آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اتصال و خاموشی اینورتر مینی MMA-400

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام

دستگاه فوق وقتی مشتری آورد خاموش بود ، پس از بررسی دوتا igbt سوخته بود ، همه igbt ها رو از مدار خارج کردم ، وقتی مدار سری وصل کردم صفحه نمایشگر روشن شد ، ولی لامپ پرنوره که مشخصه یه جایی اتصال داره ، ترانس هم از مدار خارج کردم ولی بازم لامپ پر نوره

دوستان راهنمایی کنین

ممنون

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
پل دیود نیم سوز شده
پل دیود را عوض کن درست میشه

سلام
من چهارتا IGBT و ترانس که تو تصویر مشخصه از مدار خارج کردم بعد تست کردم لامپ پر نور روشن شد بعد تقریبا ۲۰ ثانیه هم دستگاه خاموش میشه ...
ممکنه چون ترانس و igbt ها تو مدار نیستن و نور لامپ از شارژ خازنها باشه و چون مدار وصل نیست بعد ۲۰ ثانیه خازنها تخلیه و باعت خاموشی بشه ؟؟ یا خیر ایراد از پل دیوده؟؟

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
اون ترانسی که از مدار خارج کردی با دیودها و مقاومت اطرافش که بصورت قرینه نصب شده به اسم برد تحریک معروفه که با فرستادن پالس به آی جی بی تی ها باعث تولید فرکانس میشه
شما عملا یه قسمت از مدار را از کار انداختی و نباید مشکلی پیش بیاد و خاموش بشه
پل دیود ورودی که به برق شهر وصل میشه را از مدار خارج کن و با تست دیود یا بازر اهمتر تست کن به احتمال زیاد یکی از پایه ها اتصال کوتاه شده
علت خاموشی بعد از چند ثانیه هم بخاطر مقاومت حرارتی هست که در مدار خازن و پل دیود وجود داره
نحوه عملکردش هم به مقدار حرارتی که در مدار ایجاد میشه بستگی داره چون مدار اتصال کوتاه شده بعد از چند ثانیه حرارتش بالا میره و باعث قطع شدن برق ورودی میشه
در ضمن در پل دیود بعد از یکسو شدن برق شهری به هیچ عنوان برق برنمیگرده

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
اون ترانسی که از مدار خارج کردی با دیودها و مقاومت اطرافش که بصورت قرینه نصب شده به اسم برد تحریک معروفه که با فرستادن پالس به آی جی بی تی ها باعث تولید فرکانس میشه
پل دیود ورودی که به برق شهر وصل میشه را از مدار خارج کن و با تست دیود یا بازر اهمتر تست کن به احتمال زیاد یکی از پایه ها اتصال کوتاه شده
علت خاموشی بعد از چند ثانیه هم بخاطر مقاومت حرارتی هست که در مدار خازن و پل دیود وجود داره
نحوه عملکردش هم به مقدار حرارتی که در مدار ایجاد میشه بستگی داره چون مدار اتصال کوتاه شده بعد از چند ثانیه حرارتش بالا میره و باعث قطع شدن برق ورودی میشه

ممنون دوست خوبم جناب فضیلتی پل دیود تست و اعلام میکنم
تو این وضعیت بازار تا مطمن از سلامت دستگاه نشیم سفارش قطعات ریسکه دوتا 60n60 با فن ۹×۹ تقریبا ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومنه راه نیفته رفته تو پاچه خدایش جرات سفارش قطعه تا ایراد مشخص نشه رو ندارم
سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

سلام دوست خوبم ..
پل دیود از مدار خارج و تست کردم سالمه هیچ اتصالی بین پایه ها نیست
این دستگاه وقتی اومد اتصال کامل بود بعد تست قطعات دوتا igbt سوخته بود جهت اطمینان هر ۴ تا رو به همراه ترانس از مدار خارج کردم و تست کردم ببینم نمایشگر روشن میشه که صفحه نمایشگر روشن شد ولی لامپ مدار سری پر نور روشن شد انگار تو مدار اتصال باشه ...قسمت تغذیه چاپر از مدار خارج کردم تست کردم بازم تغییری نکرد ...یا پل دیود سالم ببینم چی میشه وگرنه پل دیود خودش خارج از مدار تست که ظاهراً مشکلی نداشت

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
یه عکس بزرگ و واضح از روی برد بطوریکه هیچ کدام از هدسینکها نباشه بفرست تا چند تا مورد را از روی عکس بگم که کنترل کنی تا مشکل پیدا بشه
حدس من اتصالی مینی ماسفتهای برد تحریک هست که باعث اتصالی شده

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
برد را از روی اسکلت دستگاه باز کن و هیچ اتصالی و پیچی روش نباشه حتی سیم برق و سیم سوکتهای نمایشگر و ولوم و ... تا رو عکس همه چیز را بشه توضیح داد . ...
عکس هم طوری باشه که تمامی برد مشخص و واضح باشه تا بتونم در حد توان راهنمایی کنم که چه قسمتی کنترل بشه

بالا