آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: تبدیل ترانس قدیمی و سلکتوری پشت کنتور به ترانس جوشکاری ac

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
درود

جنس و کیفیت هسته مشخص نیست که یکپاره یا لایه لایه است اما حجمش چندان مناسب نیست و زورتپونی شاید جوشکاری آمپر متوسط مقدور بشه ولی برای نقطه جوش مناسب تره.

سپاس

درود وسپاس
استاد گرانقدرم، این ترانس از یه تسمه یکپارچه که بصورت لایه ای پیچانده شده ، در اینترنت سرچ که کردم شبیه این رو نوشته بود ترانس آمپربالا ابتدا فکر کردم برای های ولتاژ باشه و اون سیمهای نازک رو پیچوندم و تااینکه به این تاپیک و کار شگفت انگیز شما با اون ترانس کوچک رو دیدم که برخلاف کارهایی که در اینترنت دیده بودموناکارآمدبود، این ترانس عملی و کاربردی هست،

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
در
استاد شارلاک نازکی زدم روی ترانس کفایت میکنه ویا همونطور فرمودین کاغذ نسوز استفاده کنم،ضمنا سیم نازکتر از ۱میلی هم میشه استفاده کرد؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود وسپاس
استاد گرانقدرم، این ترانس از یه تسمه یکپارچه که بصورت لایه ای پیچانده شده ، در اینترنت سرچ که کردم شبیه این رو نوشته بود ترانس آمپربالا ابتدا فکر کردم برای های ولتاژ باشه و اون سیمهای نازک رو پیچوندم و تااینکه به این تاپیک و کار شگفت انگیز شما با اون ترانس کوچک رو دیدم که برخلاف کارهایی که در اینترنت دیده بودموناکارآمدبود، این ترانس عملی و کاربردی هست،

درود

مقصود از لایه ای و تسمه یکپارجه چیه ؟
یعنی صفحه باریک و نازکی رو پیچیدن و یک ابتدا و یک انتها داره ؟
ولی با توجه به زوایای هسته بعید بنظر میرسه .
اگه لایه های نازک داره ، تصویری ارسال کنید که لایه های ترانس مشخص باشه .

سپاس

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
در
استاد شارلاک نازکی زدم روی ترانس کفایت میکنه ویا همونطور فرمودین کاغذ نسوز استفاده کنم،ضمنا سیم نازکتر از ۱میلی هم میشه استفاده کرد؟
شارلاک بیشتر برای از بین بردن نویز بین صفحات ترانسها بکار میره و ریختنش روی سیمپیچها فقط برای زیبایی و مرتب کردنش استفاده میشه و نقش ضدگرما و حریق نداره چه بسا معکوس هم عمل کنه
سیم کمتر از یک میلی متر هم خیلی نازکه و پیچیدنش بسیار مشکل چون زود پاره میشه
از طرفی اگه آمپر بالا بخای بگیری باید سیم قویتر استفاده کنی
متاسفانه فرمول ترانس پیچی خاطرم نیست وگرنه ارایه میدادم راحتتر بتونین بپیچینش

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
درود

مقصود از لایه ای و تسمه یکپارجه چیه ؟
یعنی صفحه باریک و نازکی رو پیچیدن و یک ابتدا و یک انتها داره ؟
ولی با توجه به زوایای هسته بعید بنظر میرسه .
اگه لایه های نازک داره ، تصویری ارسال کنید که لایه های ترانس مشخص باشه .

سپاس

همونطور که فرمودین هست از یک تسمه بلند نازک تشکیل شده که یه سر اول و یک سر آخر داره که چند لایش باز شده بود رو جداکردم حدود چهل سانت میشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
شارلاک بیشتر برای از بین بردن نویز بین صفحات ترانسها بکار میره و ریختنش روی سیمپیچها فقط برای زیبایی و مرتب کردنش استفاده میشه و نقش ضدگرما و حریق نداره چه بسا معکوس هم عمل کنه
سیم کمتر از یک میلی متر هم خیلی نازکه و پیچیدنش بسیار مشکل چون زود پاره میشه
از طرفی اگه آمپر بالا بخای بگیری باید سیم قویتر استفاده کنی
متاسفانه فرمول ترانس پیچی خاطرم نیست وگرنه ارایه میدادم راحتتر بتونین بپیچینش

ممنون از توضیحاتتون، چون فضای زیادی نداره پرسیدم برای اولیه سیم نازکتراز ۱میلی متر کفایت میکنه مثله ۸دهم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
ممنون از توضیحاتتون، چون فضای زیادی نداره پرسیدم برای اولیه سیم نازکتراز ۱میلی متر کفایت میکنه مثله ۸دهم
معمولا تو بازار سیم یک میلیمتر رو به اسم سیم 100 میشناسن زیر 10 بازاری پیچیدنش با دست مشکله من فکر کردم همچین سیمی میخای بپیچی که گفتم پاره میشه وگرنه سیم 80 یا 100 که مشکلی برای پیچیدنش نداری
فقط یکی سعی کن گره نخوره و صاف باشه
یکیم مرتب کنار هم بپیچ و محکم بکش که حجم زیادی اشغال نکنه بتونی ثانویه رو روش بپیچی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
مشاهده فایل‌پیوست 170923
درود به اساتید محترم واستاد غزال بزرگوار،
امیدوارم عکس این ترانس آپلود شده باشه،سوالم اول اینه که مخصوص چه کاریه وآیامیشه بااین هم مشاهده فایل‌پیوست 170924یه ترانس جوشکاریه کوچیک که سالی یه بار بشه باهاش یه جوش داد؟

کسب اجازه از استاد غزال و دیگر دوستان

کیفبت تصویر خیلی پایین هست قابل تجزیه تحلیل نیست
لااقل ابعاد طول وعرض رو مشخص میکردی و یا تصویر را در کنار خط کش ارسال میکردی خیلی بهتر بود
خصوصا این ترانس که احتمالا حلقوی میباشد با ابعاد خیلی کوچک
علی ایحال با توجه به ترانس ، سیم نمره یک بعنوان اولیه بدرد جوش نمیخوره چه رسد زیر یک میل باشه
ولی بابت نقطه جوش و یا منبع تغذیه خیلی خوب
به هر حال
باید چیزی در حدود 450 دور سیم حداقل نمره یک بعنوان اولیه بپیچی میتونی ازسر 300 و 350 و 400 و 450 هر کدام یک سر خروجی بیرون بدی تا بتونی باهاش جریان رو هم کنترل کنی ( با اتصال به سلکتور )
در آخر حدود 50 یا 60 دور سیم نمره 4 بعنوان ثانویه

مجدد تاکید و پیشنهاد میکنم فقط بدرد نقطه جوش و تغذیه میخوره
اگر تمایل به این کار داری ترانس 2 یا 3 با 4 کیلو وات مانند تصویر ترانس در پست 1 و 2
تهیه کن و براحتی تبدیل کن

موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام استاد حبیب گرامی پس اون دیمر رو برای این ترانس لازم داشتی؟
میشه یه عکس از ترانس با یه خودکار در کنارش که مقیاس مشخص بشه لطف کنید و بزارید؟

خیلی عذر میخوام این پست رو الان دیدم
میشه یه عکس از ترانس با یه خودکار در کنارش که مقیاس مشخص بشه لطف کنید و بزارید؟[
تصاویر زیادی از ترانس فوق آپلود کردم پست یک و دو هم موجوده
این هم یکی از همون تصاویر میباشد که روی کف دستم واقع گردیده
طول 15 ارتفاع 12 با عرض 4 سانت

مشاهده فایل‌پیوست 160319

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
خیلی عذر میخوام این پست رو الان دیدم

تصاویر زیادی از ترانس فوق آپلود کردم پست یک و دو هم موجوده
این هم یکی از همون تصاویر میباشد که روی کف دستم واقع گردیده
طول 15 ارتفاع 12 با عرض 4 سانت

مشاهده فایل‌پیوست 160319
خواهش میکنم دوست عزیز اختیار دارید
منم یه ترانس تو همین مایه ها دارم که برای آمپلی فایر دادم پیچیدن برام اون زمان که ارزون بود 36 ولت دوبله
بدرد جوش نقطه ای میخوره مهندس؟
بهم که میزنم جرقه خیلی شدیدی که میزنه در حد ترانس جوشکاری

بالا