آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن جارو برقی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
در انتها و پایان تمامی کارها میتونی یک کلید دیمر از لوازم برقی والکترونیکی ها تهیه کنی و با دوشاخه برق جارو سری کنی
دقت کن باید حتما سری کنی وگرنه ترایاکش میترکه
اگر کنی اهل ذوق باشی میتونی همین دیمر رو داخل جارو جاسازی کنی و ممبعد توسط همین دیمر جارو رو روشن و کنترل کنی تا عمر موتور بیشتر شه و با نهایت سرعت کار نکنه

جدای تمامی عرایض اگر برات مقدور هست جارو رو به همین صورت جمع کن و بده یک تعمیرکار خبره تا برد خودش رو درست کند یکسره با نهایت سرعت کار کردن عمر موتور رو یک سوم میکنه

اگر تمایل به تعمیر در بیرون نداشتی حتما و حتما دیمر رو تهیه و نصب کن
اگر نتونستی متصل کنی همینجا عنوان کن
دوستان کمک میکنند

موفق باشید

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
در انتها و پایان تمامی کارها میتونی یک کلید دیمر از لوازم برقی والکترونیکی ها تهیه کنی و با دوشاخه برق جارو سری کنی
اگر کنی اهل ذوق باشی میتونی همین دیمر رو داخل جارو جاسازی کنی و ممبعد توسط همین دیمر جارو رو روشن و کنترل کنی تا عمر موتور بیشتر شه و با نهایت سرعت کار نکنه

جدای تمامی عرایض اگر برات مقدور هست جارو رو به همین صورت جمع کن و بده یک تعمیرکار خبره تا برد خودش رو درست کند یکسره با نهایت سرعت کار کردن عمر موتور رو یک سوم میکنه

دوستان کمک میکنند

موفق باشید

سلام اقا حببب یه مدار دیمر دار بود فکر حنم برای جارو برقی ساخته بودین
آیا در دینرس هست اصلاح شد ... اگر هست ممنون میشم لینکشو بدین

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران

دوستان کمک میکنند

موفق باشید

آیا در دینرس هست اصلاح شد ... اگر هست ممنون میشم لینکشو بدین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
اگه ابزار و لحیم نداری فعلا توسط یک تکه سیم بصورت لحظه ای ارتباط رو برقرار کن
خیلی مواظب باش سیم لخت به دستت نگیره
وگرنه بلبلی و بندری میزنی
اگر روشن نشد
هم میتونی همان دو نقطه ای که اشاره کرده بودی رو به همدیگه متصل و لحیم کنی
و هم میتونی کل ارتباطهای مدار رو جدا کنی بعد دو سر سیم موتور رو به کلید قطع و وصل متصل کنی
در این صورت جارو یکسره میشه ولی توسط کلید هم خاموش و روشن میشه
( بلدی کلید رو متصل کنی ؟ ) باید کلید بین موتور و برق شهر قرار بگیره دقیقا مانند کلید برق منزل

بردن پیش تعمیرکار فایده نداره چون تعمیر کار اولی با این کاری که انجام داده روی برد میدونم پیش هرکسی ببرم نگاه برد کنه میگه ولش کن بزار منم یه برق مستقیم رو برد ایجاد کنم مثل تعمیر کار قبلی یه سیمی بکشم فقط روشن بشه بدم تحویل بره .

پس پشت مدار اون وسط که دورش دایره قرمز کشیدم اون قعطی رو بهم متصل کنم اگه روشن شد که خوب اگه نشد بیام اون یکی قسمت که دوتا فلش گذاشتم یکی از پایهای کیلد خاموش روشن رو به یکی از پایهای مقاوت متصل کنم ؟؟ اینجوری مشکلی پیش نمیاد ؟ اون مقاومت کوچیک نیست به نظرتون ؟ بهتر نیست به دو سه تا مقاومت بزرگی که کنارش هستن تست کنم سیم وصل کنم ببینم با کدومشون روشن میشه به بزرگا وصل کنم ؟ یا به اون مستعطیل سفیده که کنار دکمه خاموش روشن هست به اون وصل کنم ؟ یا همون مقاومت کوچیکه که فلش زدم همون بهتره ؟ به نظرتون کدوم مناسب تر هست ؟

یه سوال دیگه که رام پیش امد اینه که من با اهم متر که روی عدد 10 گذاشتم همه قطعات روی برد رو تست کردم همشون عقربه تکون میخورد بعضیها تا اخر میرفت عقربه بعضها تا سط بعضیها هم یه تکون کوچولو میخورد اون قطعه ترایاکش هم اوهم متر رو اتصال میدادم به پایه چپ و راست عقربه تکون میخورد نشونه سالم بودن هست ایا ؟ فقط پایهای کلید خاموشش روشن تکون نخورد البته توی عکس مشخصه کلید خاموش روشن چهاتا پایه لحیم داره دوتا که جفت هم هست به این صورت .. وصل میکنم تکون میخوره ولی وقتی به دوتا پایه راست و دوتا پایه چپ که دورتر .. .. که ایجوری هست متصل میکنم تکون نمیخوره

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
بردن پیش تعمیرکار فایده نداره چون تعمیر کار اولی با این کاری که انجام داده روی برد میدونم پیش هرکسی ببرم نگاه برد کنه میگه ولش کن بزار منم یه برق مستقیم رو برد ایجاد کنم مثل تعمیر کار قبلی یه سیمی بکشم فقط روشن بشه بدم تحویل بره .

پس پشت مدار اون وسط که دورش دایره قرمز کشیدم اون قعطی رو بهم متصل کنم اگه روشن شد که خوب اگه نشد بیام اون یکی قسمت که دوتا فلش گذاشتم یکی از پایهای کیلد خاموش روشن رو به یکی از پایهای مقاوت متصل کنم ؟؟ اینجوری مشکلی پیش نمیاد ؟ اون مقاومت کوچیک نیست به نظرتون ؟ بهتر نیست به دو سه تا مقاومت بزرگی که کنارش هستن تست کنم سیم وصل کنم ببینم با کدومشون روشن میشه به بزرگا وصل کنم ؟ یا به اون مستعطیل سفیده که کنار دکمه خاموش روشن هست به اون وصل کنم ؟ یا همون مقاومت کوچیکه که فلش زدم همون بهتره ؟ به نظرتون کدوم مناسب تر هست ؟

یه سوال دیگه که رام پیش امد اینه که من با اهم متر که روی عدد 10 گذاشتم همه قطعات روی برد رو تست کردم همشون عقربه تکون میخورد بعضیها تا اخر میرفت عقربه بعضها تا سط بعضیها هم یه تکون کوچولو میخورد اون قطعه ترایاکش هم اوهم متر رو اتصال میدادم به پایه چپ و راست عقربه تکون میخورد نشونه سالم بودن هست ایا ؟ فقط پایهای کلید خاموشش روشن تکون نخورد البته توی عکس مشخصه کلید خاموش روشن چهاتا پایه لحیم داره دوتا که جفت هم هست به این صورت .. وصل میکنم تکون میخوره ولی وقتی به دوتا پایه راست و دوتا پایه چپ که دورتر .. .. که ایجوری هست متصل میکنم تکون نمیخوره

خیر دوست عزیز همه تعمیرکارها اینطوری نیستند
ولی اصولا تعمیرکارهای لوازم خانگی زیاد با الکترونیک آشنایی ندارن

ترایاک مدار شما قطعا سوخته
تست نمودتش هن داخل انجمن موجود میباشد ولی تستش کار شما
نیست
ضمنا تصویر کیفیت درستی نداره و مسیرها کامل قابل بررسی نیست
اون قطعه هم مقاومت نیست
احتمالا باید زنر باشه
اکر توسط اتصال دو بخشی که گفتی موتور کار میکنه همون رو متصل کن
البته اگر واقعا میخوای یکسره کنی مطمعن تر این هست که برد رو کلا کنار بگذار
دو سیمی که از موتور جارو خارج میشه رو مستقیم به برق شهر وصل کن
البته منظورم همون کابل خود جارو برقی شما میباشد

حالا میتونی کلید جارو و یو دیمر هم سر راعش بزاری که کلا جاروی شما با مدار مستقل و مطمعنی خاموش روشن و کنترل بشه

اگر نمیتونی به کلید و دیمر متصل کنی
اطلاع بده با تصویر بگم چیکار کنی
حتی میتونی کلید مستقلی هم براش بزاری و دیمر و کلید رو در جایی جاسازی و مهار کنی

البته اگر بخوای دیمر بگیری اصولا خود دیمرها ولومهاشون کلید خاموش و روشن هم دارن
چند تصویر با کیفیت از مدار و موتور قرار بده

فقط با دقت کار کن

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
آیا در دسترس هست اصلاح شد ... اگر هست ممنون میشم لینکشو بدین
سلام دوست خوبم
حقیقتا دقیق متوجه منظور جنابعالی نشدم

البته اخیرا در دو تاپیک مستقل در همین مورد مشارکت داشتم که از استاد غزال یاری نمودن و هر دو تاپیک اوکی میباشد
لینک ها رو قرار میدم
خدمت شما

https://www.irantk.ir/threads/110263-درخواست-تحلیل-کنترل-دور-جاروبرقی-با-راه-انداز-از-استاد-غزال

https://www.irantk.ir/threads/107068-راهنمایی-در-مورد-ساخت-دستگاه-نقطه-

https://www.irantk.ir/threads/10706...نقطه-جوش-باطری?p=624648&viewfull=1#post624648

آخرین ویرایش:

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
اکر توسط اتصال دو بخشی که گفتی موتور کار میکنه همون رو متصل کن
البته اگر واقعا میخوای یکسره کنی مطمعن تر این هست که برد رو کلا کنار بگذار
دو سیمی که از موتور جارو خارج میشه رو مستقیم به برق شهر وصل کن
البته منظورم همون کابل خود جارو برقی شما میباشد

فقط با دقت کار کن

سلام استاد

پس شد اول اون قسمت که روی برد قطع شده رو بهم متصل کنم اگه روشن شد که خوب اگه نشد برم سراغ روش دوم و یکی از پایهای دکمه خاموش رو شن رو به اون قطعه که شبیه مقاومت هست کنارش نوشته ZD1 وصل کنم (سیم کشی ساختمون نمیسوزه؟ ) . اگه روشن شد که خوب اگه نشد اخرین راه برق رو مستقیم به موتور وصل کنم و یک کلید خاموش روشن و دیمر هم قرار بدم .

اینم عکس با کیفیت بهتر خدمت شما استاد عزیز

dgno_1_(1).jpg

ssru_1_(2).jpg

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام استاد

پس شد اول اون قسمت که روی برد قطع شده رو بهم متصل کنم اگه روشن شد که خوب اگه نشد برم سراغ روش دوم و یکی از پایهای دکمه خاموش رو شن رو به اون قطعه که شبیه مقاومت هست کنارش نوشته ZD1 وصل کنم (سیم کشی ساختمون نمیسوزه؟ ) . اگه روشن شد که خوب اگه نشد اخرین راه برق رو مستقیم به موتور وصل کنم و یک کلید خاموش روشن و دیمر هم قرار بدم .

اینم عکس با کیفیت بهتر خدمت شما استاد عزیز

dgno_1_(1).jpg

ssru_1_(2).jpg

بله کاملا صحیح میباشد

مجدد تاکید میکنم اولا مدار خیلی راحت درست میشه
میتونی فقط خود برد رو باز کنی بدی به یک تعمیرکار صوتی تصویری برات ترایاک رو تعویض و راه اندازی کنه
اگر نه
ارتباط های خط زرد رو ترمیم کن میتونی توسط یک سیم ابتدا و انتهای خط زرد رو به هم لحیم کنی ( مثل همون سیم زرد باشه خوبه )
اگر راه نیافتاد
به هر بخش از خط قرمز متصل کنی راه می افته ( میتونی بحاش دو تا x x رو هم به هم متصل کنی

و در نهایت دو سر موتور رو مستقیم به سین برق بده
هیچ مشکلی نداره ( دیمر و کلید مستقل فراموش نشه هر دو به صورت سری متصل میشن )

دقت کن اگر نمیتونی متصل کنی اطلاع بده

۲۰۲۰۱۰۲۰_۱۸۳۷۳۰.png

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
بله کاملا صحیح میباشد

مجدد تاکید میکنم اولا مدار خیلی راحت درست میشه
میتونی فقط خود برد رو باز کنی بدی به یک تعمیرکار صوتی تصویری برات ترایاک رو تعویض و راه اندازی کنه
اگر نه
ارتباط های خط زرد رو ترمیم کن میتونی توسط یک سیم ابتدا و انتهای خط زرد رو به هم لحیم کنی ( مثل همون سیم زرد باشه خوبه )
اگر راه نیافتاد
به هر بخش از خط قرمز متصل کنی راه می افته ( میتونی بحاش دو تا x x رو هم به هم متصل کنی

و در نهایت دو سر موتور رو مستقیم به سین برق بده
هیچ مشکلی نداره ( دیمر و کلید مستقل فراموش نشه هر دو به صورت سری متصل میشن )

دقت کن اگر نمیتونی متصل کنی اطلاع بده

سلام مجدد استاد

اون قسمت روی مدار که قطع بود رو به وسیله یه رشته سیم نازک بهم متصل کردم جارو روشن شد . دست شما درد نکنه ممنون از راهنمایتون.

یه چیزی که ذهنم مشغول کرده اینه که کلید خاموش روشن, چه در حالت روشن باشه, چه در حالت خاموش, جارو برقی به صورت یکسره روشن هست. دو شاخه بزنیم روشن میشه دو شاخه از پریز دراریم خاموش میشه . البته از قبل هم همینطوری بود یکسره بود.

باز هم ممنون به خاطر راهنمایی هاتون در حال حاظر روشن میشه و کار میکنه حداقل تا چند وقت دیگه تا یکم وضع اقتصادی بهتر بشه .

pd83_1.jpg

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام مجدد استاد

اون قسمت روی مدار که قطع بود رو به وسیله یه رشته سیم نازک بهم متصل کردم جارو روشن شد . دست شما درد نکنه ممنون از راهنمایتون.

یه چیزی که ذهنم مشغول کرده اینه که کلید خاموش روشن, چه در حالت روشن باشه, چه در حالت خاموش, جارو برقی به صورت یکسره روشن هست. دو شاخه بزنیم روشن میشه دو شاخه از پریز دراریم خاموش میشه . البته از قبل هم همینطوری بود یکسره بود.

باز هم ممنون به خاطر راهنمایی هاتون در حال حاظر روشن میشه و کار میکنه حداقل تا چند وقت دیگه تا یکم وضع اقتصادی بهتر بشه .

pd83_1.jpg

بسیار خب
آیا کلید سالمه ؟
طبق تصویری که میفرستم
ابتدا سیم زرد رو از نقطه × علامت قرمز جدا کن بعد جارو رو به برق متصل کن ببین آیا توسط کلید خاموش روشن میشه یا خیر

( اگر ترایاک و کلید سالم باشه باید دستگاه مثل روز اول سالم و درست کار کنه )
اگر جارو روشن نشد
سیم زرد رو به نقطه ای که در امتداد سیم زرد با رنگ زرد کشیدم متصل کن

و محدد تست کن ببین آیا کلید عمل میکنه ؟

نتیجه رو اعلام کن

متشکرم

۲۰۲۰۱۰۲۰_۲۳۵۰۴۵.png

بالا