آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مودم tplink 8151N

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام
مودم tplink 8151N دارم ک وقتی به برق میزنم چراغ های مودم ی نور بسیار بسیار ضعیفی میدن و به سرعت ترانزیستور مربوط به تغذیه داغ داغ میشه به طوری ک نمیشه بهش دست زد
چه چیزی باعث داغ شدن ترانزیستور میشه؟؟
خود ترانزیستور رو تست کردم ظاهرا سالمه
راه حل برای چنین مواردی؟؟
کسی تجربه مشابه ای داشته؟

پیوست‌ها

• 1.8 مگابایت بازدیدها: 432

drbehroozh

کاربر vip
کاربر
سلام
مودم tplink 8151N دارم ک وقتی به برق میزنم چراغ های مودم ی نور بسیار بسیار ضعیفی میدن و به سرعت ترانزیستور مربوط به تغذیه داغ داغ میشه به طوری ک نمیشه بهش دست زد
چه چیزی باعث داغ شدن ترانزیستور میشه؟؟
خود ترانزیستور رو تست کردم ظاهرا سالمه
راه حل برای چنین مواردی؟؟
کسی تجربه مشابه ای داشته؟
با سلام
داغ شدن قطعه نشانه ی اتصالی داشتن مدار هست
1)ای سی پاور رو چک کنید(در صورت امکان تعویض کنید)
2) تمام خازن ها رو تعویض کنید(خودم تجربه خراب بودن خازن های 220 رو داشتم در ظاهر سالم ولی مشکل داشتن و باعث به وجود اومدن اتصالی در مدار میشد)
3)

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام
رگولاتور ها را چک کن و همچنین دیود را بیرون مدار چک و ایا ولتاژ سر ایسی فلش درسته ؟ چک و اعلام نتیجه فرمایید
تست شدن و سالم هستند
ولتاژ روی آی سی نوسان داره
یا بهتر بگم بعد وصل شدن کلید وقتی ولتاژ روی کلید رو میگیرم با نوسان زیاد بین ۱ تا ۵ ولت رو به رو میشم
این در صورتیه ک تا قبل وصل کردن کلید ولتاژ تابت ۹ ولت رو کلید دارم

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
با سلام
داغ شدن قطعه نشانه ی اتصالی داشتن مدار هست
1)ای سی پاور رو چک کنید(در صورت امکان تعویض کنید)
2) تمام خازن ها رو تعویض کنید(خودم تجربه خراب بودن خازن های 220 رو داشتم در ظاهر سالم ولی مشکل داشتن و باعث به وجود اومدن اتصالی در مدار میشد)
3)
خازن های قسمت پاور مودم تعویض شد و مورد برطرف نشد
ولی بقیه خازن ها رو هنوز دست نزدم و از لحاظ ظاهری سالمن
سر فرصت اونا رو هم تعویض میکنم ببینم چی میشه

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
خازن های قسمت پاور مودم تعویض شد و مورد برطرف نشد
ولی بقیه خازن ها رو هنوز دست نزدم و از لحاظ ظاهری سالمن
سر فرصت اونا رو هم تعویض میکنم ببینم چی میشه

سلام دوست عزیز بی هدف قطعه عوض نکنید باید ولتاژگیری کنید ببیند کجا ولتاژ کمه برای تعمیرات خوب باید ولتاژگیری و تست قطعات رو بلد باشید

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام دوست عزیز بی هدف قطعه عوض نکنید باید ولتاژگیری کنید ببیند کجا ولتاژ کمه برای تعمیرات خوب باید ولتاژگیری و تست قطعات رو بلد باشید
سلام
دوست عزیر منم به دنبال ولتاژ گیری رفتم و به نوسان ولتاژ رسیدم
یعنی وقتی اداپتور رو وصل میکنم به مودم تا قبل وصل کردن کلید مودم ولتاژ ۹ ولت رو روی پایه های کلید و سوکت ورودی آداپتور دارم
اما به محض وصل کردن کلید ولتاژ من از ۱ ولت تا ۵ ولت به صورت خیلی سریع و نوسان میکنه و یک چشمک خیلی ریز هم چراغ های مودم میزنن و یک ولتاژ ثابت ندارم
نمیدونم علتش چیه
توو این موارد چیو باید تست کنم؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
درود . قبل از هر کاری با یه آداپتور دیگه که مطمئن باشه مودم مورد شک رو تست بزن تا از آداپتور خیالت راحت بشه .چون میتونه معیوب باشه نشون نده زیر بار افت ولتاژ پیش بیاد
اگه اشکال رسید به خود مودم با توضیحی که دادین نشتی در نیمه هادی ها رو جستجو کن که موجب خوابیدن یا افت ولتاژ میشن
راحترین راهش هم با اهم گیری سر خازن های مسیر هر ولتاژ شروع کن . لطفا انجام بده نتیجه شو اعلام کن تا بشه نزدیکتر نظر داد
موفق باشید

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام
دوست عزیر منم به دنبال ولتاژ گیری رفتم و به نوسان ولتاژ رسیدم
یعنی وقتی اداپتور رو وصل میکنم به مودم تا قبل وصل کردن کلید مودم ولتاژ ۹ ولت رو روی پایه های کلید و سوکت ورودی آداپتور دارم
اما به محض وصل کردن کلید ولتاژ من از ۱ ولت تا ۵ ولت به صورت خیلی سریع و نوسان میکنه و یک چشمک خیلی ریز هم چراغ های مودم میزنن و یک ولتاژ ثابت ندارم
نمیدونم علتش چیه
توو این موارد چیو باید تست کنم؟

قسمت تغذیه مدار اتصالی داره باید آیسی تغذیه و ترانزیستور رو چک کنید

saeedrr

کاربر vip
کاربر
2012-04-24
133
188
سلام ضمن راهنمایی دوستان کارایی که گفتن رو بررسی کنید.کنار آیسی ۶۳۰۸۷ دو عدد ترانزیستور هست چک کنید ببینید پایه ها به هم شرط هستن یا نه؟؟ اگر شرط بودن آیسی ۶۳۰۸۷ که آیسی dsl هست خرابه.این کار رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

بالا