آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
درود

۱- ازآنجاکه ملاک اجرت تعمیرکار بر پایه عرف و تامین مخارج معمولی زندگی است و از طرفی میزان تخصص تعمیرکار که با تلاش و زحمات و تحمل خساراتی حاصل میشه باید در اینده از سوی متقاضی جبران بشه و بهمین علت اجرت یکساعت کار متخصص قلب بسیار بالاتر از یکساعت کار پرستار است و دیگر موارد بیشماری که در تعین اجرت موثره ، معمولا شما نمیتونی اجرت مناسب را از بی بضاعت بگیری و اگه هر مبلغی از ثروتمند بگیری اجرت غیر واقعی و اجحاف نیست زیرا دراینصورت اغلب تعمیرکاران باید سرمایه دار بزرگی باشن درحالیکه چنین اتفاقی در بین تعمیرکاران اتفاق نمیافته .

و لذا قطعا هر مبلغی بتونی از ثروتمند بگیری هنوز حقتو نگرفتی
و اگه از بی بضاعت کمتر میگیری با توجه به شرایط خودت و شرایط اجتماعی فقرا ، در اراده شماست و جزء سیاست شغلی است و به کسی ارتباط نداره.
زیرا در شرایطی بدلیل ناتوانی مشتری و جامعه ناگزیر هستی اجرت میلیونی را باهزار تومن صلح کنی و دلیل چشم پوشی از اجرت واقعی برای ثروتمند نیست.

۲- اولا اجناس و قطعات قدیمی غالبا با ارزش طلا برابری میکنند و بسیار ارزشمندتر از قطعات نو هستند و اگر به هر صورتی دراختیار داری باید با ارزش واقعی محاسبه بشه و اگه مثلا پدربزرگم مجانا دراختیارم گذاشته درواقع گنجی است که براحتی حاصل شده و کسی گنج را بقیمت نازل نمیفروشه
خصوصا که بین لوازم کهنه و در سمساری و با صرف وقت و جستجو و با تقبل خساراتی بدست امده باشه .

۳- به متقاضی براورد اولیه را اعلام کن که اگه اجازه دارم تا x تومن تعمیر کنم حاضرم اقدام کنم در غیراینصورت کار من نیست
و اگه پس از بررسی مشخص شد این مبلغ کافی نیست با شما هماهنگ میکنم چون هزینه تعمیر موتور سیکلت هم قبل از مشخص نمیشه چه رسد به الکترونیک.

ازآنجاکه مشتری تصور میکنه با اجرت واقعی ، سرمایه دار بزرگی میشی حاضر به تمکین نیست و براحتی نمی پردازه لذا تدابیری لازمه که به طریقی حق خودتو بگیری .
مثلا اگه از ابتکارات فنی استفاده میکنی دلیل محکمه پسندی هست که نمیتونی اسرار فنی رو به اطلاع مشتری برسونی ولی قبل از تعمیر بنحوی که اشاره کردم توافق نسبی داشته باش .

۴- در مورد قطعاتی که برداشته شده حتی المقدور بشکلی که علیه همکارت استنباط نشه واقعیت موجود را به اطلاع متقاضی برسان و در حضور خودش ، دستگاه را باز کن و بگو این قطعات وجود نداره
درغیراینصورت اگه قابل تعمیر نباشه و عودت کنی ، خودت در معرض اتهام مشابه خواهی بود

سپاس

با تشکر از استاد گرامی و‌ممنون از وقتی که گذاشتین و بطور مبسوط نظر خودتون را مطرح کردین.فقط یک‌سوال را بی پاسخ گذاشتین.استفاده از لوازم و قطعات استوک که از بردهای اوراقی برداشتیم.مثل خازن ها،انواع ای سی ها و ترانزیستورها و ‌... در تعمیر لوازم مشتری آیا از لحاظ فنی و اخلاقی صحیح هست؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
با تشکر از استاد گرامی و‌ممنون از وقتی که گذاشتین و بطور مبسوط نظر خودتون را مطرح کردین.فقط یک‌سوال را بی پاسخ گذاشتین.استفاده از لوازم و قطعات استوک که از بردهای اوراقی برداشتیم.مثل خازن ها،انواع ای سی ها و ترانزیستورها و ‌... در تعمیر لوازم مشتری آیا از لحاظ فنی و اخلاقی صحیح هست؟

درود

پاسخ دوم را مجددا مطالعه فر مایید پاسخ همین سوال است
قطعات به هر طریقی بدست شما برسه اولا قطعات با هنر تعمیرکار ارزش پیدا میکنه
مثلا اگه ارزش مقاومتی ۱۰۰۰ تومان است و شما از مقاومت ۲۰۰۰ تومنی وات بالا و البته حساب شده استفاده کنید و عمر دستگاه را طولانی کنید دراینصورت هنر شما به اون قطعه ارزش نیم میلیونی داده و از مراجعات مکرر متقاضی یشگیری کردید .

ثانیا در اغلب موارد ، قطعات اصلی و متفرقه ، تفاوت قیمت بالایی ندارند و اساسا در برابر هنر تعمیرکار هیچ ارزشی ندارند .
اما در هر صورت استفاده از قطعات مستعمل ، غالبا ارزشمندتر از قطعات نو هست و بسود متقاضی و بسود تعمیرکار است و در شرایط فعلی بسود اقتصاد کشور هم هست و نه تنها غیراخلاقی نیست بلکه ضرورت است .

اغلب متقاضیان ، خدمات خوب و مطمئن نیاز دارن و در صورت اطمینان حاضر هستن بیش از ارزش دستگاه بپردازن بشرطی که ضعف و نواقص تولید و شگردهای سودجویانه تولید کننده منتفی بشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
درود

پاسخ دوم را مجددا مطالعه فر مایید پاسخ همین سوال است
قطعات به هر طریقی بدست شما برسه اولا قطعات با هنر تعمیرکار ارزش پیدا میکنه
مثلا اگه ارزش مقاومتی ۱۰۰۰ تومان است و شما از مقاومت ۲۰۰۰ تومنی وات بالا و البته حساب شده استفاده کنید و عمر دستگاه را طولانی کنید دراینصورت هنر شما به اون قطعه ارزش نیم میلیونی داده و از مراجعات مکرر متقاضی یشگیری کردید .

ثانیا در اغلب موارد ، قطعات اصلی و متفرقه ، تفاوت قیمت بالایی ندارند و اساسا در برابر هنر تعمیرکار هیچ ارزشی ندارند .
اما در هر صورت استفاده از قطعات مستعمل ، غالبا ارزشمندتر از قطعات نو هست و بسود متقاضی و بسود تعمیرکار است و در شرایط فعلی بسود اقتصاد کشور هم هست و نه تنها غیراخلاقی نیست بلکه ضرورت است .

اغلب متقاضیان ، خدمات خوب و مطمئن نیاز دارن و در صورت اطمینان حاضر هستن بیش از ارزش دستگاه بپردازن بشرطی که ضعف و نواقص تولید و شگردهای سودجویانه تولید کننده منتفی بشه .

سپاس

با تشکر از شما که با حوصله و دقت جواب دادین.واقعا پاسخ در خور و مناسبی دادین.خدا جزای خیر به شما بده.

2020-04-24
5
5
27
IMG-20200512-WA0070.jpg
باسلام استاد
یک brotherبرای کار اماده کردم نظر شما استاد چیه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
مشاهده فایل‌پیوست 166299
باسلام استاد
یک brotherبرای کار اماده کردم نظر شما استاد چیه

درود

خوبه ولی بیشتر از نیاز هست زیرا تعمیرات الکترونیک نیاز به دستگاه گران قیمت و دقیق نداره ، مضافا که مولتیمتر گرانقیمت دارای ترانزیستور و آی سی هست و لذا اگر صدمه ببینه ممکنه بسرعت عیبش رفع نشه.
اما مولتیمتر ساده مملو از مزایاست و یک مزیتش همینه که قطعاتی نداره و سرپایی و بسرعت تعمیر میشه.
مطمئنا عقربه این مولتیمتر به آهستگی و با ناز حرکت میکنه( نسبت به انواع ساده )
در هر صورت مولتیمتر خوبی هست و بیشتر از نیاز تعمیرات است .

سپاس

regal20

کاربر vip
کاربر
2013-03-02
52
42
باسلام خدمت استاد گرامی
عذرخواهی میکنم برای آموزش وشروع کلاسها حتمامیبایست مولتی مترآنالوگ باشه یاخیراز دیجیتال هم میشه استفاده کرد.همچنین میخواستم از استاد گرانقدر بپرسم که چندروز دیگرتاشروع کلاسهای آموزشی باقی مانده است .تشکر از لطفتون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود بر استاد عزیزم و جملگی همراهان
بنده نیز ولت متر دیجیتالی اوتورنج دارم
از همان ابتدای شروع به کار نیز با همین شروع کردم حدود 9 سال پیش به قیمت 70 هزار تومان خریدم
خوشبختانه با تمامی ناشیگریها و بی احتیاطی که در شروع کار داشتم مانند روز اول همچنان سالم میباشد
در اوایل کار بر اثر بی احتیاطی و ناشیگری ضربه شدیدی بهش وارد نمودم ( سلکتور تنظیمات و پرابها روی آمپر تنظیم بود در همان حال وارد پیرز 220 ولت شهری نمودم و با صدای پلپ شدیدی دو متر پریدم هوا )
خوشبختانه جز بخش آمپرمتر که یک فیوز و مقاومت فیوزی سر راهش بود بخش دیگری آسیب ندید و خودم تعمیر نمودم و تا به الان نیز صحیح و سالم میباشد

لذا حتی نحوه استفاده و کارنمودن با مولتیمتر عقربه ای رو هم فرا نگرفته ام و هیچی ازش نمیدونم

علی ایحال امروز که بازار بودم یک ولت متر عقربه ای چشمم رو گرفت و با یاد شما تهیه نمودم
فروشنده میگفت خرید قدیم میباشد به قیمت 108 هزار تومان تهیه نمودم
ولی متاسفانه هیچی ازش سردرنمیارم احتمالا باید چند جلسه اول رو به آموزش کار با ولت متر عقربه ای بیردازیم
:207:

این هم جمالش میباشد۲۰۲۰۰۵۲۵_۲۱۱۰۱۰.jpg

سپاس از جملگی بزرگواران

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
باسلام خدمت استاد گرامی
عذرخواهی میکنم برای آموزش وشروع کلاسها حتمامیبایست مولتی مترآنالوگ باشه یاخیراز دیجیتال هم میشه استفاده کرد.همچنین میخواستم از استاد گرانقدر بپرسم که چندروز دیگرتاشروع کلاسهای آموزشی باقی مانده است .تشکر از لطفتون

درود

هر مولتیمتری قابل استفاده است اما
برخی از مزایای مولتیمتر آنالوگ را مطرح کردم از جمله هر مولتیمتر آنالوگ درب و داغون و ارزونی که فقط میترش سالم باشه ارزشمندتر از دیجیتال است زیرا یکی از محاسنش اینه که عیوبش بسادگی رفع میشه .

با قیمت نازل میتونی انواع مستعمل و کار کرده و نزدیک به مفت تهیه کنی درحالیکه بسیار موثرتر و مفیدتر از دیجیتال هم هست.

لذا آنچه گفتنی بوده حسب تکلیف و وظیفه عرض کردم اما صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
همیشه ترک عادت و دست کشیدن از تعلقات گذشته دشواره ، اما اگه اندکی از مزایای آنالوگ استفاده کنی براحتی حس میکنی استفاده گذشته از دیجیتال چه محرومیت هایی داشته.

لذا شرایط شما رو بخوبی درک میکنم و با توجه به اینکه انواع اوراق و مستعملش قیمتی نداره و خسارت مالی وارد نمیکنه توصیه میکنم حتما تهیه کنی و بعد از مدتی که تجربه کردی اگه تونستی از دیجیتال استفاده کن.

فقط در موارد بسیار بسیار نادر که نیاز به دقت فوق العاده زیاد باشه موثر و قابل استفاده است.

در خصوص زمان آغاز دوره
باور بفرمایید
۱- با توجه به شدت شرمندگی و دیونی که نسبت به استقبال بی نظیر شما و نسبت به همراهی و بزرگواری های قابل ستایش مسئولین محترم سایت احساس میکنم .

۲- با توجه به اینکه علیرغم تلاش فراوانم ، هرگز نتوانستم تنها فرزندم را به الکترونیک علاقمند کنم تا اندوخته های فنی و علمی را به وی منتقل کنم.

۳- با توجه به کهولت سنی که در مراحل پایانی عمر قرار دارم .

لذا در چنین شرایطی بابت اندوخته های فنی فقط دو راه دارم .

۱- تجربیات و اطلاعاتم را با خودم ببرم و بلااستفاده کنم.
۲- یا قبل از پایان حیاتم منتشر کنم تا لااقل اطلاعاتم زندگی کنه .

به همین علت چند سال است که با نگرانی شدید از اینکه قبل از تخلیه علمی فنی ، فرصتم بپایان برسه با تعجیلی که تاپیک ها حکایت دارد در هر فرصت آزادی که پیدا کردم فقط به انتشار اطلاعاتم پرداختم .

اما با توجه به امکانات محدود و ناچیز تاپیک ها و آشفتگی مطالب و موضوعات و غیره که مکررا مورد بررسی قرار گرفت چندین سال قبل یکی از کاربران عزیز و محترم بنام آقای علی اسفندیاری پیشنهادی مطرح فرمودند که اگرچه تصور و باور نمیکردم در شرایطی که بی وقفه در حال انتشار اطلاعاتم هستم ، امکانات و لوازم گسترده و فرصت بینظیری در اختیارم قرار بگیره ، آنهم برخلاف رویداد های کل زندگی من که همیشه با رنج شدید و هزار خان حوادث روبرو بوده ام و چنین حادثه ای سابقه نداشته که نه تنها در این چند سال ، از انتشار اطلاعاتم جلوگیری نشده بلکه امدادهای باورنکردنی هم به یاری بشتابند .

در هر صورت با ناباوری پذیرفتم و اگرچه بارها تصمیمات قاطعی از سوی مسئولین محترم سایت اتخاذ شد و همیشه بدلیل مشکلات مالی شدید و نگرانی و دغدغه سایت از برگشت هزینه ها ، عملی نشد

اما اکنون در آخرین تصمیم و با توجه به پیگیری مستمر و استقبال بینظیر شما که بشدت موجب کاهش نگرانی سایت شد و استقبال از دوره های آتی را بدیهی نمود لذا با بزرگواری های ستودنی و با شیوه هایی مقرر گردید اولین دوره متناسب با تعداد علاقمندان با نازلترین هزینه ثبت نام گردد .

و با توجه به کیفیت اولین دوره که استقبال دوره های بعد را قابل تصور میسازد ، عمده هزینه ها از دوره های آتی تامین و جبران شود .

بنابمراتب و با توجه به فرصت بی سابقه ای که در طول زندگی من برای اولین بار در آخرین مراحل حیاتم بنحو باورنکردنی دراختیارم قرار گرفته بدیهی است که از لحظه قطعی شدن این دوره تا الان که تایپ میکنم کلیه امور خود را رها کرده و در راستای برگزاری این دوره تلاش بی وقفه و شبانه روزی دارم تا این دوره با حداکثر قدرت و قوت برگزار گردد .

اما هرگز تصور نمیکردم آموزش اینترنتی اینهمه مصیبت داره ؟
هر موضوع بارها و بارها و بارها فیلمبرداری میشه و هر دفعه بدلیلی تکرار میشه تا به کیفیت ایده آل نور و صدا و وضوح و بزرگنمایی لازم و کاهش حجم فیلم که نه سیخ بسوزه و نه کباب برسه
و تست نرم افزارهای مختلف که کاهش حجم فیلم صدمه ای به کیفیت تصاویر وارد نکنه و غیره و غیره خودش داستان مستقلی داره و حقیقتا کمرشکن است .

بعنوان مثال از متخصصی که در کارگردانی فیلم های آموزش پزشکی ، صاحب نام و حرفه ای است برای یک فیلم نامرتبطی که با کیفیت مشابه تهیه کردم کمک گرفتم تا نتیجه کارش را ببینم ولی زحماتش بهیچ عنوان ارزش نداشت و قابل قبولم نشد و البته خودش هم اذعان کرد که با توجه به شدت بزرگنمایی لازم در حرفه الکترونیک ، نرم افزار مورد استفاده امور پزشکی ناکارآمد است و امور الکترونیک نرم افزار متفاوتی میطلبد .

خلاصه اگرچه حسابی جر خوردم اما همچنان با تمام قدرت میکوشم در زمان ناپخته ای که وعده کردم خلف وعده نکنم و با یاری حضرت حق ، در تیر ماه کلیه امور از ناحیه من تکمیل باشه و ثبت نام صورت پذیرد .

سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا