آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روشن نشدن لپ تاپ Lenovo G500

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام روزبخیر مهندس آی سی کامل سرویس کردم پایه هاشو زیرلوپ ولی جواب نداد بازم مدام میسوزند ماسفت ها و خازنها .
چطورمیتونم خود آی سی روی مدارازنظرسلامت تست کنم آیاممکنه البته پایه های تغذیه آی سی تست کردم سالمه ولی منظورم خروجی های آی سی هست
منهدس این آی سی مگر برای درایورکردن ماسفت ها نیست ؟
آیا میشه با اسیلوسکپ سلامت کارکرد این آی سی روی برد تست کرد
واگر ممکنه شرحی بدید درباره چگونگیش آیا میشه باتست تک تک پایه gماسفت های مدار سی پی یو بااسیلوسکپ پی به صددرصدی خرابی pu901برد آیا درسته ؟

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
473
1,419
سلام روزبخیر مهندس آی سی کامل سرویس کردم پایه هاشو زیرلوپ ولی جواب نداد بازم مدام میسوزند ماسفت ها و خازنها .
چطورمیتونم خود آی سی روی مدارازنظرسلامت تست کنم آیاممکنه البته پایه های تغذیه آی سی تست کردم سالمه ولی منظورم خروجی های آی سی هست
منهدس این آی سی مگر برای درایورکردن ماسفت ها نیست ؟
آیا میشه با اسیلوسکپ سلامت کارکرد این آی سی روی برد تست کرد
واگر ممکنه شرحی بدید درباره چگونگیش آیا میشه باتست تک تک پایه gماسفت های مدار سی پی یو بااسیلوسکپ پی به صددرصدی خرابی pu901برد آیا درسته ؟

سلام
بنده تجربه اینکار رو ندارم ولی بله با اسیلسکوپ میشه خروجی آی سی به سمت گیت ماسفت ها رو چک کرد
اگر اسیلسکوپ دو کاناله باشه هر دو گیت high و Low رو میشه همزمان تست و مقایسه کرد

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام . این لپ تاپ نمیدانم چرا اینطوری میشه که با وصل شدن برق دریک ثانیه اتصال میشه مدار سی پی یو
تمام خازنها و ماسفت ها سی پی یو تعویض کردم
چندین بار آی سی pu901 تعویض کردم و در آخر آی سی از روی برد سالم برداشتم وبه بهترین شکل ممکن نصبش کردم
ولی نشد که نشد:11685::11685::11685:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
از دونفر باید درون این پست تشکر کنم که خیلی کمکم کردن یک دنیا ممنونشونم و امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشن توی زندگیشون
آقای ali m.g
وآقای reza.93
درتعمیر این لپ تاپ خیلی اذیت شدم ولی خب قرارنیست همه کار راحت باشه و با یه پرو گرام یا یک هیت حل گردد
تعداد زیادی ماسفت مجبورشدم ازدست بدم چون هربار با وصل کردن فیش اداپتور برق میسوختن و دوباره
چندین بار خازن . آی سی . ماسفت . سی پی یو و... هرچه در مدار سی پی یو بود تعویض کردم ولی جواب نگرفتم خیلی خسته شدم بیخیالش شدم و به مشتری گفتم درست نمیشه
یادتون هست گفتم یکی از خازن های مدار سی پی یو انگار جای پایه هاش روی برد اهم کمی داره
چند روز پیش یهو مشتری اومد و یک لپ تاپ همین مدل آورد برای تعویض السیدی خیلی خوشحال شدم اون خازن اندازه گرفتم دیدم اون اهم خیلی بالایی داره
همه برد را چک کردم و تمام قطعات مدار سی پی یو برداشتم حل نگردید
درآخر با چک کردن سوکت سی پی یو با لوپ اتصالی چهار پایه از سوکت نمیدانم دست من یا دست همکار یاجای دیگر مقداری لحیم وارد شده بو
بابرداشنشون مشکل حل گردید البته بخاطر همین چیزالکی خیلی ماسفت سوخت و خیلی خودم اذیت شدم

بالا