آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن پاور 330 گرین

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام دوستان وقت همگی بخیر باشه...
بنده یه پاور گرین330 وات به دستم رسیده که وقتی توی تست لامپ سری روشن میکنم لامپ یه لحظه روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه در ضمن ولتاژ 5 ولت سیم بنفش هم دارم...
توی قسمت گرم خازن های صافی توی هردوش بیش از 150 ولت وجود داره و ترانزیستور های سینک اول همگی سالم و دیود شاتکی های سینک دوم همگی سالم بودن...
یه خازن 10 میکرو50 ولت و 2200 میکرو16 ولت و یه 470 هم بین سینک اول و دوم عوض کردم و صدای صوتش رفع شده ولی هنوز روشن نمیشه...
توی پایه 12 tl494 مقدار ولتاژ تقریبا 3 و خورده ای هستش و تازه تعویضش کردم و این درست نیست و نمیدونم ایرادش کجاس همه چی تقزیبا سالمه...پایه های 2 و 3 آی سی wt7510 هم اتصال کوتاه میکنم روشن میشه پاور و تو این حالت تمام ولتاژ های سیم ها دقیق هستن...دگ فکرم جایی قد نمیده چیکار کنم ممنون میشم کمک کنید

آخرین ویرایش:

darvishy

کاربر
2013-02-28
26
48
سلام دوست عزیز. چاپر 5 ولت، برق استند بای و آی سی رو تامین میکنه. دیود بزرگ و دیود کوچک این چاپر رو تست کن ببین ولت داره یا نه؟

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام دوست عزیز. چاپر 5 ولت، برق استند بای و آی سی رو تامین میکنه. دیود بزرگ و دیود کوچک این چاپر رو تست کن ببین ولت داره یا نه؟

سلام دوست عزیز...
اگ منظورت از چاپر 5 ولت همون ترانس چاپر بزرگه باشه اول ولتاژ خروجیشو تست کردم اونم به این صورت که پراب مشکی رو به یکی از کانکتور مشکیا وصل کردم و قرمز رو روی پای های خروجی گذاشتم و دیدم یه ولتاژ خیلی ناچیز داره میده که قاعدتا درست نیست یا شایدم من اشتباه تست گرفتم...دیود های شاتکی بزرگم ولتاژ ناچیزی دارن...

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
بنده یه پاور گرین330 وات به دستم رسیده که وقتی توی تست لامپ سری روشن میکنم لامپ یه لحظه روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه در ضمن ولتاژ 5 ولت سیم بنفش هم دارم...
توی قسمت گرم خازن های صافی توی هردوش بیش از 150 ولت وجود داره و ترانزیستور های سینک اول همگی سالم و دیود شاتکی های سینک دوم همگی سالم بودن...
یه خازن 10 میکرو50 ولت و 2200 میکرو16 ولت و یه 470 هم بین سینک اول و دوم عوض کردم و صدای صوتش رفع شده ولی هنوز روشن نمیشه...
توی پایه 12 tl494 مقدار ولتاژ تقریبا 3 و خورده ای هستش و تازه تعویضش کردم و این درست نیست و نمیدونم ایرادش کجاس همه چی تقزیبا سالمه...پایه های 2 و 3 آی سی wt7510 هم اتصال کوتاه میکنم روشن میشه پاور و تو این حالت تمام ولتاژ های سیم ها دقیق هستن...دگ فکرم جایی قد نمیده چیکار کنم ممنون میشم کمک کنید
داداش اینجوری که گفتی که سالمه مشکلی نباید داشته باشه چون همه پاورهای سوییچینگ به لامپ تست میزنی اولش یکم روشن میشن بخاطر پر شدن خازنها
البته تازگیا آی سی نو خراب خیلی زیاد شده اینم مدنظر داشته باش

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
داداش اینجوری که گفتی که سالمه مشکلی نباید داشته باشه چون همه پاورهای سوییچینگ به لامپ تست میزنی اولش یکم روشن میشن بخاطر پر شدن خازنها
البته تازگیا آی سی نو خراب خیلی زیاد شده اینم مدنظر داشته باش

سلام دوست عزیز....
با اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی پاور روشن نمیشه عملا ولی پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزرو که اتصال کوتاه میکنم روشن میشه و ولتاژ سیم ها همگی اوکی میشه...احتمالش هست همین آی سی سوپروایزر مشکل داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
215
شهرکرد

ولتاژ سیم سبز چنده

naser627089

کاربر vip
کاربر
2017-01-20
84
61
سلام.دوست عزیز تغذیه آیسی ۵۱۰ را گرفتی که چند هستش،اگر ولتاژنداشت اپتوکوپلر و خازن ۱۰ولت ۱۰۰۰ میکرو فاراد را تعویض کن درست میشه

بالا