آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کولر کازی gree مدل accent

Amir-nami

کاربر vip
کاربر
2019-08-09
12
8
با سلام خدمت اساتید محترم
اسپیلت gree روشن نمیشه ،برد اولیه رو که عکسشو پیوست کردم تست کردم ،برق ۳۰۰ DC تا پشت ترانس میاد ولی خروجی ترانس دیگه برق ندارم.رگولاتور ترایاک رو عوض کردم نشد،دیود ها تست شد سالمه ،برق ۲۰ ولت DC رو به دو سر خازن دادم صدای بازر اومد و رله کندانسور وصل شد،به نظرتون ممکنه ایراد از ترانس باشه؟؟؟؟ لازم بذکره که برق تو کوچه مشکل پیدا کرده اینجور شده.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

پیوست‌ها

• 35.1 کیلوبایت بازدیدها: 62
  • 55.9 کیلوبایت بازدیدها: 68
آخرین ویرایش:

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
با سلام خدمت عزیزان اتفاقا با این پست برخورد کردم و همانطور که مشخصه از تاریخ ارسالش خیلی میگذره اما بدلیل اینکه به غیر از شخص ایجاد کننده این پیج مسلما تا سالهای آتی هم مورد استفاده قرارمیگیره بنده پاسخ آقا امیر رو میدم. و البته از شخص ایشون عذر خواهی میکنم که به وقتش نتونستم کمکشون کنم.
صرفا به خاطر اینکه دلیل ایجاد مشکل رو قید کرده بودید ( یعنی دو فاز شدن برق مصرفی) مشکل این برد خلاصه میشه به بخش تغذیه البته نه ترانس چاپر بنده تا به حال در بردهای گری با خرابی ترانس چاپر برخورد نکردم ( همان ترانسی که شما از برد خارج کرده و عکسش را قرار دادید) قطعاتی که خدمتتون عرض میکنم رو تست کنید .
1- ای سی اپتو کوپلر و TL431.
2- ای سی سوئیچینگ ( همان هفت پایه مجاور ترانس). که معمولا این یکی بیشتر اتفاق میفته

بالا