آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: افزایش قدرت اینورتر جوش IGBT

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
اون مدار رو با یک ترانزیستور و بدون کنترل فیدبک خروجی اصلا پیشنهاد نمی کنم در حد اموزش خوبه و توان یک ترانزیستور برای سویچینگ کمه، باید مدارتون شامل حداقل دو ترانزیستور باشه و دوخازن تغذیه و ترانس چاپر چند قسمتی که توسط یک ای سی pwm مرتبا سرعت و عرض پالس سویچینگ نسبت به خروجی مدار کنترل بشه وگرنه بزودی مدار اسیب میبینه و خروجی هم باید محافظت در برابر اتصال کوتاه باشه . برای همین عرض کردم بهتره از روش مهندسی معکوس استفاده کنین چون اون مدارات سالها جواب دادن و استفاده شدن و بهترین جواب رو دادن که متداول شدن . نقشه شماتیک سویچینگ 12 ولت 30 امپر به وفور توی اینترنت هست با یک سرچ ساده میتونین پیدا کنین

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
بله بنده هم عرض کردم dc هست خروجی ولی دیود فرکانس رو فیلتر نمی کنه و شکل موج dc به صورت یکسو شده ازش رد میشه خواه کاملا صاف و بدون اعوجاج و ریپل باشه خواه بصورت پالس مربعی . نمونش دیود بریج تغذیه ها بدون خازن صافی که خروجیش پر از نوسان و ریپل هست با وجود dc بودن ! که خازن با شارژ نگه داشتن به عبارت ساده حفره های بین نوسان ها و ریپل رو پر می کنه . کلمه dc به معنی جریان مستقیم و یکطرفه هست دوست من نه متناوب سینوسی (direct current)

مشاهده فایل‌پیوست 164495

بله متوجهم دوست عزیز

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
اون مدار رو با یک ترانزیستور و بدون کنترل فیدبک خروجی اصلا پیشنهاد نمی کنم در حد اموزش خوبه و توان یک ترانزیستور برای سویچینگ کمه، باید مدارتون شامل حداقل دو ترانزیستور باشه و دوخازن تغذیه و ترانس چاپر چند قسمتی که توسط یک ای سی pwm مرتبا سرعت و عرض پالس سویچینگ نسبت به خروجی مدار کنترل بشه وگرنه بزودی مدار اسیب میبینه و خروجی هم باید محافظت در برابر اتصال کوتاه باشه . برای همین عرض کردم بهتره از روش مهندسی معکوس استفاده کنین چون اون مدارات سالها جواب دادن و استفاده شدن و بهترین جواب رو دادن که متداول شدن . نقشه شماتیک سویچینگ 12 ولت 30 امپر به وفور توی اینترنت هست با یک سرچ ساده میتونین پیدا کنین

ترانس هسته فریت داره
فقط به محافظ اتصال کوتاه فکر نکرده بودم

Vahid727697

کاربر
2022-01-08
4
1
سلام دوستان بنده دستگاه جوش ادون ۲۰۰آمپردارم آمپر واقعی کمتره . کم استفاده میشه ازش سیم۳رو میزنه راحت آیا امکانش هست راهنمایی کنین چجوری میتونم چند آمپر اضافه بهش بدم تا قدرتش بالاتر بشه و به دستگاه آسیبی نرسه ممنون میشم راهنمایی کنین

msv

کاربر vip
کاربر
2011-10-20
4
1
شهر قم
افزایش قدرت igbt فقط کافی نیست باید خازن های ورودی رو هم بر حسب نیاز تغییر داد چون پیک های جریان از طریق خازنها صافی تامین میشه اگر شما igbt رو افزایش بدید اما ظرفیت خازن های قبلی رو تغییر ندید افزایش جریان موجب کاهش ولتاژ میشه و عملا همون قدرت قبلی حاصل خواهد شد یا اینطور بگم توان خروجی ثابت خواهد بود قطر سیم ها و ترک رو هم در مواردی نیاز به افزایش هست

بالا