آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل افت ولتاژ در منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۴۰ آمپر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد غزال سلام
چرا ما نمیتونیم به شما پیام بدیم ؟
و ازتون بخوایم به سوالات این حقیر هم جواب بدید

درود

بزرگوار : من جر خوردم اینقدر با سوالات رگباری و بی مورد حضرتعالی مواجه شدم .
دقیقا خاطرم نیست و نقل به مضمون میکنم
مثلا میگم ۱ میکرو که تهیه کردی ، خوبه و استفاده کن
می پرسی ، یعنی ۲ میکرو خوب نیست
پاسخ میدم همون ۱ میکرو خوبه
میفرمایید یکدهم میکرو چطور ؟
پاسخ میدم همون ۱ میکرو خوبه
میفرمایید فهمیدم ۱ میکرو خوبه ولی خلاصه در مورد یکدهم میکرو نظری ندادید اونم خوبه یا نه ؟

یعنی برای اینکه ۱ میکرو استفاده کنی مدام سوال بیمورد پیدا میکنی جوری که هر کسی پاسخ اولین سوال حضرتعالی را داد عاقبت کف کرد.

بنابرین دیدی همه کف کردن ولی من یه کم نفس میکشم لذا از طریق پیام خصوصی نتونستی احضار کنی از این طریق احضارم کردی ؟

عزیز ارجمند در انجمن غالبا کسانی سوال مطرح میکنند که لااقل با مقدمات الکترونیک آشنا باشند
و لذا افرادی مانند حضرتعالی ابتدا باید از مطالب و موضوعات مقدماتی موجود در انجمن استفاده کنند
و اگه بدون اطلاعات اولیه ، سوالی مطرح کنند ، مورد توجه قرار نمیگیره و غالبا پاسخی دریافت نمیکنند .
فلذا درحالیکه باید سعی کنی از اطلاعات موجود استفاده کنی و از سوالات بیمورد پرهیز کنی
تا احیانا اگر سوالی هم مطرح میکنی قابل تحمل باشه و پاسخ دریافت کنی ،
معذالک با سوالات تکراری و بیمورد ، همه رو ناک اوت کردی.
ضمنا پیام خصوصی من مسدود است.

سپاس

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
اوکی استاد فهمیدم دستتون درد نکنه از این همه توجه
سپاس گذارم
با سلام
دوست عزیز roseamir سلام نتیجه چی شد؟
اگه نتیجه گرفتی اعلان کن تا بقیه استفاده کنن و تایپیک به نتیجه برسه.
با سپاس فراوان

Hamed_dh

کاربر
2020-09-18
2
1
دوستان عذر خوام مشکلی در پاور سوییچینگ ۱۲ولتی ۱۰آمپر پیش اومده افت ولتاژ داره در قسمت خروجی حدود ۴ولت نشون میده که در حال تغییر هست و ثابت نمیشه عددش و led چشمک میزنه
ترانزیستور ۲۰n۴۰رو تست کردم سالم بود چون یک دونه ترانزیستور قدرت داره و دید شاتکی هم سالم خازن های صافی ورودی و خروجی با مولتی متر تست کردم سالم بود این نوسان ولتاژ روی ای سیuc3842 هم هست ایراد از کجا میتونه باشه دیود ها و مقاومت ها هم تست کردم سالم هست
سوالم اینه شک من رو این ای سی هست ...چطوری بفهمم این ای سی مشکل داره چون ولتاژ نشون میده در حال نوسان محبت می کنید جواب رو بدید

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
دوستان عذر خوام مشکلی در پاور سوییچینگ ۱۲ولتی ۱۰آمپر پیش اومده افت ولتاژ داره در قسمت خروجی حدود ۴ولت نشون میده که در حال تغییر هست و ثابت نمیشه عددش و led چشمک میزنه
ترانزیستور ۲۰n۴۰رو تست کردم سالم بود چون یک دونه ترانزیستور قدرت داره و دید شاتکی هم سالم خازن های صافی ورودی و خروجی با مولتی متر تست کردم سالم بود این نوسان ولتاژ روی ای سیuc3842 هم هست ایراد از کجا میتونه باشه دیود ها و مقاومت ها هم تست کردم سالم هست
سوالم اینه شک من رو این ای سی هست ...چطوری بفهمم این ای سی مشکل داره چون ولتاژ نشون میده در حال نوسان محبت می کنید جواب رو بدید

سلام دوست گرامی
طراحی پاور های 12 ولت 10 امپر کمی متفاوته برای همین بهتر هست عکس از مدارتون بزارین تا بشه بهتر تحلیل کرد . بصورت کلی نوسان داشتن در پاور های سیستم ماسفتی هم میتونه نوعی پروتکت در مدار باشه هم ضعف در مدار و ایسی 3842 بسیار دقیق و حساس کارکرد مدار رو میسنجه و در صورت مشکل جزیی مدار پروتکت میشه . اول از همه سوال می کنم که ایا از قطعات فابریک مدار چیزی تعویض کردین یا تعمیر شده تابحال ؟ اگر قطعات فابریک هستن و پاورتون خود به خود ایراد پیدا کرده اول سراغ خازن بخش تغذیه ای سی 3842 برید و با جنس خوب تعویض کنین که معمولا 100 میکرو هست بعدش ولتاژ دو سر این خازن رو اعلام کنین چقدره ؟ ایا در حین نوسان صدای فش فش یا سوت مانند از مدار شنیده میشه ؟ پتانسیومتر تنظیم خروجی رو تغیر بدین ببینید تغیری در ولتاژ یا کارکرد مدار دیده میشه ؟

آخرین ویرایش:

mm13877

کاربر vip
کاربر
2008-11-19
6
7
شاهرود
مشکل افت ولتاژ در منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت ۴۰ آمپر

دوستان عزیز سلام
روزبخیر من یه پاور صنعتی 5ولت 40آمپر دارم ترانزیستورهای 13009 ومقاومت 4.7اهم سوخته بود عوض کردم
الان 3.5ولت ولتاژ دارم ولی باریپل بهنظرتون چکار کنم
ممنون میشم راهنمایی کنیدمشاهده فایل‌پیوست 175755

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,264
تهران - ساوه
پاسخ : مشکل افت ولتاژ در منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت ۴۰ آمپر

دوستان عزیز سلام
روزبخیر من یه پاور صنعتی 5ولت 40آمپر دارم ترانزیستورهای 13009 ومقاومت 4.7اهم سوخته بود عوض کردم
الان 3.5ولت ولتاژ دارم ولی باریپل بهنظرتون چکار کنم
ممنون میشم راهنمایی کنیدمشاهده فایل‌پیوست 175755

سلام

شماره مدل را ننوشتی

عکس واضح از پشت و روی برد ارسال کنید​

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
150
294

tl431 تعویض شود اپتو کوپلر 817 تعویض ایراد از این دو تاست

بالا