آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و خاموش نشدن فریزر پارس FRZNF 170

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
سلام به دوستان و همکاران
فریزر پارس مدل FRZNF 170 مدتی پیش وقتی دربش رو باز میکردم چراغ روشنایی فریزر به همراه بوق اخطار و پیغام DF شروع به چشمک زدن(فلاشر) میکرد ،که با خاموش کردن مشکل حل شد.
یه مدتی دما به -24 نمی رسید که دما رو روی -18 تنظیم کردیم که مشکل حل شد.
بعد یه چند هفته ای زیاد دماش پایین میومد مثلا روی 18- که تنظیم بود دما تا -13 بالا میومد و بعد دوباره دماشو به -18 میرسوند.
چند روز پیش یه کم مواد غذایی داخلش گذاشتیم دما به -6 رسید و بعد کار کردن دما به -13 و -15 رسید و به -18 نرسید.
فریزر رو خاموش و دوشاخه رو از برق کشیدم و بعد چند ساعت دوباره روشن کردم کمپرسور روشن نشد،با خارج کردن فیش قرمز سنسور(فکر کنم همون سنسور اواپراتور) پیغام DF روی نمایشگر اومد و کمپرسور روشن شد.فیش رو دوباره جا زدم پبفام خذف شد و در عرض 3 ساعت به خوبی دما رو از 2 درجه بالای صفر به دمای -13 رسوند ولی تا -18 خیلی زمان میبره و به سختی به دمای نهایی میرسه و روی -18 که میرسه (دمای تنظیمی) کمپرسور خاموش نمیشه(یعنی چون زمان میبره میترسم تو این وضعیت گرونی کمپرسور سکته رو بزنه و خرج بزاره رو دستم که دستی فریزر رو چند ساعتی خاموش می کنم.
حالا لطفا راهنمایی کنید که مشکل چیه،سنسور خرابه،یا با 24 ساعت خاموشی فریزر مشکل حل میشه و یا ایراد دیگه ای هست.
ببخشید پر حرفی کردم
ممنونم

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
سلام مجدد
الان تنها کاری که تونستم انجام بدم، دمای تنظیمی رو از 18- به 17- تغییر دادم، فریزر خوب کار میکنه، الان ایراد چی میتونه باشه؟!

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
متاسفانه جنس ایرانی این مشکلاتو باید داشته باشه و حتما باید یه ردی از خودش به جا بزاره
ماهم امرسان گرفتیم از نمایندگی که اومدن زدن تو برق که گارانتیشو مهر کنن گفتن صدای غیر عادی هم ازش شنیدین مشکلی نداره در جریان باشین هر از گاهیم ارور میده که عین خودت از برق میکشیم مشکل حل میشه

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، برد را بررسی کرده اید که سالم باشه، اگر عکسی از برد قرار بدهید بیشتر میشه راهنمایی و عیب یابی کرد  یا اینکه میتونید برد جدید تهیه کنید.

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
ظاهرا واسه این مورد ایرادات، یه شرکت ایرانی بردی ساخته که اول اتوماتیک سنسورها رو چک میکنه و اگه ایراد داشته باشه مشخص میکنه، در ضمن اگه در حالت خاموش و روشن شدن با تشخیص سنسورها ایراد پیدا کنه اتوماتیک روی حالت زمانی میره و طبق یه زمان مشخص فریزر رو خاموش و روشن میکنه
دوستان این مدل برد رو دیدن، تایید میکنند؟

بالا