آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

افزایش ولتاژ پاور P5

behzadzxx

کاربر
2019-10-31
14
12
40
سلام استاد خسته نباشید
من دو تا پاور پی پنج دارم که هی ماسفت میسوزونه ایسی درایور هم عوض میکنم و ترانس فورماتور هم عوض کردم ولی بازم میسوزونه
ماسفتهای اس ام دی قسمت خروجی که دوازده تا هستن
ممنون میشم کمکم کنید

pedmeh

کاربر
2016-06-03
5
5
سلام.من هم همین مشکل رو دارم.با یک برد سالم مقایسه کردم و متوجه شدم که پایه شماره ۱۶ ای سی u16 به جای این که سیگنال سوزنی بده.داره سیگنال مربعی میفرسته.که به محض این که دستگاه میاد هش ریت بگیره میسوزه.شما نتیجه ای رسیدین؟

Saeidnj

کاربر
2021-01-16
1
1
سلام دوست من من یه سری پاورp5خریداری کردم نو اصلا باز هم نشده پلمپ و هیچ سر رشته ای ندارم میخواستم بوم تعمسر کار تا با کردن ولتاژ به ۱۳.۵ بندازم رو e10
الان ولت متر کردیم ولتاژش روی ۱۱.۴ ۱۱.۶هستش این امر عادیه به نظرتون

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام دوست من من یه سری پاورp5خریداری کردم نو اصلا باز هم نشده پلمپ و هیچ سر رشته ای ندارم میخواستم بوم تعمسر کار تا با کردن ولتاژ به ۱۳.۵ بندازم رو e10
دوست عزیز
ولتاژ کم هست و پاور شما مشکل داره
و طراحی پیچیده ای داره به یک تعمیرکار متخصص نشان بدید.

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36

سلام
خیر مشکل داره ولتاژ پاور P5 در محدوده 12.4تا12.8 ولت استاندارش هست، بر خلاف ظاهرشون پاورهای نسبتا پیچیده ای هستن و ایرادهای کاملا متنوعی دارن، ما به صورت کاملا تخصصی تعمیرات پاور ماینر ور انجام میدیم میتونین بفرستین برامون.

reza5628

کاربر vip
کاربر
2009-10-02
100
176
اپتوکوپلر ot1 رو از مدار خارج کنید تا ولتاژ 13 ولت بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: energi2er

energi2er

کاربر
2018-05-23
3
1
اقا دستت درد نکنه ot1 رو در اوردم دیدم رفت رو سیزده بعد عوضشم کرده بودم ولی باز رو 9.9 بود رفتم نگاه کردم به دو ترانزیستور وصل بود اونا لحیم سردی داشتن گرمشون کردم رفت روی 12.79 الان منتظره ماسفتاشم که بزارم روش و بعد ببندمش

احمدساكي

کاربر
2019-01-21
13
3
سلام دوستان باور دارم M3 فولت خروجيش9 وصداي وزززز ميده
بنظرتون كدام قطعه بايد عوض كنم
تا 12 فولت بده
كدام قطعه يا مسير 12 فولت داره ممنونم راهنماي كنيد

Perfumer68

کاربر
2021-09-05
9
0
55
سلام ، ممنون از وقتی که گذاشتین ، این آیسی که تو عکس مشخص کردم به نظرم آیسی فیدبک مدار هست یه بار ولتاژ یه پاور که 11 بود فقط با عوض کردن این آیسی 12.4 ولت شد ، و اینکه در جریان باش این پاور 2200 وات هست و روی m3x که 2000 وات هست داره کار میکنه و من به یه دستگاه که 1800 وات هست میخوام وصلش کنم منظورم اینه که احتیاج به تغییر ماسفت ندارم چون فوق العاده خوب کار شده و اینکه فقط یک ولت افزایش مشکل رو حل میکنه و شاید کمتر .
موضوع بعدی اینکه اون قسمت تو عکس که با بیضی مشخص کردم یه کابل 3 سیم وصل میشه مستقیم به کنترل بورد که بر اساس نیاز ولتاژ رو کنترل میکنه ، پس اون آیسی تو تغییر ولتاژ نقش مهمی داره .
الان وقتش رو ندارم در آینده یه عکس بهتر از اون قسمت مدار و اگر پیدا کنم دیتاشیت آیسی رو میذارم .
مشاهده فایل‌پیوست 160520

اسم این ای سی چیه

بالا