آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شارژ نکردن دینام پراید

رستمخان

کاربر
2018-12-21
41
54
38
نیشابور
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
ماشین پراید کاربراتور ولی دینامش انژکتوره دینام در حالت در جا روشن شارژ نمی کنه ولتاژ دینام در این حالت ۱۲ ولت هست و باعث خالی شدن باتری میشه اما موقع رانندگی و گاز دادن ماشین ولتاژ دینام تا ۱۵ ولت می رسه و باطری رو شارژ میکنه
در مرحله اول زغالهای افتامات و به علت نتیجه نگرفتن خود آفتامات نیز تعویض گردیده اما همچنان مشکل ما برجاست
لازم به ذکر است که چراغ دینام در حالت خاموش و سویچ باز روشن میشه و به محض روشن شدن خودرو خاموش میشه
لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
ماشین پراید کاربراتور ولی دینامش انژکتوره دینام در حالت در جا روشن شارژ نمی کنه ولتاژ دینام در این حالت ۱۲ ولت هست و باعث خالی شدن باتری میشه اما موقع رانندگی و گاز دادن ماشین ولتاژ دینام تا ۱۵ ولت می رسه و باطری رو شارژ میکنه
در مرحله اول زغالهای افتامات و به علت نتیجه نگرفتن خود آفتامات نیز تعویض گردیده اما همچنان مشکل ما برجاست
لازم به ذکر است که چراغ دینام در حالت خاموش و سویچ باز روشن میشه و به محض روشن شدن خودرو خاموش میشه

درود
آفتاماتهای موجود در بازار بسیار بی کیفیت هستند
حتما جنس خوب تهیه نمایید قیمت جدید رو ندارم ولی به قیمت ۶ ماه گذشته مثال میزنم احتمالا تغییری نکرده
آفتامات زیر ۸۰ هزار اصلا نگیر حتی در صورت ضمانت

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
مورد بعد :
ولتاژ دینام حتی بدون گاز دادن باید حدود ۱۴ ولت باشه لذا ۱۲ ولت یعنی مشکل برطرف نشده
به حرف باطری سازها اعتماد نکن
و تا حدود ۱۴ ولت رو بهت تحویل نداده ماشین رو تحویل نگیر

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
ماشین پراید کاربراتور ولی دینامش انژکتوره دینام در حالت در جا روشن شارژ نمی کنه ولتاژ دینام در این حالت ۱۲ ولت هست و باعث خالی شدن باتری میشه اما موقع رانندگی و گاز دادن ماشین ولتاژ دینام تا .... ولت می رسه و باطری رو شارژ میکنه

نکته بسیار مهم که حتی در صورت تعویض آفتامات با نوع مرغوب در کوتاهترین زمان منجر به سوختن مجدد آفتامات خواهد شد

[hide] ضعف در انتقال جریان میباشد لذا سیم خروجی دینام رو بدون تردید تقویت کنید با سیم مفتولی نمره 1.5 و یا سیم رشته ای حداقل نمره ۶ با خود سیم خروجی دینام سری نمایید [/hide]
به احتمال خیلی قوی ممکنه ضعف شارژ دینام نیز مرتفع شود

رستمخان

کاربر
2018-12-21
41
54
38
نیشابور
درود
آفتاماتهای موجود در بازار بسیار بی کیفیت هستند
حتما جنس خوب تهیه نمایید قیمت جدید رو ندارم ولی به قیمت ۶ ماه گذشته مثال میزنم احتمالا تغییری نکرده
آفتامات زیر ۸۰ هزار اصلا نگیر حتی در صورت ضمانت

سلام یعنی مشکل صد در صد از آفتامات هستش؟
یعنی دوباره آفتامات رو تعویض کنم؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام یعنی مشکل صد در صد از آفتامات هستش؟

دوست گرامی اگر کابل خروجی دینام ضعف داشته باشد که قطعا دارد (اصولا بعد از مدتی جریان دهی ضعیف میشه )
حتی آفتامات نو هم جایگزین نمایید مجدد خواهد سوخت
لذا حتما از کابل مطمعن شوید
]سلام یعنی مشکل صد در صد از آفتامات هستش؟
فدات شم هیچ صد در صدی وجود ندارد
من تجربه خودمو عرض میکنم
وسیله دست شماست باید همه جوانب رو در نظر داشته باشید
حتی شل بودن تسمه دینام نیز میتونه تاثیر گذار باشه

آخرین ویرایش:

elkteronikemodern

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
424
993
مورد بعد :
ولتاژ دینام حتی بدون گاز دادن باید حدود ۱۴ ولت باشه لذا ۱۲ ولت یعنی مشکل برطرف نشده
به حرف باطری سازها اعتماد نکن
و تا حدود ۱۴ ولت رو بهت تحویل نداده ماشین رو تحویل نگیر
دقیقا درست میفرمایید در زمان گاز دادن باید تا۱۴.۴ بره، و درجا ۱۴، من خودم بیش از ۸ بار در یکسال دینام ماشینم تعمیر کردم نشد مه نشد، بعدا فهمیدم که کلا به خاطر خراب بودن. بالشتک افتامات خراب میشه و یه دنیا نو خریدم کلکشو کندم

mori220

کاربر
2009-01-19
77
215
تهران
با سلام
خرابی های دینام اینها هست
1 خرابی سیم پیچ دینام
2 خرابی کلکتور
3 خرابی آفتامات
4 خرابی کابل خروجی دینام
5 خرابی زغال سر کلکتور دینام
6 شل بودن تسمه چرخاننده دینام
7 خرابی بلبرینگ یا نگهدارنده آرمیرچر یا همون سیم پیچ
ولا غیر
دیروز یکی خریدم 85 که وقتی درجا مار میکنه 14 ولت و وقتی گاز میدی تا 14.5 هم میرسه

رستمخان

کاربر
2018-12-21
41
54
38
نیشابور
نکته بسیار مهم که حتی در صورت تعویض آفتامات با نوع مرغوب در کوتاهترین زمان منجر به سوختن مجدد آفتامات خواهد شد

hidden content may not be quoted
سلام من که نمیتونم ببینم این متن رو :boxing:

رستمخان

کاربر
2018-12-21
41
54
38
نیشابور

hidden content may not be quoted
سلام و تشکر دوست عزیز
سیم برق دینام یه سال پیش با ۳ رشته سیم افشان با سطح مقطع ۶ میلیمتر مربع به باتری و سیم بدنه با یک رشته سیم افشان ۱۰ به بدنه و باتری تقویت شده
دینام هم موقع سرویس بازدید شده و از نظر ظاهری بلبرینگ کلکتور و حتی دیودها تست شده و سالم هستند سیم پیچ هم خیلی سالم دیده میشد فقط تست نشده در کل دینام خیلی سالم و نو دیده میشد .
یه مقدار کارم شلوغه نتونستم دوباره بازش کنم و تست کنم.
ولی به احتمال زیاد ایراد از سیم پیچ آرمیچر باشه امروز از یه تعمیرکار آشنا پرسیدم
مشکل برطرف شد اعلام میکنم

بالا