آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نبود ولتاژ سیم سبز و بنفش پاور کامپیوتر asus dts 1000w

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام خدمت اساتید محترم
پاور asus dts 100w ولتاژ سیم سبز و بنفش صفره.
ولتاژ پایه‌های اولیه ترانس vsb تقریبا 315 ولته ولی خروجی ترانس vsb ولتاژی نداره.
پایه‌های اولیه ترانس vsb تست کردم 2 به 2 به هم راه میدن و 3 پایه ثانویه هم هرسه به هم راه میدن.
آی‌سی xy6112 تعویض کردم مشکل حل نشد.
دیگه مشکل از کجا میتونه باشه؟
تصویر برد پاور در لینک زیر ( لطفا فاصله‌های لینک خودتون حذف کنید)
yon . ir / asus1000w

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه کنترل ولتاژ بر عهده آیسی 16 پایه موجود در عکسه با تعویض آیسی مشکل شما حل میشه مشروط بر اینکه بقیه قطعات اطراف آیسی سالم باشند

شما حتما چند عدد خازن ظرفیت پائین موجود در طبقه اولیه مدار رو عوض کن منظورم خازن های کنار ترانزیستور قدرت هست و همچنین خازن 470 میکرو متصل به سیم بنفش اگر مشکل حل نشد برو سراغ قطعات اطراف آیسی اونا رو چک کن

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام مهندس
من پست شمارو الان دیدم و منظورتون متوجه نشدم؟
اگر مشکلی در تایپک من هست بفرمایید که دیگه تکرار نشه؟

درود . دوست عزیز توصیه می کنم این موضوع رو از تایپک اول تا اینجا بدقت مرور کنید .که نیازی نیست چون روندشو میدونید
تایپک ۶ که مال خودتونه یبار بخونید
میبینید که حتی همکار دیگری خواسته روی عکس (پاور مورد اشارتون ) کاری که گفتید نشون بدید .
مصداق خواهش بنده اس
ولی کار مورد اشاره خودتون رو که در تایپک ۷ خواستن نشون ندادید چرا
و با یاد مکرر از استاد یانگ زحمت راهنمایی وتجربه همکار بزرگوارمون رو بی اهمیت جلوه دادید و...
ودر لینک دیگه هم که گذاشتم سئوالی رو مطرح کردید که نمیدونم میتونید توضیح بیشتری در موردش بدید؟
https://www.irantk.ir/threads/10002...یا-خاموش-کردن-لامپ-منزل!؟?p=561059#post561059

خودتون میتونید توضیح بیشتری برای توجیح داشته باشید

اگر این تایپک که اون روز اشاره کردم مورد دار نبود تا الان
یه جوابی یا ... داشت
خودتون خواستید اشاره یا توضیح بدم . باحترامتون دادم که اگه نیاز به جزییات بیشتری بود باز
ولی نیازی به ادامه نمیبینم
اگه نیاز بود اول مقاومت موازی که اشاره کردید ۳ مگا روی عکسی که همکار محترممون گذاشته مشخص کنید .باز من در خدمتم
موفق باشید
ومن نگفتم تکرار نشه خواهش کردم ..

آخرین ویرایش:

hamidikik

کاربر
2019-04-11
67
68
33
میبینید که حتی همکار دیگری خواسته روی عکس (پاور مورد اشارتون ) کاری که گفتید نشون بدید .
مصداق خواهش بنده اس
ولی کار مورد اشاره خودتون رو که در تایپک ۷ خواستن نشون ندادید چرا
شما دچار سوءتفاهم شدی بزرگوار
من به این خاطر جواب ندادم که مهندس nishgon64 در پست 8 جوابو به درستی بیان کردن و گفتن که در این تصویر مشخص نیست و این دو مقاومت بین هیتسینک اول و خازن‌های بزرگ قرار داره و متاسفانه من پاور تحویل مشتری دادم و نتونستم مجددا عکس بفرستم.
و با یاد مکرر از استاد یانگ زحمت راهنمایی وتجربه همکار بزرگوارمون رو بی اهمیت جلوه دادید و...
خیلی بدبینی مهندس اگر واقعا دوستان دیگر هم این برداشتو داشتن من از همه اساتید خصوصا مهندس nishgon64 عزیز که در همه تایپک‌های من کمک کردن و من در انجمن چیزهای زیادی ازشون یاد گرفتم معذرت میخوام.
ودر لینک دیگه هم که گذاشتم سئوالی رو مطرح کردید که نمیدونم میتونید توضیح بیشتری در موردش بدید؟
https://www.irantk.ir/threads/10002...یا-خاموش-کردن-لامپ-منزل!؟?p=561059#post561059

خودتون میتونید توضیح بیشتری برای توجیح داشته باشید

اگر این تایپک که اون روز اشاره کردم مورد دار نبود تا الان
یه جوابی یا ... داشت
بازم به شدت بدبینی داری مهندس
من چه هدفی میتونم مثلا از این کار داشته باشم
تنها جوابی که میتونم در مورد این تایپک به شما بدم اینه که میتونم از این مشکل فیلم بگیرم بفرستم داخل انجمن همین.
خودتون خواستید اشاره یا توضیح بدم . باحترامتون دادم که اگه نیاز به جزییات بیشتری بود باز
ولی نیازی به ادامه نمیبینم
اگه نیاز بود اول مقاومت موازی که اشاره کردید ۳ مگا روی عکسی که همکار محترممون گذاشته مشخص کنید .باز من در خدمتم
موفق باشید
ومن نگفتم تکرار نشه خواهش کردم ..
مقاومت‌ها موازی نبودن و بصورت سری روی برد قرار داشتن.
واقعا از پستی که ارسال کردید به من حس بدی دست داد
ممنون

hamidikik

کاربر
2019-04-11
67
68
33
سلام دوست عزیز با توجه به اینکه کنترل ولتاژ بر عهده آیسی 16 پایه موجود در عکسه با تعویض آیسی مشکل شما حل میشه مشروط بر اینکه بقیه قطعات اطراف آیسی سالم باشند

شما حتما چند عدد خازن ظرفیت پائین موجود در طبقه اولیه مدار رو عوض کن منظورم خازن های کنار ترانزیستور قدرت هست و همچنین خازن 470 میکرو متصل به سیم بنفش اگر مشکل حل نشد برو سراغ قطعات اطراف آیسی اونا رو چک کن
سلام مهندس و ممنون که همیشه در تایپک‌های مختلف کمک میکنی
مهندس جان با تعویض مقاومتی که در پست چهار بهش اشاره شد مشکل حل شد.

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام مهندس و ممنون که همیشه در تایپک‌های مختلف کمک میکنی
مهندس جان با تعویض مقاومتی که در پست چهار بهش اشاره شد مشکل حل شد.

خواهش میکنم الحمدالله که مشکلتون حل شد

بالا