آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: فراموشی رمز dvr best

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,212
2,954
ممنونم این فایلهارو چطوری میتونیم داشته باشیم مهندس؟

داشتن این فایلها زیاد به درد نمیخوره قفل های خیلی زیادی دارد و حتما باید علاوه بر تسلط بر سیستم عامل لینوکس یک سری اطلاعاتی داشته باشید که بیرون پیدا نمیشود
یعنی فقط میتوان دید و هیچ کاری نمیشود کرد

من یک توضیح مختصر میدهم که کاملا متوجه شوید

شرکت hislicon وقتی یک cpu تولید میکند قبل از ان که به بازار عرضه کند یک برد با ان cpu تولید میکند که خیلی ساده است که به برد دمو معروف است و بعد تمام اطلاعات مربوط به ان و تمام سورسهای اصلی را در اختیار سازنده قرار میدهد حتی نقشه و مدار pcb و تمام دیتا شیتهای ان که بیرون به هیچ عنوان پیدا نمیشود مگر دزدیده باشند و به بیرون درز کرده باشد.از همه مهمتر ورژن لینوکس شما و یا من با ورژن لینوکس که در dvr هست فرق میکند پس شرکت یک پیچ مخصوص میدهد تا لینوکس خود را تبدیل به لینوکس dvr کنید که خودش یک سیستم عامل دیگر
در یک سیتم عامل لینوکس است .

مرحله بعد
اکثر سورسها به زبان c هست که اگر شخصی مهارت در زبان c داشته باشد میتواند انها را تغییر دهد و چون در محصول تجاری مصرف میشود به خاطر پیچیده گی بسیار حرفه ای نوشته شده و شاخه های خیلی زیادی دارد و پرش های زیادی هم دارد یعنی در یک متن ممکن است چندین پرش داشته باشد که دستور دهد برو فایل فعلان را اجرا کن بعد بیا اینجا و برو یک فایل دیگر را اجرا کن و خلاصه ممکن است چندین کار را اجرا کند که header گفته میشود. ولی cpu زبان c را متوجه نمیشود خب پس نرم افزار های مخصوص ان cpu
وظیفه دارند که زبان c را تبدیل به زبان cpu کنند که کامپایلرر نام دارند و زبان c تبدیل به یک سری کدها میشود که فقط برای cpu مفهوم دارد و برای ما هیچ مفهومی ندارد و اصلا قابل ادیت نیست.البته ناگفته نماند نرم افزار ها و دستورهایی هستند که تا حدی میتوان کد های کامپایل شده را برگرداند و هیچ موقع به اصل سورس c نمیرسد و اگر دوباره کامپایل شود جواب نمیدهد یعنی یک سری اطلاعات پیچده به زبان ماشین به ما میدهد که تقریبا مفهوم را میرساند که بسیار سخت و کار هر کسی نیست.
چون دیگر نیازی به سورس نیست فقط فایلهای کامپایل شده در فایل dvr است و سورسی وجود ندارد .یعنی عملا غیر قابل تغییر است .
بعضی قسمتها کامپایل شده نیستند که باز هستند میشود یک کارهایی کرد که فایلهای کامپایل شده می ایند این فایلهای باز را میخوانند و اجرا میکنند و انها هم به همین راحتی قابل تغییر نیستند و با کوچکترین اشتباه اجرا نمیشود .

خب حالا شخصی مانند من اگر توانست این فایلهای قابل تغییر را تغییر دهد cpu اجرا نمیکند میگوید crc ها تغییر کرده و یا کد های md5 مقایرت دارند که هش نام دارد .ناگفته نماد تعریفش یک جور دیگه است من بصورت عامیانه گفتم تا متوجه بشوید
مانند این کد
MD5: 4cf72e219326a269230b797478c1d81f
این سایت دیگریپت میکند
https://www.md5online.org/md5-decrypt.html
یعنی چی؟یعنی تمام فایلها قسمت به قسمت به صورت 0 و 1 تبدیل میشود که crc 32 بیتی یا 16 بیتی یا هشت بیتی داریم چندین عملیات ریاضی انجام میدهد با یک کد صفر و یک نامشخص xor یا or میشود و یک کد مشخص ساخته میشود.اگر عملیات ریاضی که روی فایلها اجرا میشود با ان کد مشخص شده برابر نباشند اجرا نمیشود. به این عمل crc چک میگویند

این کار ها را انجام دادن تا افرادی مانند من نتواند تغییری در فایل بوجود بیاورند .یا مانند شکل زیر تغییر انجام دهند

من به تعمیرکاران عزیز و گرامی پیشنهاد و توضیه میکنم اصلا طرف نرم افزار نروند و فقط مهارت و تجربه خود را در قسمت سخت افزار بالا ببرند

پیوست‌ها

• 2.3 مگابایت بازدیدها: 133
  • 2.4 مگابایت بازدیدها: 128
آخرین ویرایش:

ramin9896

کاربر vip
کاربر
2010-09-11
193
163
سلام
ضمن تشکر از ادمین که بدون دلیل واخطاریک هفته ما رو بلاک کردن دادم تعمیر کار مشکل رو حل کرد همچنین تشکر از دوستانی که سعی در کمک به اینجانب رو داشتن

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,475
دامغان
جناب پویا لطفا شماره تماستون را خصوصی بفرستید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeedsm

ahmadcom

کاربر vip
کاربر
2007-08-21
11
14
تهران
دوستانی که در پسوردفراموش شده dvr مشکل دارند من حاضرم تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار بدم در صورت تمایل در تلگرام و یا همینجا در خدمت هستم
@ebado

ahmadcom

کاربر vip
کاربر
2007-08-21
11
14
تهران
با تشکر از دوستانی که ابراز محبت فرمودند و پیغام برا بنده فرستادند بنده اکثر دستگاههای که پسورد انها فراموش شده اند از راه دور باز کردم بصورت تلفنی و بعضی از انها را بایستی یه سری کارهایی روی برد انجام بشه امروز میخوام رمز دفالت خیلی از دی وی ار ها را اینجا قرار بدم چنانچه با اینها مشکلتون حل نشد به بنده پیغام بدین با تشکر فراوان

ahmadcom

کاربر vip
کاربر
2007-08-21
11
14
تهران
رمز پیش فرض دستگاه dvr و nvr داهوا،کورتک...:
Dahua pass:
admin/admin
رمز پیش فرض دستگاه dvr و nvr هایک ویژن،رستر،ورتینا....:
Hikvision pas: