آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع و وصل شدن ست کنترل هیدروماتیک H1 پنتاکس

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام بر دوستان عزیز

در طبقه پنجم ساختمان یک پمپ 1 اسب پنتاکس و یک ست کنترل هیدروماتیک پنتاکس H1 داریم که درست کار نمی کند.

به محض باز کردن شیر آب، پمپ استارت می خورد ولی در حین کار سکته های 1-2 ثانیه ای دارد که برای پمپ مضر است و البته باعث نوسان فشار آب هم می شود. تغییر وضعیت + - پیچ تنظیم که داخل باکس قرار گرفته هم تاثیری بر این مشکل ندارد .

کسی ایده ای داره مشکل از چی می تونه باشه؟

پیشاپیش سپاسگزارم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام بر دوستان عزیز

در طبقه پنجم ساختمان یک پمپ 1 اسب پنتاکس و یک ست کنترل هیدروماتیک پنتاکس H1 داریم که درست کار نمی کند.

به محض باز کردن شیر آب، پمپ استارت می خورد ولی در حین کار سکته های 1-2 ثانیه ای دارد که برای پمپ مضر است و البته باعث نوسان فشار آب هم می شود. تغییر وضعیت + - پیچ تنظیم که داخل باکس قرار گرفته هم تاثیری بر این مشکل ندارد .

کسی ایده ای داره مشکل از چی می تونه باشه؟

پیشاپیش سپاسگزارم

آخه ست کنترل به چه دردی میخوره؟
اون هم طبقه پنجم !
واسه طبقه یک نهایتا دوم خوبه ولی طبقه های سوم به بالا دیگه زور نداره و باید از مخزن تیوپی استفاده نمایید تا بتونه آب رو با فشار پمپ کنه

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
سلام به شما دوست عزیز و بقیه اساتید
شما یک بار پمپ رو بدون کنترلر مستقیم برق بدید و ببینید بازم این اتفاق میوفته؟(شیر آب باز باشد)من حدس میزنم شما مخزن آب ندارید؟
درسته؟

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
آخه ست کنترل به چه دردی میخوره؟
اون هم طبقه پنجم !
واسه طبقه یک نهایتا دوم خوبه ولی طبقه های سوم به بالا دیگه زور نداره و باید از مخزن تیوپی استفاده نمایید تا بتونه آب رو با فشار پمپ کنه

سلام دوست عزیز

والله من تخصص لازم رو در این زمینه ندارم.
ولی قاعدتا در طبقات پایین نیازی به پمپ نیست چون معمولا فشار در حد قابل قبول است.
ولی در مورد بهتر بودن ست کنترل یا منبع فشار نمی تونم اظهار نظر کنم

به هر حال ممنون از شما

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام به شما دوست عزیز و بقیه اساتید
شما یک بار پمپ رو بدون کنترلر مستقیم برق بدید و ببینید بازم این اتفاق میوفته؟(شیر آب باز باشد)من حدس میزنم شما مخزن آب ندارید؟
درسته؟

سلام دوست عزیز
درست میفرمایید.
ست کنترل تنهاست. مخزن نداریم.
باشه تست می کنم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام دوست عزیز
درست میفرمایید.
ست کنترل تنهاست. مخزن نداریم.
باشه تست می کنم

دوست عزیز دقت فرمایید در این حالت حتما باید به کلید قطع و وصل دسترسی داشته باشید
همانطور که دوست بزرگوار راهنمایی نمودند باید ابتدا شیر آب باز باشد
بعد از اتمام تست هم ابتدا پمپ را خاموش نمایید بعد شیر آب را ببندید
ضمنا فشار ست کنترل خیلی پایین هست مجدد تاکید میکنم فقط برای طبقه یک و دو خوب هست
مخزنهای توییپ دار فشار بسیار بالاتری دارند و برای طبقه سوم بع بعد باید از این مدل استفاده نمایید
خصوصا شما که ط پنجم هستید

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام جناب حبیب

ممنون از راهنمایی و توضیحات شما
برد ست کنترل رو باز کردم، بیرون مدار آب هم تستش کردم. متاسفانه برد خراب است و عملکرد درستی ندارد.
ست کنترل ایرانی (شوا) گرفتم فعلا که خیلی خوب کار می کنه. خلاص شدیم !

از اون مخازن تیوب دار هم قبلا داشتیم. متاسفانه معمولا کیفیت ندارند و سالی یکبار سوراخ می شدند. ضمنا فشار ثابت هم نمی دادند؛ پمپ حین مصرف قطع و وصل می شد (البته بعید نیست فشار پشت تیوب مناسب نبوده یا مشکلات دیگر). ضمنا مدتی هم هنگام نوئی طعم آب رو به دلیل نامرغوب بودن عوض می کردند.

امیدوارم محصول وطنی نا امیدمون نکنه. فعلا که خوبه

ممنون از همه عزیزان که راهنمایی و ارشاد کردید
سپاسگزارم

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام مجدد خدمت دوستان

خواستم وضعیت ست کنترل ایرانی را گزارش کنم.
رو آب کولر حساس بود و استارت میخورد. بعد از کمی تغییر تنظیمات ،خوب شده و الان خیلی خوب کار می کند.

ارادتمند
صفائی

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
171
39
ahwaz
مشکل شما بصورت موقت حل شده ،چون به علت ارتفاع لوله درطبقه پنجم ومقدار وزن آبی که درلوله باقی میماند ست کنترل قادر به کار کردن نمیباشد چون فنر پشت دیافراگم نمی تواند بر وزن آب داخل لوله غلبه کرده وبه سمت رید رله حرکت کند،بهترین راه استفاده از مخزن است البته مخزنهای مرغوب دربازار موجود هست ،هرچند اگر شما همانگونه که ماشین خودرو تنظیم باد میکنید هرسه ماه باد مخرن رو تنظیم کنید سوراخ نخواهد شد....

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام دوست عزیز

ممنون که این موضوع رو یادآوری کردید.

ست کنترل ایرانی مارک شِوا نصب کردم. خیلی خوب کار می کنه و مشکلی نداریم . حقیقتا از این بالن های لاستیکی و مشکلات هر ساله اون راحت شدیم.

البته همونطور که شما فرمودید احتمالا همون سیستم بالنی هم اگر درست مراقبت می شد خوب کار می کرد ولی متاسفانه خارج از حوصله ما بود و متاسفانه هر سال پاره می شد. این ست کنترل که نصب کردیم عملا (البته تا الان) نیاز به عملیات نگهداری و مراقبت خاصی نداشته.

سپاسگزارم

مشکل شما بصورت موقت حل شده ،چون به علت ارتفاع لوله درطبقه پنجم ومقدار وزن آبی که درلوله باقی میماند ست کنترل قادر به کار کردن نمیباشد چون فنر پشت دیافراگم نمی تواند بر وزن آب داخل لوله غلبه کرده وبه سمت رید رله حرکت کند،بهترین راه استفاده از مخزن است البته مخزنهای مرغوب دربازار موجود هست ،هرچند اگر شما همانگونه که ماشین خودرو تنظیم باد میکنید هرسه ماه باد مخرن رو تنظیم کنید سوراخ نخواهد شد....

بالا