آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ایراد نمایشگر سون سگمنت دمای هیتر گرداک 952b

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
توی سایت دیگری اپلود کردم درست شد . خیر قربان من توهین به کسی نکردم و کسی که هم فکری و کمک در حل سوالات و مشکل بکنه لایق تشکر و احترام هست . و من به تمام سوالات شما حاضرم پاسخ بدم تا مشکل کاملا واضح بیان بشه. بله اون رو چک کردم ولتاژ متغیر ما درست میاد و با تغیر دمای هیتر بین 1.45 تا 4.90 ولت تغیر می کنه

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
http://s7.picofile.com/file/8389642418/IMG_20200229_043059.jpg[/
سلم ودرود به شما واستاد غزال
میتونم اینو بگم که بارها اینبرد رو عوض کردم چون توی سی دی های قدیمی کتابی وبیتر دستگاهها هست وفقط چهار پین تغذیه ودیتا رو باید درست بزنی
این یه ال سی دی 16*2 هست ومیتونی از اونا هم استفاده کنی

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
20200229_102042.jpg
مثلا این برها ولی نوع سون سگمنت ها فرق میکنه که باید با قابت بخوره همین
پس برد مذکور هم برد ال سی دی 2*16 هست برای شما یا مشابه...امتحان کن

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
http://s7.picofile.com/file/8389642418/IMG_20200229_043059.jpg[/
سلم ودرود به شما واستاد غزال
میتونم اینو بگم که بارها اینبرد رو عوض کردم چون توی سی دی های قدیمی کتابی وبیتر دستگاهها هست وفقط چهار پین تغذیه ودیتا رو باید درست بزنی
این یه ال سی دی 16*2 هست ومیتونی از اونا هم استفاده کنی

متاسفانه سیستمش انالوگ هست و سون سگمنت که دیتا نداره و فقط ولتاژ تغذیه و ولتاژ متغیر خروجی اپ امپ میاد روش

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
متاسفانه سیستمش انالوگ هست و سون سگمنت که دیتا نداره و فقط ولتاژ تغذیه و ولتاژ متغیر خروجی اپ امپ میاد روش

دوست گرامی اگه این عکس متعلق به برد شماست پس خوب دقت کنی میبینی که یه سوکت چهار پین هست که 5 ولت وزمین و دیتا وکلاک هست...خود سون سگمنت که دیتا نمیخاد اون چیپ پشت سون سگمنت هست که یه پردازنده وشیفت رجیستره.
پس قطعا باید همون چهار سیم قبلی رو جای جدیده وصل کنی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
توی سایت دیگری اپلود کردم درست شد . خیر قربان من توهین به کسی نکردم و کسی که هم فکری و کمک در حل سوالات و مشکل بکنه لایق تشکر و احترام هست . و من به تمام سوالات شما حاضرم پاسخ بدم تا مشکل کاملا واضح بیان بشه. بله اون رو چک کردم ولتاژ متغیر ما درست میاد و با تغیر دمای هیتر بین 1.45 تا 4.90 ولت تغیر می کنه

درود

ضمن تشکر از مساعدت دوستان گرامی

اگه سوالی را بی پاسخ نمیگذاری و زحمت اضافی تحمیل نمیکنی
پس چرا دوباره منو ناگزیر به تکرار سوال کردی
عرض کردم طبق شمارش خودت سیم ۱ را ازاد کن ببین تغییری در نمایشگر می بینی؟
ضمنا روی نمایشگر خود دستگاه کار میکنی یا متفرقه است ؟

سپاس
تصویر این برد که ارسال کردی متعلق به دستگاه است یا متفرقه است ؟
IMG_20200229_140347_704.jpg

آخرین ویرایش:

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود

ضمن تشکر از مساعدت دوستان گرامی

اگه سوالی را بی پاسخ نمیگذاری و زحمت اضافی تحمیل نمیکنی
پس چرا دوباره منو ناگزیر به تکرار سوال کردی
عرض کردم طبق شمارش خودت سیم ۱ را ازاد کن ببین تغییری در نمایشگر می بینی؟
ضمنا روی نمایشگر خود دستگاه کار میکنی یا متفرقه است ؟

سپاس
تصویر این برد که ارسال کردی متعلق به دستگاه است یا متفرقه است ؟
مشاهده فایل‌پیوست 163478

بله تست کردم با قطع شدن یا نشدن پایه 1 ولتاژ ریفرنس هیچ تغیری توی نمایشگر بوجود نمیاد . کلا بنظر چیپ سوخته باشه و روی اعداد 333 گیر کرده هیچ تغیری هم نمیکنه نه با تغذیه خارجی نه روی خود هیتر ، تمام برد هم چک شده ایرادی نیست روی قطعات کنارش، حتی چیپ رو کمی گرم کردم تفاوتی نکرد. بله این برد نمایشگر خود دستگاهه گفتم این مدل از برد اصلی نمایشگرش جدا هست و با 4 تا سیم و سوکت وصل میشه .

آخرین ویرایش:

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
دوست گرامی اگه این عکس متعلق به برد شماست پس خوب دقت کنی میبینی که یه سوکت چهار پین هست که 5 ولت وزمین و دیتا وکلاک هست...خود سون سگمنت که دیتا نمیخاد اون چیپ پشت سون سگمنت هست که یه پردازنده وشیفت رجیستره.
پس قطعا باید همون چهار سیم قبلی رو جای جدیده وصل کنی

دوست خوبم روی برد اصلی هیچ ای سی یا چیپست دیجیتال منطقی وجود نداره که دیتا و کلاک بسازه برای این برد ، کلا سیستم انالوگ هست و خروجی تقویت شده ای سی اپ امپ سنسور دما روی برد اصلی میاد بصورت ولتاژ متغیر به این چیپ تا به عدد تبدیل بشه . جدا ازون دیتا هیچ وقت 5 ولت نمیَشه ولتاژش و چک کردم دقیقا کنار سوکتی که میاد رو این برد تو برد اصلی دوتا رگلاتور 7805 و 7905 نصب شده برای ساخت این دو ولتاژ. من خیلی پروژه با میکرو کنترلر ها کار کردم و ال سی دی هایی که شما میفرمایین دیجیتال هستن تو بازار به میکرو کنترلر احتیاج داره تا براش دیتا بفرسته انالوگ که کار نمی کنه . باز اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن. تشکر

آخرین ویرایش:
بالا