آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست تحلیل کنترل دور جاروبرقی با راه انداز از استاد غزال

Amerisite

کاربر
2020-06-23
28
83
درود

باوجودیکه کار بیهوده ای است اما یک سیستم مشابه بعد از دیود پل مونتاژ کن که بجای ۱ کیلو مقاومت بزرگ مناسب باشه ( برای تعیین مقدار این مقاومت ابتدا بروش قبلی که گفتم موقتا ولوم ۵۰۰ کیلو نصب و تنظیم کن که سرعت میانی در پله دوم رو تعیین میکنه )

و بجای ۳۰۰ کیلو هم مقاومت کوچکتری نصب کن که قبل از راه انداز اصلی عمل کنه و زمان فعالیت پله دوم را تعیین میکنه و برای تعیین مقدار این مقاومت هم موقتا ولوم ۲۵۰ کیلو نصب کن . با تنظیم این مقاومت زمان پله دوم تعیین میشه که زودتر از پله نهایی عمل کنه .

سپاس
با تشکر فراوان. یعنی استاد این تریستور مشکی به عنوان پله دوم عمل میکنه و تریستور قرمز به عنوان پله نهایی؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
ممنون از پاسختون. تازه من اول باید برم از دوباره ادبیات رو پاس کنم بعد بیام در زمینه الکترونیک سوالاتم رو از استاد بپرسم. خداییش چند مرتبه پاسختون رو مطالعه کردم تا مطلب بفهمم، تازه مرددم که پاسخ رو به نحو اکمل فهمیده باشم. (همونطور که الکترونیک رو به زبان ساده و دلنشین برای مخاطب توضیح میدین ولی خیلی تو حوزه ادبیات سخت گیرین استاد :)
حلا میشه یکم بیشتر راهنمایی کنین استاد؟ مثلا فرمودین که خازن 220 میکرو رو که به بیس متصله رو در مراحل مختلف برسی کنید؟ اینو یکم بیشتر توضیح بدید/ ممنونم از لطفتون
با تشکر فراوان. یعنی استاد این تریستور مشکی به عنوان پله دوم عمل میکنه و تریستور قرمز به عنوان پله نهایی؟

درود

گزارش های شما بنحوی تنظیم میشه که گویی مخاطب شما کنار شما ایستاده و با انگشت قطعات را معرفی میکنید .

وقتی در گزارش قبلی صحبت از ولوم میکنی باید برای مخاطب کاملا مشخص کنی این ولوم را در چه مداری تست فرمودی ؟

آیا من با علم غیب بدونم در مدار ساده مورد نظر است یا در سیستم راه انداز ؟
آیا منظور شما ولوم اصلی است یا ولومی بجای ۱۵۰ کیلو جهت تعیین مقاومت ایده آل؟

لذا باوجودیکه من از یکطرف باید پاسخ تاپیک های مختلفو تنظیم کنم و ناگزیر به تعجیل هستم .
و باوجودیکه صرف وقت برای دیگران منجر به نواقص و اطاله امور روزمره خودم میشه و تعجیل در پاسخ و بروز خطا را بدیهی میکنه ولی شما فقط باید پاسخ یک تاپیک مشکل خودتو تنظیم کنی که از نظر علمی و مادی برای شما سودآور هم هست و ناگزیر به صرف وقت کافی هستید و پست بی نقصی ارسال کنید تا مخاطب حاضر به همکاری باشه و سود مادی و معنوی بشما برسونه.

و از طرف دیگه باوجودیکه دارم مشکل شما رو حل میکنم و سهل انگاری از ناحیه من باید بسیار بدیهی تر باشه و سهل انگاری از طرف شما بهیچ عنوان قابل توجیه نیست زیرا زیانش به خودتون برمیگرده

معذالک خطاها و نواقص در پست های من بسیار بسیار کمتره.

و جهت احراز این حقیقت پست های من و خودتو مقایسه کن
فرمودید جملاتم نامفهوم است لذا مثلا در راهکاری که خواستید
بفرمایید کجاش گنگ و نامفهوم بوده .
تک تک جملات منو اجرا کنید ببینم کجاش قابل اجرا نیست.

فرمودید
:

حلا میشه یکم بیشتر راهنمایی کنین استاد؟ مثلا فرمودین که خازن 220 میکرو رو که به بیس متصله رو در مراحل مختلف برسی کنید؟ اینو یکم بیشتر توضیح بدید/ ممنونم از لطفتون
غلط املایی در این مختصر ، حاکی از سهل انگاری و بی توجهی به ترغیب پاسخگو است
اما در پست اخیر من که راهکاری برای پله اضافی خواستید کجاش به تریستور قرمز اشاره کردم ؟
که بازم گویای بی توجهی شما به جملاتم هست.

شما راهکاری برای افزودن یک مرحله دیگه خواستید و تریستوری به من معرفی کردید که اگه قصد کمک بمن داشتید متاسفانه کمکی نکرد .
و اگه ملزم و تکلیف فرمودید راه دیگری نمی پذیرید و حتما باید از طریق تریستور قرمز بمقصود برسید متاسفانه از طریق تریستور قرمز راهکار ساده ای بذهنم نرسید .
اما اگه هدف شما افزودن یک مرحله اضافی است در چند جمله پست قبل تقدیم کردم و اگر ابهامی احساس میکنید که بسیار بعیده.
دراینصورت بفرمایید که درخدمت باشم

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
ممنون از پاسختون. تازه من اول باید برم از دوباره ادبیات رو پاس کنم بعد بیام در زمینه الکترونیک سوالاتم رو از استاد بپرسم. خداییش چند مرتبه پاسختون رو مطالعه کردم تا مطلب بفهمم، تازه مرددم که پاسخ رو به نحو اکمل فهمیده باشم. (همونطور که الکترونیک رو به زبان ساده و دلنشین برای مخاطب توضیح میدین ولی خیلی تو حوزه ادبیات سخت گیرین استاد :)

درود

من در پاسخ به سوال شما پاسخ فنی ندادم بلکه گفتم به همان دلیلی که جهت فعالیت ذهنی مخاطب سوال میکنم به همان دلیل خودم پاسخ سوالاتم را نمیدم چون فعالیت ذهنی مخاطب متوقف میشه و دیگه نیاز به تحقیق و تلاش ذهنی نداره .
اما اگه پس از مدت طولانی پاسخی دریافت نکنم و احساس کنم فعالیت ها بدلیل ناامیدی متوقف شده با راهنمایی هایی ، دسترسی به پاسخ را ساده تر و انگیزه لازم را فراهم میکنم که اشتیاق اولیه احیاء و فعالیت ها آغاز بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

Amerisite

کاربر
2020-06-23
28
83
درود

گزارش های شما بنحوی تنظیم میشه که گویی مخاطب شما کنار شما ایستاده و با انگشت قطعات را معرفی میکنید .

وقتی در گزارش قبلی صحبت از ولوم میکنی باید برای مخاطب کاملا مشخص کنی این ولوم را در چه مداری تست فرمودی ؟

آیا من با علم غیب بدونم در مدار ساده مورد نظر است یا در سیستم راه انداز ؟
آیا منظور شما ولوم اصلی است یا ولومی بجای ۱۵۰ کیلو جهت تعیین مقاومت ایده آل؟

لذا باوجودیکه من از یکطرف باید پاسخ تاپیک های مختلفو تنظیم کنم و ناگزیر به تعجیل هستم .
و باوجودیکه صرف وقت برای دیگران منجر به نواقص و اطاله امور روزمره خودم میشه و تعجیل در پاسخ و بروز خطا را بدیهی میکنه ولی شما فقط باید پاسخ یک تاپیک مشکل خودتو تنظیم کنی که از نظر علمی و مادی برای شما سودآور هم هست و ناگزیر به صرف وقت کافی هستید و پست بی نقصی ارسال کنید تا مخاطب حاضر به همکاری باشه و سود مادی و معنوی بشما برسونه.

و از طرف دیگه باوجودیکه دارم مشکل شما رو حل میکنم و سهل انگاری از ناحیه من باید بسیار بدیهی تر باشه و سهل انگاری از طرف شما بهیچ عنوان قابل توجیه نیست زیرا زیانش به خودتون برمیگرده

معذالک خطاها و نواقص در پست های من بسیار بسیار کمتره.

و جهت احراز این حقیقت پست های من و خودتو مقایسه کن
فرمودید جملاتم نامفهوم است لذا مثلا در راهکاری که خواستید
بفرمایید کجاش گنگ و نامفهوم بوده .
تک تک جملات منو اجرا کنید ببینم کجاش قابل اجرا نیست.

فرمودید
:

غلط املایی در این مختصر ، حاکی از سهل انگاری و بی توجهی به ترغیب پاسخگو است
اما در پست اخیر من که راهکاری برای پله اضافی خواستید کجاش به تریستور قرمز اشاره کردم ؟
که بازم گویای بی توجهی شما به جملاتم هست.

شما راهکاری برای افزودن یک مرحله دیگه خواستید و تریستوری به من معرفی کردید که اگه قصد کمک بمن داشتید متاسفانه کمکی نکرد .
و اگه ملزم و تکلیف فرمودید راه دیگری نمی پذیرید و حتما باید از طریق تریستور قرمز بمقصود برسید متاسفانه از طریق تریستور قرمز راهکار ساده ای بذهنم نرسید .
اما اگه هدف شما افزودن یک مرحله اضافی است در چند جمله پست قبل تقدیم کردم و اگر ابهامی احساس میکنید که بسیار بعیده.
دراینصورت بفرمایید که درخدمت باشم

سپاس
ممنون استاد.مثل اینکه من هر پستی می گذارم خاطر شما رو مکدر می کنم. من نگفتم که خدای نکرده شما توی پاسخ دادن هاتون اهمال کاری می کنید. و همیشه هم بابت این امر از شما تشکر کردم، نه تنها من بلکه از تعداد تشکرهایی که از شما شده و تعداد پست هایی که گذاشتید این مطلب رو می رسونه که به تعداد نفرات زیادی کمک کردید. و در مورد اینکه فرموده بودید خطاها و نواقص در پست های من کمتره، حتما همینطوره چون شما تا الان ما شاالله 8290 عدد پست گذاشتید و هم از لحاظ تجربه و هم از لحاظ علمی از من سرتر هستید استاد.
من با فرض اینکه شما می دونید در الکترونیک ضعیف هستم، از شما خواهش کردم که یکم دیگه در مورد خازن 220 که فرموده بودید، مراحل مختلفی داره، توضیح بیشتر بدید، تا من هم متوجه بشم.
و در مورد غلط املایی هم بله حق با شماست و من پوزش می خوام.
در مورد مدار هم با توجه به اینکه شما فرمودید "بعد از پل دیود یک سیستم مشابه مونتاژ کن"اسم تریستور دومی رو گذاشتم قرمز تا بهتر بتونیم در موردش صحبت کنیم.
باز هم اگه فکر می کنید خدای نکرده، سوالات من باعث اذیت شما میشه بفرمایید تا دیگه سوال نپرسم. و از لطف شما بسیار بسیار ممنونم.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
ممنون استاد.مثل اینکه من هر پستی می گذارم خاطر شما رو مکدر می کنم. من نگفتم که خدای نکرده شما توی پاسخ دادن هاتون اهمال کاری می کنید. و همیشه هم بابت این امر از شما تشکر کردم، نه تنها من بلکه از تعداد تشکرهایی که از شما شده و تعداد پست هایی که گذاشتید این مطلب رو می رسونه که به تعداد نفرات زیادی کمک کردید. و در مورد اینکه فرموده بودید خطاها و نواقص در پست های من کمتره، حتما همینطوره چون شما تا الان ما شاالله 8290 عدد پست گذاشتید و هم از لحاظ تجربه و هم از لحاظ علمی از من سرتر هستید استاد.
من با فرض اینکه شما می دونید در الکترونیک ضعیف هستم، از شما خواهش کردم که یکم دیگه در مورد خازن 220 که فرموده بودید، مراحل مختلفی داره، توضیح بیشتر بدید، تا من هم متوجه بشم.
و در مورد غلط املایی هم بله حق با شماست و من پوزش می خوام.
در مورد مدار هم با توجه به اینکه شما فرمودید "بعد از پل دیود یک سیستم مشابه مونتاژ کن"اسم تریستور دومی رو گذاشتم قرمز تا بهتر بتونیم در موردش صحبت کنیم.
باز هم اگه فکر می کنید خدای نکرده، سوالات من باعث اذیت شما میشه بفرمایید تا دیگه سوال نپرسم. و از لطف شما بسیار بسیار ممنونم.

درود

مشاهده فایل‌پیوست 170972[]
در نقشه فوق تریستور قرمز و مقاومت موازی آنرا اضافه و پیشنهاد فرمودید تا بقیه یعنی بخش فرمان تریستور را تکمیل کنم.

و من ضمن تشریح راهکارم ، تصویر راهکار را هم در نقشه زیر ، پیوست و توصیه کردم بنحویکه فرض کنید بخش قرمز وجود نداره و مجددا مونتاژ فرمایید و فقط مقاومت ۱ کیلو و ۳۰۰ کیلو که با رنگ سبز مشخص کردم با مقادیر جدیدی که تاکید کردم استفاده کنید.
مشاهده فایل‌پیوست 171013

اساسا تریستور بنحوی که با رنگ قرمز مشخص کردید در راهکار من استفاده نمیشه.
اما چنانچه قصد دارید در راهکار من ، کلیه قطعات و یا فقط تریستور را با قلم قرمز مشخص کنید مختارید و مانعی نداره ولی اشکال اینجاست که مانند گزارشات قبلی منو از فرضیه ها و تصورات خود مطلع نمیکنید و تصور میکنید از نامگذاری جدید شما مطلعم که منظور شما از تریستور قرمز ، تریستور قرمزی که قبلا معرفی فرمودید نیست بلکه جدیدا تریستور موجود در راهکار منو تریستور قرمز نامگذاری کرده اید که من بی خبرم .بطوریکه در پاسخ اولیه فرمودید

که استنباط کردم مقصود شما از تریستور قرمز ، تریستوری است که در نقشه پست قبل خود با قلم قرمز مشخص کردید.

لذا پاسخ دادم در راهکار و نقشه من اثری از تریستور قرمزی که قبلا مشخص کردید نیست.
و شما فرمودید:
.
..اسم تریستور دومی رو گذاشتم قرمز تا بهتر بتونیم در موردش صحبت کنیم
اما ازانجاکه منو از تجسم جدید خود مطلع نکردید بدیهی است که ذهنم معطوف تریستوری میشه که فقط یکبار بنام قرمز معرفی کرده بودید.
اساسا این نقیصه در اغلب گزارشات شما هست و فرض میکنید که میدانم منظور شما کدام ولوم و کدام مدار و در پست اخیر کدام تریستور است
معذالک بمنظور پیشگیری از برداشت های ناصحیح ، راهکارم را بصورت کامل و بسیار شفاف توضیح دادم و علاوه بر آن ، منظور و مقصود را در نقشه پیوست هم تصویر کردم.

و مدعی هستم پاسخ ها را با شفافیت افراطی تنظیم میکنم بطوریکه اگه مخاطب سوالی مطرح میکنه فقط بمنظور دریافت پاسخ تکراری و اطمینان افراطی مطرح میکنه .

مثلا اگه پاسخ میدم « مقاومت ۱ اهمی سری کنید .»
سوال میکنه « پس ۱ اهمی سری کنم درسته ؟»
اساسا چنین سوالاتی جز اتلاف وقت ثمری نداره خصوصا با چشم ضعیغم ، شدت عذاب اتلاف وقت و تایپ مکرر مطالب ناشی از چنین سوالاتی قابل تصوره .

حساسیت من جهت پیشگیری از خسارت احتمالی بقدری است که علاوه بر توضیحات شفاف ، جملات را با نگارش متفاوت هم تنظیم میکنم و گاهی یک عبارت را با ۴ فرم متفاوت تنظیم میکنم که برداشت ناصحیح تقریبا محال و ناممکن بشه.
بعنوان نمونه آیا الان میتوانید کوچکترین ابهامی در راهکارم اعلام کنید ؟

و به این ترتیب باوجودیکه تشریح دقیق و مفصل ، طولانی شدن پست ها را اجتناب ناپذیر و احتمال بروز خطا را تقویت میکنه ، معذالک نسبت به غلط املائی هم دقت افراطی میکنم و در مجموع پست ۱۰ دقیقه ای را مثلا در نیم ساعت تنظیم و مکررا بررسی و ویرایش میکنم که مخاطب در کمترین زمان ممکن ، موفق به درک مقصود باشه و وقتش تلف نشه و خسارتی هم متحمل نشه.

متقابلا درحالیکه از متقاضی انتظار میره پست ها رو با حساسیت و دقت بسیار بسیار بالاتری برای منافع مادی و معنوی خودش آماده کنه و بدیهی است که اگه راهنما ببینه متقاضی برای حل مشکل خودش در نهایت بی انصافی چند خط مختصر و کوتاه و مبهم و با غلط های املائی ساده تنظیم کرده تا زودتر به بقیه امور زندگی بپردازه و از راهنما انتظار و توقع معگوسی داره دراینصورت پاسخگو از ادامه همکاری منصرف میشه‌.

و درواقع این پیام را به پاسخگو میده که پست های منو مکررا و همراه با پست های قبلی مطالعه کن تا بفهمی چی گفتم و درواقع میگه پست های منو بجای ده دقیقه یکساعت مطالعه و بررسی کن تا من بتونم پست های خودمو بجای یکربع ، ظرف ده دقیقه اماده کنم و زودتر به بقیه مشکلاتم بپردازم .

دراینصورت انصافا اگه جای پاسخگو باشید چه حس و حالی پیدا میکنید ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

Amerisite

کاربر
2020-06-23
28
83
درود

مشاهده فایل‌پیوست 170972[]
نقشه فوق که تریستور قرمز و مقاومت موازی آنرا اضافه و پیشنهاد فرمودید

و نقشه زیر که توصیه کردم فرض کنید بخش قرمز وجود نداره و مجددا مونتاژ فرمایید و فقط مقاومت ۱ کیلو و ۳۰۰ کیلو که با رنگ سبز مشخص کردم با مقادیر جدیدی که تاکید کردم استفاده کنید.
مشاهده فایل‌پیوست 171013

اساسا تریستور بنحوی که با قرمز مشخص کردید در راهکار من استفاده نمیشه.
اما اینکه در نمونه دومی که پیشنهاد کردم که با خروجی دیود پل موازی بشه چنانچه قصد دارید کلیه قطعات و یا فقط تریستور را با قلم قرمز مشخص کنید مختارید و مانعی نداره.

اما از جمله شما که فرمودید

چنین استنباط میشه که تریستوری که در نقشه با قلم قرمز مشخص کردید بهمین صورت و با مقاومت موازی در نقشه من استفاده میشه .

معذالک بمنظور پیشگیری از برداشت ناصحیح بصورت کامل و بسیار شفاف توضیح دادم و علاوه بر آن ، منظور و مقصود را در نقشه پیوست هم تصویر کردم.

و مدعی هستم پاسخ ها را با شفافیت افراطی تنظیم میکنم بطوریکه اگه مخاطب سوالی مطرح میکنه فقط بمنظور دریافت پاسخ تکراری و اطمینان افراطی از توصیه مطرح میکنه .

مثلا اگه پاسخ میدم « مقاومت ۱ اهمی سری کنید .»
سوال میکنه « پس ۱ اهمی سری کنم درسته ؟»
اساسا چنین سوالاتی جز اتلاف وقت ثمری نداره خصوصا با چشم ضعیغم ، شدت عذاب ناشی از چنین سوالاتی قابل تصوره .

حساسیت من جهت پیشگیری از خسارت احتمالی بقدری است که علاوه بر توضیحات شفاف ، جملات را با نگارش متفاوت هم تنظیم میکنم و گاهی یک عبارت را با ۴ فرم متفاوت تنظیم میکنم که برداشت ناصحیح تقریبا محال و ناممکن بشه.
و به این ترتیب باوجودیکه طولانی شدن پست ها اجتناب ناپذیر میشه ، معذالک نسبت به غلط املائی هم دقت افراطی میکنم و در مجموع پست ۱۰ دقیقه ای را مثلا در نیم ساعت تنظیم میکنم که مخاطب در کمترین زمان ممکن ، موفق به درک مقصود باشه و وقتش تلف نشه و خسارتی هم متحمل نشه.

متقابلا درحالیکه از متقاضی انتظار میره پست ها رو با حساسیت و دقت بسیار بسیار بالاتری برای منافع مادی و معنوی خودش آماده کنه و بدیهی است که اگه راهنما ببینه متقاضی برای حل مشکل خودش در نهایت بی انصافی چند خط مختصر و کوتاه و مبهم و با غلط های املائی ساده تنظیم کرده تا زودتر به بقیه امور زندگی بپردازه ولی از راهنما انتظار و توقع داره که وقت بیشتری برای وی اختصاص بده تا پست خودش نیاز به دقت نداشته باشه.

و درواقع این پیام را خطاب به پاسخگو القا میکنه که پست های منو مکررا و همراه با پست های قبلی مطالعه و تحقیق کن تا بفهمی چی گفتم و لذا پست متقاضی را بجای ده دقیقه یکساعت مطالعه و بررسی کن تا من بتونم پست های خودمو بجای یکربع ، ظرف ده دقیقه اماده کنم و زودتر به بقیه مشکلاتم بپردازم .
دراینصورت انصافا اگه جای پاسخگو باشید چه حس و حالی پیدا میکنید ؟

سپاس
با سلام خدمت استاد غزال گرامی. بله هنگامیکه من اون سوال رو پرسیدم شما هنوز نقشه رو نگذاشته بودید و من با فرضیات ذهنی خودم و علم اندکم اون سوالات رو پرسیدم. و الان طبق عکسی که زحمت کشیدید و گذاشتید جای هیچ شک و شبه ای رو نمی گذاره.
و باز هم تشکر می کنم از اینکه با گستاخی هامون و کم و کاستی هامون (که البته ناشی از بی تجربگی هست نه عمدی) ولی شما خودتون رو ملزم کردید که سوالاتمون رو دقیق و بدون کم و کاستی پاسخ بدید و تنهامون نگذاشتید، و این برای ما یک دنیا ازرش داره.
انشاالله که همیشه سلامت و تندرست باشید.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
با سلام خدمت استاد غزال گرامی. بله هنگامیکه من اون سوال رو پرسیدم شما هنوز نقشه رو نگذاشته بودید و من با فرضیات ذهنی خودم و علم اندکم اون سوالات رو پرسیدم. و الان طبق عکسی که زحمت کشیدید و گذاشتید جای هیچ شک و شبه ای رو نمی گذاره.
و باز هم تشکر می کنم از اینکه با گستاخی هامون و کم و کاستی هامون (که البته ناشی از بی تجربگی هست نه عمدی) ولی شما خودتون رو ملزم کردید که سوالاتمون رو دقیق و بدون کم و کاستی پاسخ بدید و تنهامون نگذاشتید، و این برای ما یک دنیا ازرش داره.
انشاالله که همیشه سلامت و تندرست باشید.

درود

از لطف شما سپاسگزارم
من عموما ابتدا متن پست ها رو ارسال میکنم تا در صورت بروز اشکال اینترنتی حذف نشه و ناگزیر به تایپ مجدد نباشم
و پس از ارسال متن ، تصاویر پیوست را ارسال میکنم و حتی گاهی نیمی از مطالب طولانی را ارسال میکنم و سپس تکمیل میکنم .

لذا تقریبا تمامی پست های من در زمان ارسال ناقص است و لااقل بعد از چند دقیقه و درصورت نیاز به تصویر پیوست و بویژه در صورت نیاز به ویرایش تصویر و نقشه ، بعد از زمان طولانی تر تکمیل میشه.

و هرچند زمان ارسال دو پست آتی مورد نظر شما گویاست که پست موصوف را بلافاصله پس از ارسالم مطالعه فرمودید و دو پست اتی را ارسال کردید که اگه زمان ارسال دو پست خود رفرش میکردید با احتمال زیاد تصویر پیوست را ملاحظه میفرمودید .
معذالک متنی که بدوا ارسال کردم بدون تصویر هم کاملا شفافه و جهت احراز ادعا و اصلاح رویه و نگارش .
سعی کنید عمدا برداشت ناصحیحی از متن پست مورد نظر اعلام کنید ببینم قادر هستید ؟

من بگونه ای جملات را تنظیم میکنم که روزنه های سوء برداشت بکلی مسدود بشه و مخاطب چاره ای جز اجرای صحیح توصیه نداشته باشه .

در هر صورت ایراد مهمی بشما وارده که تصور میکنید مخاطب از فرضیه ها و اقدامات شما مطلع است .
درحالیکه مهمترین بخش گزارش همینه که ابتدا شرایط و موقعیت و فرضیه های ذهن خود را با جملات صحیح و کامل برای مخاطب تصویر کنید که نمیکنید.
مثلا گفته اید ولوم زا با این مقدار تنظیم کردم ولی نگفتید کدوم ولوم در کدوم نقشه ؟( در نقشه دیمر ساده یا نقشه راه انداز)

لذا این نقیصه در گزارشات شما خیلی پررنگ هست و همواره منتهی به سوء برداشت میشه.

ضمنا با توجه به اینکه علاقه زیادی به اضافه کردن پله های سرعت داری ، با روش و راهکاری که پیشنهاد کردم میتونی با همین کلک مثلا ۱۰ تا بخش قرمز را اضافه و موازی کنی و فقط دو مقاومت یاد شده را با مقادیر مناسبی انتخاب کنی تا سرعت موتور ۱۰ مرحله ای بشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,167
گنبد کاووس
تشکر فراوان از استاد غزال که نقشه رو کاملا واضح تحلیل نمودند
از دیگر دوستان بزرگوار خواهشمندم اگر pcb مدار فوق را آماده نموده اند جهت استفاده بیشتر دیگر دوستان در همین تاپیک ارسال نمایند

با تشکر

Amerisite

کاربر
2020-06-23
28
83
درود

از لطف شما سپاسگزارم
من عموما ابتدا متن پست ها رو ارسال میکنم تا در صورت بروز اشکال اینترنتی حذف نشه و ناگزیر به تایپ مجدد نباشم
و پس از ارسال متن ، تصاویر پیوست را ارسال میکنم و حتی گاهی نیمی از مطالب طولانی را ارسال میکنم و سپس تکمیل میکنم .

لذا تقریبا تمامی پست های من در زمان ارسال ناقص است و لااقل بعد از چند دقیقه و درصورت نیاز به تصویر پیوست و بویژه در صورت نیاز به ویرایش تصویر و نقشه ، بعد از زمان طولانی تر تکمیل میشه.

و هرچند زمان ارسال دو پست آتی مورد نظر شما گویاست که پست موصوف را بلافاصله پس از ارسالم مطالعه فرمودید و دو پست اتی را ارسال کردید که اگه زمان ارسال دو پست خود رفرش میکردید با احتمال زیاد تصویر پیوست را ملاحظه میفرمودید .
معذالک متنی که بدوا ارسال کردم بدون تصویر هم کاملا شفافه و جهت احراز ادعا و اصلاح رویه و نگارش .
سعی کنید عمدا برداشت ناصحیحی از متن پست مورد نظر اعلام کنید ببینم قادر هستید ؟

من بگونه ای جملات را تنظیم میکنم که روزنه های سوء برداشت بکلی مسدود بشه و مخاطب چاره ای جز اجرای صحیح توصیه نداشته باشه .

در هر صورت ایراد مهمی بشما وارده که تصور میکنید مخاطب از فرضیه ها و اقدامات شما مطلع است .
درحالیکه مهمترین بخش گزارش همینه که ابتدا شرایط و موقعیت و فرضیه های ذهن خود را با جملات صحیح و کامل برای مخاطب تصویر کنید که نمیکنید.
مثلا گفته اید ولوم زا با این مقدار تنظیم کردم ولی نگفتید کدوم ولوم در کدوم نقشه ؟( در نقشه دیمر ساده یا نقشه راه انداز)

لذا این نقیصه در گزارشات شما خیلی پررنگ هست و همواره منتهی به سوء برداشت میشه.

ضمنا با توجه به اینکه علاقه زیادی به اضافه کردن پله های سرعت داری ، با روش و راهکاری که پیشنهاد کردم میتونی با همین کلک مثلا ۱۰ تا بخش قرمز را اضافه و موازی کنی و فقط دو مقاومت یاد شده را با مقادیر مناسبی انتخاب کنی تا سرعت موتور ۱۰ مرحله ای بشه .

سپاس
ممنونم استاد.

از لطف شما سپاسگزارم

راستش من تازه عضو این سایت شدم و از این موضوع خبر نداشتم. باز هم پوزش من رو بپذیرید استاد.

در مورد اینکه فرمودید:

طبق پست 52 و نقل قولی که از شما گرفتم که فرموده بودید به مداره ساده کاری نداشته باش و روی کل مدار تست کن و من هم جدولم رو طبق همون نوشتم. و تو جدول ردیف دوم نوشتم که موتور با تریستور راه انداز روشن شده و این ثابت میکنه که مدار در حالت کامل تست شده.
در عین حال قبول دارم که نگارشم ضعیفه و از این بابت عذر خواهم و امیدوارم منو ببخشید. (در دوران دبیرستان هم نمره ی انشایی بالاتر از 11 نداشتم. )

باز هم از لطف و صبوری شما بسیار بسیار سپاسگزارم استاد گرامی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
ممنونم استاد.

راستش من تازه عضو این سایت شدم و از این موضوع خبر نداشتم. باز هم پوزش من رو بپذیرید استاد.

در مورد اینکه فرمودید:

طبق پست 52 و نقل قولی که از شما گرفتم که فرموده بودید به مداره ساده کاری نداشته باش و روی کل مدار تست کن و من هم جدولم رو طبق همون نوشتم. و تو جدول ردیف دوم نوشتم که موتور با تریستور راه انداز روشن شده و این ثابت میکنه که مدار در حالت کامل تست شده.
در عین حال قبول دارم که نگارشم ضعیفه و از این بابت عذر خواهم و امیدوارم منو ببخشید. (در دوران دبیرستان هم نمره ی انشایی بالاتر از 11 نداشتم. )

باز هم از لطف و صبوری شما بسیار بسیار سپاسگزارم استاد گرامی

درود

فرمودید
طبق پست 52 و نقل قولی که از شما گرفتم که فرموده بودید به مداره ساده کاری نداشته باش و روی کل مدار تست کن و من هم جدولم رو طبق همون نوشتم.

درسته که شما جدول را طبق همون نوشتین ولی مورد نظر این نیست که شما با چه ملاکی تست کردید و نوشتید بلکه عرضم اینه که منو باید مطلع کنید که بر چه اساسی تست کردید چون بسیاری از علاقمندان توجهی نمیکنن و از مطالب مخاطب استفاده میکنن ولی ملزم به اجرای توصیه ها نیستن و هر روشی بپسندند عمل میکنن و لذا با صلاحدید خودشون کار میکنن و اگه قراره من ارزیابی کنم باید بدونم که نتیجه تست حاصل چه معیار و آزمایشی هست .

لذا این استدلال شما وارد نیست زیرا حتی خودتون بارها به توصیه من توجهی نفرمودی و تست مورد نظر خودتو انجام دادی .

فرمودید:
و تو جدول ردیف دوم نوشتم که موتور با تریستور راه انداز روشن شده و این ثابت میکنه که مدار در حالت کامل تست شده

اولا همانطور که فرمودید با بررسی و تحقیق در مطالب شما ، حقایقی قابل اثبات است.

اتفاقا عرض منم همینه و چه خوب اذعان فرمودید که باید در لابلای مطالب شما تحقیق کنم و از جملات نتیجه بگیرم که چکار کردید و با شفافیت مطرح نمیکنید که نیاز به تحقیق نداشته باشم.

ولی انتظار تحقیق ، انتظار شایسته ای نیست و اگه صراحتا با چند جمله اضافه تر نیاز به تحقیق پاسخگو را منتفی کنید دراینصورت علاوه بر اینکه عمل اخلاقی و منصفانه ای انجام دادید و زحمات پاسخگو را سبک تر میکنید که بتونه به امور شخصی خودش هم بپردازه ،

ضمنا رغبت مخاطبان در مشارکت و همکاری با خودتون را هم بیشتر میکنید.

ثانیا قطع نظر از موارد فوق کل پست ۵۲ را مجددا بررسی فرمایید که کجا فرمودید
موتور با تریستور راه انداز روشن شده
اساسا کلمه راه انداز در پست ۵۲ وجود نداره بلکه راه اندازی مورد نظر و تاکید شماست و به جریان راه اندازی اشاره فرمودید نه تریستور راه انداز
که این موضوع را توقع نداشتم و ابتدا به صحت ادعای شما تردید نداشتم ولی با بررسی پست مورد نظر واقعیت دیگری دیدم .

لذا از این جهت که تلویحا و ناخواسته ، گلایه منو تایید و تاکید فرمودید ممنونم.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا