آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه نزدن پکیج بوتان

moini

کاربر
2013-01-18
87
154
همدان -شهر سرکان
سلام دوست عزیز قصد بی احترامی نداشتم بد برداشت نکنید لطفا چون من تو مشتری های حضوریم هم بعضیا فقط تخصص در قسمت مکانیکال پکیچ و کولر گازی دارن بعضی ها هم از الکترونیک نیز سرشته دارن چون حتی اگر همه ما خدای الکترونیک هم باشیم زمانی که از مکانیزم و نحوه عملکرد یک دستگاه خاص اطلاعاتی نداشته باشیم چه بسا یک تعمیر سخت را انجام دهیم ولی در اخر وصل نبودن یک سنسور برای مثال یا کم بودن مقدار ان باز مانع از نتیجه گیری کامل از تعمیر شده و چه بسا راه را غلط برویم، من در پاسخ پیام شما یسری نکاتو گفتم اگر مراحل انجام دادین خیلی زود به جواب میرسیم انشالله..ممنون

سلام عزیزم بنده ناراحت نشدم . توضیحی که دادم صرفا برای این بودکه بگم از قسمت الکترونیک سر در میارم و بنده هم قصد بی احترامی ندارم . ما همه دور هم جمع شدم تا با تبادل اطلاعات و تجربه هامون مایه رشد و ترقی همگدیگر رو فراهم نماییم . در مورد برد تمامی متعلقات خارج از برد همگی سالم و متصل هستند چون بدون تعییر هیچ المانی فقط با تعویض برد مشکل حل میشه .
اگه امکان داره در مورد المانهایی که در مسیر سیستم جرقه روی برد توضیحی بدین تا بدونم کدوم قطعات رو باید تست کنم ممنون میشم باز هم سپاسگزارم که وقت گذاشتین و جواب بنده رو دادین .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

moini

کاربر
2013-01-18
87
154
همدان -شهر سرکان
با سلام
باتوجه به اینکه نمونه سالم برد را در اختیار دارید میتونید با ولتاژگیری از قسمت های مربوط به راه انداز جرقه زن و مقایسه اونها در زمان های مختلف به نتیجه برسید

ممنون از بذل توجه شما. متاسفانه در دسترسم نیست . که بتونم تست کنم. پکیج منزل مشتری نصب میباشد .

• Like

moini

کاربر
2013-01-18
87
154
همدان -شهر سرکان
سلام دوست عزیز عوامل زیادی باعث میشن که برد فرمان جرقه نده اگر پکیج از نوع فن دار باشه قطعه ای به اسم پرشر هوا در اون وجود داره که گزارش سلامت دودکش و فن رو به برد ارسال میکنه و برد قبل از جرقه زدن پرشر هوا رو چک میکنه قبل از هر چیز باید از سلامت فن و پرشر هوا مطمعن باشید پایین بودن دور فن، گرفتگی ونتوری(لوله ای است که درون فن قرار دارد و توسط شیلنگ سیلیکونی به پرشر هوا متصل است) کافی نبودن هوای ورودی، خرابی خود پرشر هوا باعث میشه که برد به حالت جرقه زنی نرسه و ارور میده برد شما باید مربوط به دستگاه بوتان مدل اوپتیما یا کالدا ونزیا باشه اگر از صحت کارکرد موارد فوق مطمعن هستید در این صورت میشه گفت در بیشتر بردهای اوپتیما و کالدا خرابی ها مربوط به رله ها هستند رله ها را چک کنید در نهایت ترانس جرقه رو هم فراموش نکنید(در این مدل ترانس جرقه روی برد نیست داخل پکیج قرار دارد) امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم موفق و پیروز باشید.

بررسی که کردم متوجه شدم که رله شیر گاز یکی از پایه هاش توسط رله ۲ برق رسانی میشه ایا امکان داره اون رله خراب باشه و رله شیر گاز عمل نکنه تا جرقه بزنه . بررسی می کنم جوابشو میدم

• Like

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
دوستان سلام یه برد پکیج بوتان برام اوردن که جرقه نمیزنه تمامی مدار شوفاژ بررسی شده مشکل از برده . کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره. این هم عکس برد

سلام. شما یه ترانزیستور به شماره t2a دقیقا کنار قطعه رو شاسی نوشته. بعد اپتوکپلر کناریش این دوتا تعویض کنید. اینا مربوط به جرقه زن هستن. اگر. گاز. برای یه لحظه باز میشه در غیر اینصورت. موضوع فرق میکنه. خازن کنار جک جرقه زن. یک میکروفاراد باید باشه اگر کمتر بود. اون تعویض کنید

G_shayan_H

کاربر
2019-01-05
28
26
دوستان سلام یه برد پکیج بوتان برام اوردن که جرقه نمیزنه تمامی مدار شوفاژ بررسی شده مشکل از برده . کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره. این هم عکس برد
مشکل برد حل شدن منم دقیقا هم مشکل رو دارم

G_shayan_H

کاربر
2019-01-05
28
26
اگر کسی این ایراد رو حل کرده ممنون میشم مشکل رو بگه پکیج دائم چراغ قرمز روشنه و جرقه زن نمیاد داخل مدار

بالا