آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانلود: نقشه ناقص از منبع تغذیه آداک (ADAK)

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
مشاهده فایل‌پیوست 170930

درود

با مقایسه دو نقشه فوقانی (نقشه فعلی در نقل قول و کپی پست شما و نقشه قبلی که زیر آن و بالای پست خودم ) بنظر میرسه ما رو گرفتید .
مزاح شایسته ای نبود
حتی یک تغییر یا قطعه جدید یا حتی نقطه ای که به نقشه قبلی اضافه فرمودید اعلام و اشاره فرمایید.

کدامیک از مواردی که در پست ۴۴ تاکید کردم به نقشه اضافه شده
خصوصا معرفی ولوم جریان و ولتاژ و ادامه پایه های این دو ولوم

سپاس

درود استاد

عذرخواهی میکنم فایل ها کنار هم بودن سایت دیگه آپلود کردم استباها فایل قبلی آپلود شد

تقدیم شما

http://s17.picofile.com/file/8412189350/adak_mahan.jpeg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
درود

قابل دریافت نیست .

سپاس
خدمت شما استاد گرانقدر
adak_mahan2.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

ولوم ولتاژ صحیح نیست ممکنه مسیر دیگری داشته و نکشیده باشی.

مسیرها و قطعات مرتبط با پایه های ولوم جریان و ولتاژ بسیار مهمه و خطا موجب سردرگمی و گمراهی شدیدم میشه با حداکثر دقت بررسی فرمایید.
مقصودم ادامه صحیح مسیر است وگرنه هر دو پایه ولوم ولتاژ بدرستی کشیده شده و یک پایه به خروجی و دیگری بدرستی به فاین متصله ولی ادامه مسیر فاین و یا قطعات بعدی صحیح نیست .

پورت ۱ و پورت ۲ چیه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

ولوم ولتاژ صحیح نیست ممکنه مسیر دیگری داشته و نکشیده باشی.

مسیرها و قطعات مرتبط با پایه های ولوم جریان و ولتاژ بسیار مهمه و خطا موجب سردرگمی و گمراهی شدیدم میشه با حداکثر دقت بررسی فرمایید.
مقصودم ادامه صحیح مسیر است وگرنه هر دو پایه ولوم ولتاژ بدرستی کشیده شده و یک پایه به خروجی و دیگری بدرستی به فاین متصله ولی ادامه مسیر فاین و یا قطعات بعدی صحیح نیست .

پورت ۱ و پورت ۲ چیه؟

سپاس

درود استاد
مسیر ها رو با دقت بررسی میکنم
پورت ۱ و پورت ۲ چیه؟

دوتا پتانسیومتر10k روی برد هستن با همین عنوان(POT1-POT2) که روی برد نوشته بود منم رو نقشه نوشتم

نقشه اصلاح شد خدمت شما

6xx4_adak_(1).jpeg

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد
مسیر ها رو با دقت کشیدم ولی چشم بازم بررسی میکنم

دوتا پتانسیومتر10k روی برد هستن با همین عنوان(POT1-POT2) که روی برد نوشته بود منم رو نقشه نوشتم

سپاس

درود

تردید ندارم اشتباه میکنی مگر از تولیدات گرمابه حاج طوسی عزیز باشه.
اساسا چنین آرایش و ارتباطی برای دو پتانسیومتر ۱۰ کیلو توجیه و مبنای علمی نداره .
پس هر دو داخل برد و برای اپراتور غیرقابل دسترس است؟
البته یکی مانعی نداره ولی دو تا اونم با مقدار مساوی و بدون انشعاب پایه وسط !!!
ازآنجاکه نقشه این تغذیه منتشرنشده و زحمت شما ارزش فوق العاده داره لذا با رعایت موارد ساده ای ارزنده تر میشه.

زمان انتخاب قطعه میتونی عبارات و لیبل های بیهوده را حذف کنید مثلا عدد 50℅ همراه ولوم و پتانسیومتر
و عبارت volom همراه ولوم و پتانسیومتر
مستطیل آی سی که با رنگ متفاوتی داخل شماره های پایه قرار بگیره و اگه علامت اپ امپ ها داخل مستطیل آی سی باشه و ورودی های مثبت ومنفی و خروجی آپ امپ با رنگ متفاوت به شماره پایه ها متصل بشه (مطابق دیتاشیتی که ویرایش و پیوست میکنم باشه ) بسیار عالی میشه و ارزیابی و تحلیل را ساده میکنه

تا همینجا که کشیدی و ارسال کردی هم بسیار عالی است و اگه برات دشواره نیاز نیست مواردی که ذکر شد اضافه کنی
اگه خواستی مثلث های آی سی رو مشخص کنی از تصاویر پیوست استفاده کن اما نیاز نیست شبیه دیتاشیت vs+ به مثلث متصل بشه و فقط vs+حوالی پایه ۱۲ نوشته بشه کافیه و vs- برای پایه 7

فقط ورودی بافر و آپ امپ و خروجی آنها به شماره پایه ها متصل بشه کافیه مثلا در 723 خروجی آپ امپ به ۱۳ و دو ورودیش به ۵ و ۴

و ورودی بافر به پایه ای نرفته و آزاد باشه و خروجی بافر به پایه 6

و کنار پایه ۱۱ نوشته بشه vc
و vo برای پایه ۱۰ نوشته بشه دراینصورت 723 فوق انتظار میشه

۳۲۴ راحت تره و ۴ مثلث میخواد و رسم تغذیه داخل ای سی هم نمیخواد و فقط ارتباط خطوط ورودی ها و خروجی مثلث ها به شماره پایه ها

میدونم زحمت زیادی داره و بهیچ عنوان مورد انتظار نیست .

سپاس

6xx4_adak_(1).jpeg

IMG_20201029_142540_063.jpg

IMG_20201029_142630_805.jpg

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

تردید ندارم اشتباه میکنی مگر از تولیدات گرمابه حاج طوسی عزیز باشه.
اساسا چنین آرایش و ارتباطی برای دو پتانسیومتر ۱۰ کیلو توجیه و مبنای علمی نداره .
پس هر دو داخل برد و برای اپراتور غیرقابل دسترس است؟
البته یکی مانعی نداره ولی دو تا اونم با مقدار مساوی و بدون انشعاب پایه وسط !!!
ازآنجاکه نقشه این تغذیه منتشرنشده و زحمت شما ارزش فوق العاده داره لذا با رعایت موارد ساده ای ارزنده تر میشه.

زمان انتخاب قطعه میتونی عبارات و لیبل های بیهوده را حذف کنید مثلا عدد 50℅ همراه ولوم و پتانسیومتر
و عبارت volom همراه ولوم و پتانسیومتر
مستطیل آی سی که با رنگ متفاوتی داخل شماره های پیه قرار بگیره و اگه مثلث اپ امپ های آی سی داخل مثلث باشه و ورودی وهای مثبت ومنفی و خروجی آپ امپ با رنگ متفاوت به شماره پایه ها مطابق دیتاشیتی که ویرایش و پیوست میکنم باشه بسیار عالی میشه و ارزیابی و تحلیل را ساده میکنه

تا همینجا هم بسیار عالی است و اگه برات دشواره نیاز نیست.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 171029

مشاهده فایل‌پیوست 171030

درود استاد
محصولات روسیه هست همیشه متفاوت بودن حتی یه پیچ چهار سو تو این منبع وجود ندارد همه پیچ‌ها رو دو سو گذاشتن این دوتا پتانسیومتر که خوب بررسی کنید بجز ۲ پایه همه پایه ها مشترک هستن

ضمنا استاد سخت گیر ولتاژ ۲۵ ولت ۲ آمپر دقیق هستم و عیب یابی این دستگاه هرچه زودتر برام ضروریه
من با یه نرم افزار اندروید بنام تسلادرویید برای اولین بار نقشه کشیدم که علت دیر شدن هم عدم تجربه قبلی بود بعضی چیزها تعریف شده هستن و حذف نمیشن اگر مقدوره با همین نقشه فعلا به عیب یابی بپردازیم
در اسرع وقت با لپ تاب نقشه رو بصورت کامل البته اگه یه نرم افزار ساده معرفی کنید میکشم
سپاسگزارم

3d7b_۲۰۲۰۱۰۲۹_۱۴۲۸۰۷.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد
مسیر ها رو با دقت بررسی میکنم

نقشه اصلاح شد خدمت شما

6xx4_adak_(1).jpeg

سپاس

درود

آیا ولوم ولتاژ و جریان اشتباه نشده ؟
ایا پایه های آی سی را اشتباها از پشت مدار نشمردی ؟
گاهی منم اشتباه میکنم
باید علامت نقطه روی یکی از گوشه های آی سی پیدا کنی که روبروی پایه ۱ هست حالا پایه ها رو از بالای آی سی ببین ( از زیرش نه ) و از پایه ۱ در جهت عکس عقربه ساعت بشمار .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد
محصولات روسیه هست همیشه متفاوت بودن حتی یه پیچ چهار سو تو این منبع وجود ندارد همه پیچ‌ها رو دو سو گذاشتن این دوتا پتانسیومتر که خوب بررسی کنید بجز ۲ پایه همه پایه ها مشترک هستن

ضمنا استاد سخت گیر ولتاژ ۲۵ ولت ۲ آمپر دقیق هستم و عیب یابی این دستگاه هرچه زودتر برام ضروریه
من با یه نرم افزار اندروید بنام تسلادرویید برای اولین بار نقشه کشیدم که علت دیر شدن هم عدم تجربه قبلی بود بعضی چیزها تعریف شده هستن و حذف نمیشن اگر مقدوره با همین نقشه فعلا به عیب یابی بپردازیم
در اسرع وقت با لپ تاب نقشه رو بصورت کامل البته اگه یه نرم افزار ساده معرفی کنید میکشم
سپاسگزارم

3d7b_۲۰۲۰۱۰۲۹_۱۴۲۸۰۷.jpg

درود

بنظر نمیرسه روسی باشه روسی کلنگی تر از این حرفاست ، بیشتر ایرانی بنظر میرسه.

نگفتم حذف در صدولوم و غیره ضروری است بلکه گفتم ازانجاکه حذف لیبل زحمتی نداره ولی در ارزش زحمات شما موثره لذا در صورت امکان حذف بشه بهتره .
که با توجه به مشکل نرم افزار نادیده بگیرید خصوصا که اثری برای من نداره

فرمودید

... ولتاژ ۲۵ ولت ۲ آمپر دقیق هستم ...
مقصود این جمله مفهومم نشد.
پایه ۴ و ۵ آی سی 723 تعیین کننده است و با دقت کلیه قطعاتش در نقشه اضافه بشه.
مطمئنم پایه ۵ علاوه بر مقاومت و خازن R6, c6 به قطعات دیگه هم متصله.
پایه ۴ ای سی 723 را با یک مقاومت ۴،۷ کیلو یکبار به پایه ۷ و یکبار به ۱۲ متصل و ولتاژ خروجی را گزارش کنید.
سپس همین آزمایش را با پایه ۵ انجام دهید

اندازه گیری ولتاژ پایه های 723 در پست ۴۱ ناصحیح بوده و قطعا پروب مشکی را اشتباها به منفی خروجی متصل کردید
پروب مشکی را به پایه 7 متصل و مجددا ولتاژ پایه ها را اعلام فرمایید .

آیا مطمئنید که سر وسط دو ترانس بهم متصل شده اند و نسبت بهم صفر اهم هستند ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

آیا ولوم ولتاژ و جریان اشتباه نشده ؟
ایا پایه های آی سی را اشتباها از پشت مدار نشمردی ؟
گاهی منم اشتباه میکنم
باید علامت نقطه روی یکی از گوشه های آی سی پیدا کنی که روبروی پایه ۱ هست حالا پایه ها رو از بالای آی سی ببین ( از زیرش نه ) و از پایه ۱ در جهت عکس عقربه ساعت بشمار .

سپاس

درود استاد
در مورد ولوم های جریان و ولتاژ بررسی مجدد انجام خواهد شد و نتیجه اعلام
در مورد پایه های ایسی قطع به یقین مطمنم چون بارها بخاطر همین معکوس بودن پشت و روی مدار نقشه پاک و از اول کشیدم ضمنا بعد اضافه کردن هر قطعه به نقشه از روی سوکت قرار گیری ایسی مجدد بررسی کردم تا مطمن شدم ...ولی انسان جایز خطا هست چشم مجدد بررسی میکنم

• Like
بالا