آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: جرقه نزدن پکیج بوتان

moini

کاربر
2013-01-18
86
154
همدان -شهر سرکان
دوستان سلام یه برد پکیج بوتان برام اوردن که جرقه نمیزنه تمامی مدار شوفاژ بررسی شده مشکل از برده . کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره. این هم عکس برد

پیوست‌ها

• 1.8 مگابایت بازدیدها: 559

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
دوستان سلام یه برد پکیج بوتان برام اوردن که جرقه نمیزنه تمامی مدار شوفاژ بررسی شده مشکل از برده . کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره. این هم عکس برد

از کجا مطمئنی از برده ایا هنگام روشن کردن چراغ قرمز روشن میشه و روشن میمونه یا چشمک میزنه؟ وضعیت چراغ سبز چیه ایا کلا روشن نمیشه یا روشن و اعلام خطا میکنه؟

Navid.59

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-26
2
11
35
سلام دوست عزیز عوامل زیادی باعث میشن که برد فرمان جرقه نده اگر پکیج از نوع فن دار باشه قطعه ای به اسم پرشر هوا در اون وجود داره که گزارش سلامت دودکش و فن رو به برد ارسال میکنه و برد قبل از جرقه زدن پرشر هوا رو چک میکنه قبل از هر چیز باید از سلامت فن و پرشر هوا مطمعن باشید پایین بودن دور فن، گرفتگی ونتوری(لوله ای است که درون فن قرار دارد و توسط شیلنگ سیلیکونی به پرشر هوا متصل است) کافی نبودن هوای ورودی، خرابی خود پرشر هوا باعث میشه که برد به حالت جرقه زنی نرسه و ارور میده برد شما باید مربوط به دستگاه بوتان مدل اوپتیما یا کالدا ونزیا باشه اگر از صحت کارکرد موارد فوق مطمعن هستید در این صورت میشه گفت در بیشتر بردهای اوپتیما و کالدا خرابی ها مربوط به رله ها هستند رله ها را چک کنید در نهایت ترانس جرقه رو هم فراموش نکنید(در این مدل ترانس جرقه روی برد نیست داخل پکیج قرار دارد) امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم موفق و پیروز باشید.

moini

کاربر
2013-01-18
86
154
همدان -شهر سرکان
سلام دوست عزیز عوامل زیادی باعث میشن که برد فرمان جرقه نده اگر پکیج از نوع فن دار باشه قطعه ای به اسم پرشر هوا در اون وجود داره که گزارش سلامت دودکش و فن رو به برد ارسال میکنه و برد قبل از جرقه زدن پرشر هوا رو چک میکنه قبل از هر چیز باید از سلامت فن و پرشر هوا مطمعن باشید پایین بودن دور فن، گرفتگی ونتوری(لوله ای است که درون فن قرار دارد و توسط شیلنگ سیلیکونی به پرشر هوا متصل است) کافی نبودن هوای ورودی، خرابی خود پرشر هوا باعث میشه که برد به حالت جرقه زنی نرسه و ارور میده برد شما باید مربوط به دستگاه بوتان مدل اوپتیما یا کالدا ونزیا باشه اگر از صحت کارکرد موارد فوق مطمعن هستید در این صورت میشه گفت در بیشتر بردهای اوپتیما و کالدا خرابی ها مربوط به رله ها هستند رله ها را چک کنید در نهایت ترانس جرقه رو هم فراموش نکنید(در این مدل ترانس جرقه روی برد نیست داخل پکیج قرار دارد) امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم موفق و پیروز باشید.

سلام نوید جان . ممنون که وقت گذاشتین . تمامی موارد ذکر شده را تست کردم همگی سالم هستن. چون بدون تغییر در هیچ یک از موارد فقط برد رو جابجا کردم و پکیج درست و سالم کار می کند . و مطمئن هستم که برد ایراد داره . زمانی که یک برد جدید گذاشتم روی پکیج به راحتی داره کار می کنه . فقط نمیدونم که کدام قطعات مربوط به سیستم جرقه روی برد میباشد .

moini

کاربر
2013-01-18
86
154
همدان -شهر سرکان
از کجا مطمئنی از برده ایا هنگام روشن کردن چراغ قرمز روشن میشه و روشن میمونه یا چشمک میزنه؟ وضعیت چراغ سبز چیه ایا کلا روشن نمیشه یا روشن و اعلام خطا میکنه؟

سلام ممنونم که جواب دادین . چون برد رو با یک برد دیگه تعویض کردم و داره به راحتی کار میکنه . برد روشن میشه یک لحظه چراغ زرد چشمک میزنه و بعد چراغ قرمز ثابت می مونه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

moini

کاربر
2013-01-18
86
154
همدان -شهر سرکان
سلام دوست عزیز . شغل بنده تعمیر کار بردهای الکترونیک هستم . شاید به اندازه شما تبحر نداشته باشم و لی ۲۴ ساله که تعمیر گاه الکترونیک دارم

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
158
با سلام
باتوجه به اینکه نمونه سالم برد را در اختیار دارید میتونید با ولتاژگیری از قسمت های مربوط به راه انداز جرقه زن و مقایسه اونها در زمان های مختلف به نتیجه برسید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام دوست عزیز . شغل بنده تعمیر کار بردهای الکترونیک هستم . شاید به اندازه شما تبحر نداشته باشم و لی ۲۴ ساله که تعمیر گاه الکترونیک دارم

سلام دوست عزیز قصد بی احترامی نداشتم بد برداشت نکنید لطفا چون من تو مشتری های حضوریم هم بعضیا فقط تخصص در قسمت مکانیکال پکیچ و کولر گازی دارن بعضی ها هم از الکترونیک نیز سرشته دارن چون حتی اگر همه ما خدای الکترونیک هم باشیم زمانی که از مکانیزم و نحوه عملکرد یک دستگاه خاص اطلاعاتی نداشته باشیم چه بسا یک تعمیر سخت را انجام دهیم ولی در اخر وصل نبودن یک سنسور برای مثال یا کم بودن مقدار ان باز مانع از نتیجه گیری کامل از تعمیر شده و چه بسا راه را غلط برویم، من در پاسخ پیام شما یسری نکاتو گفتم اگر مراحل انجام دادین خیلی زود به جواب میرسیم انشالله..ممنون

بالا