آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: فیلم برداشتن پسورد dvr از طریق usb

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,955
بسیار خب من در مورد اخرین فیلم که دوستان و همکاران زحمت کشیدن دانلود کردن یک اموزش مختصر میدهم که بهتر قابل فهم باشد

CPU در مرحله اول که روشن میشود اولین کارش خواندن فلش است اگر 8 بایت اول FF باشد متوجه میشود که ای سی فلش خام است و به مرحله دوم پرش میکند
در مرحله دوم تمام اطلاعات رم و مقدار حجم فلش و نوع CPU را که همان ID CODE هست بطور مداوم به پورت USB به صورت LOOP میفرست یعنی دائم این اطلاعات را تکرار
میکند تا یک نرم افزار به CPU وصل شود .بخاطر همان است که نرم افزار سریع کانکت میشود .
خب حالا اگر 8 بایت اول FF نباشد دیگر به مرحله دوم نمیروم و به خواندن فلش ادامه میدهد که همان بوت لودر است .حالا فرض کنیم که محتویات بوت لودر خراب است در این حالت چه اتفاقی می افتد؟؟؟

اجازه بدهید خودم جواب بدهم .برای خرابی بوت لودر INTERRUPT تعریف نشده است یعنی STOP و پرش ندارد و در حالت واماندگی باقی میمانند یا همان هنگ میکند

برای رفع این کار ما CPU را به حالت TEST MODE میبریم تا دیگر فلش را نخواند و از اول مرحله دوم را اجرا کند

هر سوالی بود اگر در توانم باشد جواب میدم ولی اموزش نمیدم .

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,777
iRanTK.iR
سلام
باعث افتخاره که به این راحتی پسورد رو برداشتید این نشان از علم شماست
اما چه ثمری برای من که کیلومتر ها از شما دور هستم داره ؟
این پست فقط جنبه خود نمایی داره و بی خود چند دقیقه وقت من و دیگران رو گرفتید
حداقل این بود که در ازای پرداخت هزینه فایل فروشی است
قصد جسارت ندارم
اما به نظرم این از اون تاپیک های غیر مفید مثل خیلی چیزای دیگه است که هر روز در انجمن ارسال می شه مثل پیام های واتساپ ،تلگرام و . . .
درود بر شما

دوست عزیز قبل از هر چیز یک نکته رو بگم ...

من چند سالی هست که از همین کاربری poya22 دارم فایل DVR می گیرم . حالا یا فایل خودمو میدم و پسوردشو برمیدارند یا یک فایل سالم به بنده تحویل میدن ... در هر صورت کار من راه میفته ... البته ایشون به بنده لطف دارند و از بنده هزینه ای نمی گیرند ولی پیش اومده که دو ساعت وقتشونو به صورت مجازی برای یک دستگاه DVR گرفتم ...

خوب این تا اینجای کار ...

اما در این مدتی که بنده دارم با ایشون کار می کنم هیچوقت از ایشون نخواستم که به بنده آموزش نحوه برداشتن پسورد رو بگن ... این یک مساله کاملا شخصی هست و به خودشون مربوط میشه ، ایشون دارند لطف می کنند و فایل سالم به بنده یا شما میدن و واقعا اینطور صحبت کردن دور از انصاف هست .

با سپاس از توجه دوستان

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,955
درود بر شما

دوست عزیز قبل از هر چیز یک نکته رو بگم ...

من چند سالی هست که از همین کاربری poya22 دارم فایل DVR می گیرم . حالا یا فایل خودمو میدم و پسوردشو برمیدارند یا یک فایل سالم به بنده تحویل میدن ... در هر صورت کار من راه میفته ... البته ایشون به بنده لطف دارند و از بنده هزینه ای نمی گیرند ولی پیش اومده که دو ساعت وقتشونو به صورت مجازی برای یک دستگاه DVR گرفتم ...

خوب این تا اینجای کار ...

اما در این مدتی که بنده دارم با ایشون کار می کنم هیچوقت از ایشون نخواستم که به بنده آموزش نحوه برداشتن پسورد رو بگن ... این یک مساله کاملا شخصی هست و به خودشون مربوط میشه ، ایشون دارند لطف می کنند و فایل سالم به بنده یا شما میدن و واقعا اینطور صحبت کردن دور از انصاف هست .

با سپاس از توجه دوستان

خواهش میکنم وظیفه هست.
در مورد درخواست فایل هم کسانی که قانون درخواست فایل را اجرا کنند من فایل به همه میدهم .ولی کسانی که قوانین در خواست را رعایت نکنند نمی توانم بفهمم که فایل در خواستی کدام است

من بیش از1000 تا فایل DVR دارم و گارانتی چند شرکت وارد کننده هستم و از طرفی هم در مرکز دوربین های مدار بسته تهران هستم اگر هم فایلی نباشد فایل خراب را تعمیر میکنم چون در حد توان و امکانات تسلط کامل به نرم افزار DVR دارم

آخرین ویرایش:

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
بسیار خب من در مورد اخرین فیلم که دوستان و همکاران زحمت کشیدن دانلود کردن یک اموزش مختصر میدهم که بهتر قابل فهم باشد

CPU در مرحله اول که روشن میشود اولین کارش خواندن فلش است اگر 8 بایت اول FF باشد متوجه میشود که ای سی فلش خام است و به مرحله دوم پرش میکند
در مرحله دوم تمام اطلاعات رم و مقدار حجم فلش و نوع CPU را که همان ID CODE هست بطور مداوم به پورت USB به صورت LOOP میفرست یعنی دائم این اطلاعات را تکرار
میکند تا یک نرم افزار به CPU وصل شود .بخاطر همان است که نرم افزار سریع کانکت میشود .
خب حالا اگر 8 بایت اول FF نباشد دیگر به مرحله دوم نمیروم و به خواندن فلش ادامه میدهد که همان بوت لودر است .حالا فرض کنیم که محتویات بوت لودر خراب است در این حالت چه اتفاقی می افتد؟؟؟

اجازه بدهید خودم جواب بدهم .برای خرابی بوت لودر INTERRUPT تعریف نشده است یعنی STOP و پرش ندارد و در حالت واماندگی باقی میمانند یا همان هنگ میکند

برای رفع این کار ما CPU را به حالت TEST MODE میبریم تا دیگر فلش را نخواند و از اول مرحله دوم را اجرا کند

هر سوالی بود اگر در توانم باشد جواب میدم ولی اموزش نمیدم .

سلام همین هم اگر بنده می خواستم توضیح بدهم باز به نظر خودم توضیح نمی دادم ، یه مباحثی هست که نمی شه توضیح داد چندین علتی دارد که خودتون رو باید جای کسی بزارید که زندگیش کلا شده اینا حالا هم می خواد یک شبه این مطالب ارزنده رو توضیح و آموزش بده که نمیشه ، بهترین حالت کمک کردن همینه که پسوردها رو بشکونیم و فایل فلش تهیه کنیم و ...

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,955
پسورد برداشتن برای من خیلی بی اهمیت است واقعا

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
برادر ادعا ندارم اما انجام می دم هستند دوستانی که بنده رو در تهران و ... بشناسند همین برای من کافیه
سلام برادر عزیز لطفا اگه ممکنه توضیح بفرمایید چجوری میتونیم مشکلات پسورد DVR های مختلفو حل کنیم
ممنون

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
ما همه اینجا دور هم جمع بشیم که یکسری از دانسته هایمان را در اختیار همدیگر قرار بدیم اما توجه کنید یکسری پس یه چیزایی باید برای خودمون بمونه :):24000000:پس دادن اطلاعات در مورد این چیزا که باعث بشه هر کسی بتونه اون پارامتر ها رو تغییر بده سنگ رو سنگ بند نمیشه ، بنده موافق دادن این اطلاعاتی که بلاخره روش وقت گذاشتید نیستم .
منم صحبت شمارو قبول دارم مهندس ولی از یه بابت ذکات علم انتشار اونه و از یه بابت دیگم دوستانی که وارد این سایت شدن و هزینه عضویت پرداخت کردند به امید گرفتن اطلاعات و ارتقا کمی و کیفی تعمیراتشون بودند اگه قرار باشه هیچ چیزی گیرشون نیاد که دیگه چه نیازی به پرداخت اشتراک یا حتی جستجو در انجمنهای این سایت پربار هست؟

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
سلام برادر عزیز لطفا اگه ممکنه توضیح بفرمایید چجوری میتونیم مشکلات پسورد DVR های مختلفو حل کنیم
ممنون

سلام دوست عزیز و همکار محترم

در مورد حذف پسوردها بهترین حالت و راه ممکن برای شما این هست که از نرم افزارهای سوپر پسورد استفاده کنید ، احتمالا چشمتون به بخش های قرمز رنگ انجمن خورده که نمی تونید وارد آن شوید اینجور مباحث رو در قسمتهای قرمز رنگ که دارای شرایط ویژه ای هست گنجانده می شه ، یعنی این ترفندها خیلی خاص هستند و حتما قبلا برای افشای اطلاعاتش ضربه ای خوردیم که قادر نیستیم به اینکار .

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
راه های زیادی هست اما اگر هم نتوانستید رمز رو باز کنید به هر دلیلی می تونید فایل فلشش رو بفرستید و بدون رمز تحویل بگیرید با تمام امکانات کارخانه ای P2P Mac و ...

kamran48

کاربر
2006-10-21
10
1
اقا پویا من اینکارو طبق فیلم انجام دادم ولی پسوردش عوض نشد حالا چیکار کنم

بالا