15
11
33
با سلام
در ادامه‌ی فرمایشات دوستان، علاوه بر تعویض فیلترو همچنین چک سنسور به روشی که جناب محسن فرمودند، لطفا این موارد را نیز بررسی فرمایید: تنظیم مقدار شعله‌ی شمعک با چرخاندن پیچ مربوطه، قرارگیری صحیح نوک ترموکوپل در شعله، تمیز بودن ژیگلور شمعک و در نهایت شل نبودن پیچهای نگهدارنده‌ی ترموکوپل.

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
جفت بخاری های خونه ما امسال همینطوری شد.
با تمیز کردن ژیگلور شمعک مشکل حل شد. گاز شهری نمیدونم چی توش داره که به مرور سوراخ ژیگلور رو میبنده و نمیزاره گاز رد بشه شعله شمعک که ضعیف شد حرارت به خوبی به سر ترموکوپل نمیرسه و گاز رو قطع میکنه و بخاری خاموش میشه!
نیازی به تعویض هیچ قطعه ای نیست فقط تمیز کردن سوراخ ژیگلور

manuch.

کاربر vip
کاربر
2020-10-26
25
23
لرستان
سلام ولومو در بیار یه مقداری پنبه یا کاغذ تو سوراخ ولوم پلاستیکی بزار تا کمی بیشتر اهرمی که بوبین رو میچسبونه فشار بیاره خیلیاشون به مرور زمان میلش فرو میره تو ولوم وخوب با بوبین درگیر نمیشه که بچسبه

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
باسلام و تشکر از همه دوستان بابت راهنمایی ها.
قسمت ترموکوبل این بخاری کلا با بخاری هایی که دیده بودم فرق داشت.
این ترموکوپل پایینه وسط شعله و فندک بالا.
مشکل این بود شعله شمعک به ترموکوپل نمی رسید ولی پیچ تنظیم هم نداره که شعله شمعک رو بیشتر کنم.
خلاصه قسمت شعله و ترموکوپل رو کامل باز کردم ، با اسپری شستم هم ترموکوپل رو و هم مسیر گاز شمعک رو و بستم.
فندک زدم با تک روشن شد!! با شعله ۳ برابر و روشن هم موند.
اشکال کثیف شدن مسیر گاز و کم شدن حجم شعله بود ، ترموکوپل هم کثیف بود تمیز کردم.

بالا