آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ریست شدن پی در پی مادربرد گیگابایت مدل : GA-H61M-DS2 rev. 2.2

amir13711108

کاربر
2020-09-03
6
5
با سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقت پیش یه سیستمی با مشخصات ذیل جمع کردم.اولش مادربرد وقتی گرافیک رو مینداختم روی صفحه ی اول مادربرد گیر میکرد و ویندوز بالا نمیومد.پس از جست و جو فهمیدم که بایوس آپدیت نیست که وقتی آپدیتش کردم به آخرین ورژن (f10) مشکل درست شد.تقریبا دو ماه بدون مشکل استفاده کردم از سیستم که تازگی مشکلی واسم پیش اومد.
مشکل اینه که الان وقتی سیستم رو روشن میکنم 3 ثانیه بعد هی ریست میشه و این چرخه ادامه داره. بردم بیرون تعمیرکاره گفت از بایوسه. چون دو تا بایوس داره دوتاشم پروگرم زد اولش درست شد بعد 5 دقیقه روشن موندن دوباره ریست شد. تعمیرکار گفت از آی سی بایوسه دوتا نو پیدا کنیم حله. بعد یه عالمه گشتن بزور دوتا آی سی سفارش دادم اومده اونا رو پروگرام کرد آوردم خونه بعد 30 دقیقه دوباره سیستم وقتی روشن بود ریست شد. دیگه الان تنظیمات بایوس هم نمیرسه در3 ثانیه ریست میشه.
واقعا موندم مشکل از کجاس؟:disturbed:
خواهشمندم لطفا راهنماییم کنید:icon26:
در ضمن کلیه قطعات مثل cpu کارت گرافیک و رم و پاور اینارو عوض کردم بازم مشکل پابرجاس
مشخصات سیستم :
مادربرد : GA-H61M-DS2 rev. 2.2
cpu: core i5 2500
ram: 8 gig ddr3 kingeston
کارت گرافیک : asus gt710
پاور: گرین 380 وات

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
473
1,419
با سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقت پیش یه سیستمی با مشخصات ذیل جمع کردم.اولش مادربرد وقتی گرافیک رو مینداختم روی صفحه ی اول مادربرد گیر میکرد و ویندوز بالا نمیومد.پس از جست و جو فهمیدم که بایوس آپدیت نیست که وقتی آپدیتش کردم به آخرین ورژن (f10) مشکل درست شد.تقریبا دو ماه بدون مشکل استفاده کردم از سیستم که تازگی مشکلی واسم پیش اومد.
مشکل اینه که الان وقتی سیستم رو روشن میکنم 3 ثانیه بعد هی ریست میشه و این چرخه ادامه داره. بردم بیرون تعمیرکاره گفت از بایوسه. چون دو تا بایوس داره دوتاشم پروگرم زد اولش درست شد بعد 5 دقیقه روشن موندن دوباره ریست شد. تعمیرکار گفت از آی سی بایوسه دوتا نو پیدا کنیم حله. بعد یه عالمه گشتن بزور دوتا آی سی سفارش دادم اومده اونا رو پروگرام کرد آوردم خونه بعد 30 دقیقه دوباره سیستم وقتی روشن بود ریست شد. دیگه الان تنظیمات بایوس هم نمیرسه در3 ثانیه ریست میشه.
واقعا موندم مشکل از کجاس؟:disturbed:
خواهشمندم لطفا راهنماییم کنید:icon26:
در ضمن کلیه قطعات مثل cpu کارت گرافیک و رم اینارو عوض کردم بازم مشکل پابرجاس
مشخصات سیستم :
مادربرد : GA-H61M-DS2 rev. 2.2
cpu: core i5 2500
ram: 8 gig ddr3 kingeston
کارت گرافیک : asus gt710

سلام
تعمیرکار درست گفتن توی سری H61 این مشکل از بایوس هست ولی اینکه چرا اطلاعات بایوس زود به زود خراب میشه نیاز به بررسی بیشتر داره
میتونه از نویز روی تغذیه 3.3 ولت یا از خود چیپست مادربرد باشه.
یکبار دیگه پروگرام بکنید ولی در صورت امکان با یک پاور دیگه تست کنید خازن های روی 3.3 مادربرد رو هم در صورت ایراد ظاهری تعویض کنید

amir13711108

کاربر
2020-09-03
6
5
با یه پاور دیگه هم امتحان کردم همون ریست میشه.
نویز تغذیه رو چجوری میشه فهمید؟
چون جدیدا پاور تغذیه رو بعدش تعمیر کردم(خازنی که سوت میکشید و مقاومت سوخته رو عوض کردم) و خروجی هایی که میده برای سیم های رنگی درست و استاندارد هست.در ضمن مدلش 380 وات گرین هستش.
خازن روی 3.3 مادربرد کجا میشه ؟ چون ظاهری خازن ها مشکلی ندارن و همشون خازن های solid هستن

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
473
1,419
با یه پاور دیگه هم امتحان کردم همون ریست میشه.
نویز تغذیه رو چجوری میشه فهمید؟
چون جدیدا پاور تغذیه رو بعدش تعمیر کردم(خازنی که سوت میکشید و مقاومت سوخته رو عوض کردم) و خروجی هایی که میده برای سیم های رنگی درست و استاندارد هست.در ضمن مدلش 380 وات گرین هستش.
خازن روی 3.3 مادربرد کجا میشه ؟ چون ظاهری خازن ها مشکلی ندارن و همشون خازن های solid هستن

باید اول از نو بایوس بزنید بعدش با پاور دیگه تست کنید
نویز رو با اسیلسکوپ میشه چک کرد
در مادربردهای مختلف متفاوت هست با تست بوق مولتی متر میتونید پیداشون کنید.
فعلا بایوس بزنید و پاور رو هم تعویض کنید بذارید تست بشه

amir13711108

کاربر
2020-09-03
6
5
دوباره بایوس زدیم با یه پاور دیگه هم امتحان کردیم دوباره ریست میشه.
خازن ها هم سالم هستن.
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟
خودم چند تا کلیپ تعمیراتی مادربرد h61 دانلود کردم اونجا ترانزیستور ماسفت کنار باطری رو عوض میکنه مشکل حل میشه.
نمیدونم اینو انجام بدم یا نه؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، دوست گرامی من هم این تجربه را داشته ام که البته با هزینه های خیلی زیاد مشکل رو پیدا کردم چون هر چی که فکرش را بکنید من انجام دادم که به طبع هر کدام هم هزینه جدایی داشت و وقت زیادی هم لازم داشت ولی این تجربه را به رایگان در اختیار شما و دیگر دوستان قرار می دهم تا شخص دیگری مثل من اینقدر به زحمت نیافتد و متضرر نشود چون من این تجربه را چندبار بدست اوردم و هر بار هم اصلا فکرش راهم نمی کردم که از این باشه ولی خب بود دیگه، حالا مشکل از این قرار بود که یک بار پایه نگه دارنده فن سیپیو از زیر شکسته بود بدون اینکه نشانه ای داشته باشه و معلوم باشه و باعث می شد که دمای سیپیو خوب منتقل نشه و به دلیل افزایش دما سیپیو سیستم بعد مدتی هی ریست میشد که واقعا دیوانه کننده بود. مورد دیگه هم باز به خاطر استفاده از خمیر سیلیکون نامرغوب برای سیپیو بود که باز هم دما بالا میرفت و ریست میشد . مورد دیگه فن سیسپو بود که قدرتش کم شده بود و خنک کاری سینک سیپیو رو خوب انجام نمیداد و موارد دیگه ای مشابه همین ها. حالا به نظرم شما هم این موارد را کامل چک کنید تا ایشالا مشکل را پیدا و بر طرف کنید.

آخرین ویرایش:

amir13711108

کاربر
2020-09-03
6
5
ممنون محسن عزیز
این مواردی که شما گفتین برای وقتیه که cpu بدلایلی خوب خنک نشه و داغ کنه.
در حالیکه من با این سیستم حدود دو ماه کار کردم. اگر مشکل از سی پی یو بود که اون زمان هم باید این مشکل وجود داشت.
درحالیکه آخرین بار که تونستم داخل بایوس بشم اسکرین شات گرفتم از صفحه اول بایوس دمای سی پی یو رو 38 درجه سانتی گراد نشون میده که نرماله.
مشکل از پاک شدن بایوسه.ولی معلوم نیست خرابی از چه قطعه ای هستش.
چون وقتی کامپیوتر خاموشه و دمای سی پی یو پایین هست و روشن میکنیم، حداقل باید دو سه دیقه کار کنه بعد خاموش بشه.درحالیکه واسه من سه ثانیه یبار ریست میشه.

آخرین ویرایش:

amir13711108

کاربر
2020-09-03
6
5
دوستان من این مادربرد رو بردم یه تعمیرکار دیگه.کلیه قطعات مادربرد رو تست کرد سالم بود. گفت که فقط ریبال کردن چیپ اصلی مونده انجام ندادم.
بعدشم گفت حتی اگه ریبال بشه امکان داره بعد شش ماه دوباره خراب بشه.
دوستان و مدیران عزیز میخاستم ببینم هزینه ریبال چیپ مادربرد چنده الان؟
کدوم مرکز رو برای ریبال سفارش میکنین بفرستم؟؟

start448

کاربر
2020-12-25
1
0
نرسیدن ولتاژ مناسب به مادربور.
آیا پاور را هم چک کرده اید.

بالا