آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل ولتاژهای پاور430

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان.یه پاور430 هست که ولتاژ سیم سبز5.1سیم بنفش هم5.1 ولی وقتی سیم سیاه و سبزو وصل میکنم هیچ کدوم از سیما ولتاژ نداره.یه مقاومتr25کاملا سیاه شده که فک کنم22اهم باشه و یه مقاومت کناردیودزینر به شمارهd18اونم فک کنم560اهمه تعویض شدن.ترانزیستورای ورودی تست شد سالم بود.ولی ترانزیستورk2717وقتی تست میکنم موقع تست وقتی پایهای ترانزیستورو بهم وصل میکنم یه ععددکه مقدارش1500هست میاد و کم میشه تا به صفر برسه.دیودای خروجی هم تست کردم که تو تست 3تاش عدد98-99نشون میده یکیش عدد109نشون میده.این کارا تا الان انجام شده.لطفا راهنمایی کنید دوستان.
یه سوال دیگه چرا توی اکثر پاورای430 مقاومتr25و یه مقاومت560 اهمی کنارش سیاه میشن.
ممنون میشم راهنمای کنید دیگه چیو باید تست کنم یا عوض.

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان.یه پاور430 هست که ولتاژ سیم سبز5.1سیم بنفش هم5.1 ولی وقتی سیم سیاه و سبزو وصل میکنم هیچ کدوم از سیما ولتاژ نداره.یه مقاومتr25کاملا سیاه شده که فک کنم22اهم باشه و یه مقاومت کناردیودزینر به شمارهd18اونم فک کنم560اهمه تعویض شدن.ترانزیستورای ورودی تست شد سالم بود.ولی ترانزیستورk2717وقتی تست میکنم موقع تست وقتی پایهای ترانزیستورو بهم وصل میکنم یه ععددکه مقدارش1500هست میاد و کم میشه تا به صفر برسه.دیودای خروجی هم تست کردم که تو تست 3تاش عدد98-99نشون میده یکیش عدد109نشون میده.این کارا تا الان انجام شده.لطفا راهنمایی کنید دوستان.
یه سوال دیگه چرا توی اکثر پاورای430 مقاومتr25و یه مقاومت560 اهمی کنارش سیاه میشن.

دوستان الانم تست کردم ولتاژای ورودیرو.روی چه خازنای بزرگ چه ترانزیستورا چه پل دیود همشون ولتاژ150ولت داره که فک کنم باید روی ترانزیستورا اشتباه نکنم 300داشته باشه.الان با این اوضاع کدوم قطعه باید تست شه

sajo

کاربر
2020-11-12
11
13
مقاومت ها رو توان بالاتر بزار مشکلی پیش نمیاد

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز

دوستان یه پاور دیگه هم هست اونم مشکلش همینه و ولتاژ خروجی نداره.برای تست ولتاژ ترانزیستوراش چرا یکی از ترانزیستورا رو پایه وسطش150ولته و اونیکیی ترازنزیستور300ولت.منفیرو از منفی خازن بزرگ گرفتم.رو هر خازن این پاورم 150-160ولت داره.و رو پایه بغل هرکدوم از ترانزیستورام وقتی مولتی متر برای تست میزنم یه ولتاژ داره از140که کم کم میاد پایین تاصفر برسه ولی خیلی طول میکشه تا کم شه.الان باید ترانزیستورا تعویض شه یا من دارم اشتباه ولتاژ میگیرم؟سیم مشکی میزنم به مفی خازن و مثبت مولتی مترم به هرکدوم از پایهای ترانزیستور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
دوستان یه پاور دیگه هم هست اونم مشکلش همینه و ولتاژ خروجی نداره.برای تست ولتاژ ترانزیستوراش چرا یکی از ترانزیستورا رو پایه وسطش150ولته و اونیکیی ترازنزیستور300ولت.منفیرو از منفی خازن بزرگ گرفتم.رو هر خازن این پاورم 150-160ولت داره.و رو پایه بغل هرکدوم از ترانزیستورام وقتی مولتی متر برای تست میزنم یه ولتاژ داره از140که کم کم میاد پایین تاصفر برسه ولی خیلی طول میکشه تا کم شه.الان باید ترانزیستورا تعویض شه یا من دارم اشتباه ولتاژ میگیرم؟سیم مشکی میزنم به مفی خازن و مثبت مولتی مترم به هرکدوم از پایهای ترانزیستور
دوستان پاوری که ولتاژ خروجی نداشت یکی از دیودای شاتکیش سوخته بود که با تعویضش درست شد به همراه یه خازن2200میکرو16ولت تو خروجی که از زیر ترکیده بود.
الان یه پاور دیگه هست که ولتاژ سیم سبز4هست و سیم بنفش 5 ولی اینم ولتاژ خروجی نداره تست شد همه خازناش و دیودا سالمن ترانزیستورا و ماسفت سالمه پل دیود سالمه زینر سالمه اپتی کوپلر سالمه دیگه از چی میتونه باشه.مشابه ای سی سوپروایزرش چی هست .پاور گرین430هست بازم

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
خازن مربوط به استندبای رو تعویض کردید؟چون میگید ولتاژش ۴ هست. یعنی خرابه ولتاژش باید ۵ باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hadiddd

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام بله دوست من.عوضش کردم ولی همچنان ولتاژش همون4هست.

سلام.مشکل این پاورم حل شد خدارو شکر.یه پاور دیگه بازم همین گرین و بازهم430وات.همه ولتاژای خروجی هست ولی زیر بار که میره مقاومت1کیلو رنگش فورا قهوه ای میشه و قسمت سرد مدار اون سلف بزرگ کنار دیودا داغ میکنه ولتاژ روی خازن هم خازن اولباید150باشه ولی 140هست ولتاژ روی خازن دوم و پایه وسط ترانزیستورشم که باید300بایه شده280 ممنوم میشم راهنمایی کنید.ترانزیستوراشو تست کردم مشکلی نداشت ماسفتشم سالمه تست شده.ولی قسمت سردش که داغ میکنه هنوز چیزیرو تست نکردم

بالا