آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

یکسره شدن محافظ برق

Mahyar17348

کاربر
2017-05-04
67
59
سلام . همانطور که دوست عزیزمان فرمودند لحیم سردی اتصال نامناسب پایه قطعات به برد هست . اتفاقی که در عکس ارسالی توسط شما در پست شماره 9 و در ناحیه خازن پلی استر و خازن صافی کاملا مشهود هست.خازن صافی همان 330 میکرو آبی رنگ هست که وظیفه خذف ریپل ولتاژ و تهیه ولتاژ نسبتاً صاف جهت تغذیه آی سی رو داره . با توجه به اینکه آی سی از برد خارج شده ، غیر از خرابی قطعاتی که دوستان محترم اعلام نمودند فقط لحیم سردی و یا قطعی مسیر برد مدار چاپی به علت حرارت هویه میتونه علت افت ولتاژ باشه.گاهی اوقات این قطعی در ناحیه اتصال پایه به برد اتفاق میوفته که دیدن آن با چشم خیلی مشکله. این اتفاق رو بارها تجربه کردم مخصوصا در بردهای کوچک و برخی بردهای بی کیفیت . پیشنهاد میکنم اتصال قطعات تغذیه را از پشت برد با مولنی متر چک بفرمائید . موفق باشید

بزرگوار مجددا سپاسگزارم از پاسخ.با توجه ب فرمایشات شما و استاد دیگری،تست ارتباط رو با بازر انجام دادم و پایه ۱۱آی سی قطع شده،نمیدونم جامپ بزنم یا با یه سیم ب اولین اتصال ک مربوط ب لامپ سبز هست اتصال رو انجام بدم.بزرگوار من همیشه قبل از انجام کار برد رو اسپری خشک شست و شو میدم و ازسیم لحیم ۰.۸ و هویه۱۰۰وات استفاده میکنم.اگر جایی از لحیم کاری ک گفتم اشتباه دارم انجام میدم،ممنون میشم تجربیات گرانبهاتون رو در اختیارم قرار بدین.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

sevenmvt

کاربر
2019-02-08
13
23
سلام بله درست برا من هم رله عمل میکرد صدا رله هم میومد و با تعویض مشکل برطرف شد

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
بزرگوار مجددا سپاسگزارم از پاسخ.با توجه ب فرمایشات شما و استاد دیگری،تست ارتباط رو با بازر انجام دادم و پایه ۱۱آی سی قطع شده،نمیدونم جامپ بزنم یا با یه سیم ب اولین اتصال ک مربوط ب لامپ سبز هست اتصال رو انجام بدم.بزرگوار من همیشه قبل از انجام کار برد رو اسپری خشک شست و شو میدم و ازسیم لحیم ۰.۸ و هویه۱۰۰وات استفاده میکنم.اگر جایی از لحیم کاری ک گفتم اشتباه دارم انجام میدم،ممنون میشم تجربیات گرانبهاتون رو در اختیارم قرار بدین.
سلام.ضمن تشکر از حضرتعالی هویه 40 وات مناسبترین مورد جهت کارهای الکترونیک است و پیشنهاد بنده به شما هم استفاده از این هویه هست.در مورد قطعی پایه 11 آی سی که گراند تغذیه می باشد میتونید از پایه یک مقاومت 1/2 وات استفاده کنید و به نزدیکترین پایه از همین نوع (GRN) و بدون اتصالی با نقاط دیگه جامپ کنید.

Mahyar17348

کاربر
2017-05-04
67
59
سلام.ضمن تشکر از حضرتعالی هویه 40 وات مناسبترین مورد جهت کارهای الکترونیک است و پیشنهاد بنده به شما هم استفاده از این هویه هست.در مورد قطعی پایه 11 آی سی که گراند تغذیه می باشد میتونید از پایه یک مقاومت 1/2 وات استفاده کنید و به نزدیکترین پایه از همین نوع (GRN) و بدون اتصالی با نقاط دیگه جامپ کنید.

مجدو از شما بابت راهنماییتون سپاسگزارم.چشم ب اولین مقاومت۱/۲وات جامپ میزنم.ایا مجدد ولتاژ رو چک کنم یا آی سی و ترانزیستور رو وارد مدار کنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
مجدو از شما بابت راهنماییتون سپاسگزارم.چشم ب اولین مقاومت۱/۲وات جامپ میزنم.ایا مجدد ولتاژ رو چک کنم یا آی سی و ترانزیستور رو وارد مدار کنم؟
دوست عزیزم منظور من استفاده از یک تکه سیم مقاومت 1/2 وات جهت جامپ کردن پایه 11 به نزذیکترین پایه ای که مثل پایه 11 متصل به گراند باشه .(یک تک سیم از یکی از پایه های مقاومت 1/2 را بچینید و از اون ب نوان جامپر استفاد کنید). میتونید از سیم نازک روکش دار هم استفاده کنید. از پشت برد ، مسیر مدار چاپی را نگاه کنید و ببینید پایه 11 به کجاها وصله و نزدیکترین مسیر را جهت جامپ انتخاب کنید .لطفا اگه متوجه نشدید انجام ندید که ممکنه به بردتون اسیب برسه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
پس از اطمینان از اتصال صحیح تغذیه ، ابتدا مقدار ولتاژ در پایه های 4 و 11 را اندازه بگیرید و اگر مقدارش بین 12 تا 20 ولت بود میتونید آی سی و ... را روی برد قرار بدید . سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
درآوردن و جازدن آی سی در چند مرحله مطمئنا برد شما رو دچار خرابی میکنه پس بهتره از یک سوکت 14 پایه آی سی استفاده کنید که اگر بعدا مجددا با مشکل مواجه شدید نیاز به لحیم کاری آی سی نباشه

Mahyar17348

کاربر
2017-05-04
67
59
دوست عزیزم منظور من استفاده از یک تکه سیم مقاومت 1/2 وات جهت جامپ کردن پایه 11 به نزذیکترین پایه ای که مثل پایه 11 متصل به گراند باشه .(یک تک سیم از یکی از پایه های مقاومت 1/2 را بچینید و از اون ب نوان جامپر استفاد کنید). میتونید از سیم نازک روکش دار هم استفاده کنید. از پشت برد ، مسیر مدار چاپی را نگاه کنید و ببینید پایه 11 به کجاها وصله و نزدیکترین مسیر را جهت جامپ انتخاب کنید .لطفا اگه متوجه نشدید انجام ندید که ممکنه به بردتون اسیب برسه

کاملا آنچه فرمودین رو فهمیدم و چون روی برد جایی برای جامپ زدن نداشت ب ناچار از زیر برد با سیم نازک جامپ زدم ک تصویرش در ذیل قرار دادم.

Mahyar17348

کاربر
2017-05-04
67
59
پس از اطمینان از اتصال صحیح تغذیه ، ابتدا مقدار ولتاژ در پایه های 4 و 11 را اندازه بگیرید و اگر مقدارش بین 12 تا 20 ولت بود میتونید آی سی و ... را روی برد قرار بدید . سپاس

بعد از جامپ ولتاژ ۴و۱۱ از ۱۶شروع و نهایت روی۸ ایستاد.علت کاهش ولتاژ چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6
بالا